کد خبر: 739483 A

تیم ملی ایران در سال 97 روزهای پر فراز و نشیبی داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی فوتبال کشورمان در سال 97 درگیر دو تورنمنت مهم یعنی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا بود و قاب‌های ویژه‌ای به ثبت رساند که 12 قاب منتخب از آن را گلچین کرده‌ایم.

 

1- خوشتیپ‌ها

01307394

لباس ملی‌پوشان در جام جهانی 2014 حسابی سوژه رسانه‌ها شد تا جایی که برای جام جهانی 2018 سعی کردند کاری متفاوت انجام داده و کت و شلوار کاروان تیم ملی به قدری آنها را شیک پوش و خوشتیپ کرده بود که این بار به نوعی دیگر سوژه رسانه‌ها شدند. حتی برخی از فوتبالدوستان خارجی بازیکنان تیم ملی را بیشتر مدل‌های تبلیغاتی دانستند تا فوتبالیست ولی عملکرد تیم ملی در جام جهانی نشان داد آنها فوتبالیست‌های خوبی هم هستند.

 

2- اولین گل در بهترین زمان

57694625

مراکش نسبت به چیزی که فکر می‌کردیم حریف سرسخت‌تری بود و در اکثر دقایق بازی با ایران تیم برتر میدان بود ولی لزوماً تیمی که بهتر بازی می‌کند برنده نمی‌شود. یک گل به خودی در دقایق پایانی بازی کافی بود تا 3 امتیاز به حساب ایران در بازی نخست واریز شود و امید زیادی به اولین صعود شکل بگیرد. مدافع مراکش اولین شادی ایرانیان در روسیه را رقم زد.

 

3- دفاع مقدس

898147_789

ایران بدون واهمه از اسپانیا و نام‌های بزرگی که در ترکیب این تیم بودند بازی جانانه‌ای در ایستگاه دوم انجام داد و به خوبی مقابل حملات بی‌آمان اسپانیا مقاومت کرد. در یکی از صحنه‌ها بازیکنان تیم ملی چنان با جان و دل از دروازه تیم ملی دفاع کردند که بلاتشبیه یاد سلحشوری هموطنانمان در دفاع از میهن زنده شد. اتفاقا از این تصویر به عنوان دفاع مقدس یاد می‌شود.

 

4- چطوری کریس؟

922e49959e8df5d30667df47f9610271_823_462_cropped

بیرانوند در ماه‌های آخر منتهی به جام جهانی کمی دچار افت شده بود و نگرانی‌هایی بابت حضورش در دروازه تیم ملی آنهم در گروه موسوم به مرگ وجود داشت و تحلیل‌های کارشناسی، وضعیت جانشینان او را بررسی می‌کرد ولی کی‌روش به گلر شماره یکش اعتقاد داشت. بیرانوند پیش از جام جهانی در کلیپی که خیلی دست به دست شد برای رونالدو کری خواند و اتفاقات در زمین هم او را شکست داد. جایی که داور نقطه پنالتی را نشان داد ولی بهترین پنالتی‌زن جهان از پس گل کردن آن بر نیامد. در آغوش کشیدن توپ توسط بیرو می‌تواند قاب ویژه سال باشد.

 

5- آموزش پنالتی زنی به رونالدو

جام+جهانی+-+ایران+و+پرتغال

رونالدو تنها پنالتی زن دیدار ایران - پرتغال نبود و دقایقی بعد داور به سود ایران پنالتی اعلام کرد که انصاری‌فرد به زیبایی هرچه تمام‌تر توپ را به تور دروازه چسباند تا به ستاره پرتغالی پنالتی زدن آموخته باشد.

 

6- امان از بی‌دقتی

983811298.jpg

گل شدن پنالتی توسط انصاری‌فرد امیدهای ایران را زنده نگه داشت تا با زدن گل دوم صعودش را قطعی کند ولی فرصت دقایق پایانی طارمی آب سردی بر پیکر تیم ملی بود و امید و انگیزه را از بازیکنان گرفت. اگر توپ طارمی گل می‌شد خیلی از مسائل تغییر می‌کرد.

 

7- اشک‌های حسرت

2018-06-26 007

چهار سال تلاش ایران برای یک جام جهانی خوب و اولین صعود تاریخ از مرحله گروهی با سوت پایان بازی مقابل پرتغال به باد رفت و میان شاگردان غمگین کی‌روش قطعاً مهدی طارمی حس و حالی بدتر از همه داشت چرا که خود را مقصر حذف تیم می‌دانست. اگر طارمی در زدن ضربه آخر دقت کرده بود...

 

8- با شلوار جین در تمرین

کی+روش

مذاکرات ایران با کی‌روش بعد از جام جهانی طولانی شد و برنامه‌های تمرینی و فیفادی‌ها و اردوهای آماده‌سازی برای جام ملت‌ها در پیش بود. در چنین شرایطی کی‌روش بدون قرارداد کارش را ادامه داد، فهرستی را معرفی و دعوت کرد  و از کنار زمین نظاره گر کار آنها شد. حضور او در تمرین با شلوار جین و نشستن روی چهارپایه سوژه رسانه‌ها شد.

 

9- شاهکار دوباره بیرو اینبار با کمک سردار

ssr2

در دقایق ابتدایی دیدار ایران مقابل عمان بود که داور یک پنالتی به سود حریف اعلام کرد که بیرانوند موفق به مهار آن شد. بعد‌ها در تصاویر دیده شد که آزمون جهت ضربه را با کمک سردار آزمون تشخیص داده بود. به نظر بیشتر کارشناسان در صورت گل شدن توپ، کار ایران در ادامه گره می‌خورد.

 

10- هیس سردار

sardar-azmoun-144367

سردار آزمون یکی از سوژه‌های فضای مجازی در جام جهانی و جام ملت‌ها بود و رفتار‌های خودش هم تاثیر زیادی در این میان داشت. آزمون انتقادات زیادی را متحمل شد ولی بعد از باز کردن دروازه چین این چنین خودش را مقابل دوربین تبرعه کرد.

 

11- اعتراض با طعم شکست

01377239

ایران فاصله‌ای تا قهرمانی در جام ملت‌ها نداشت و در مرحله نیمه نهایی به رقیب سرسختی مثل ژاپن برخورد کرد. همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت تا اینکه روی یک صحنه بازیکنان ایران با تصور خروج توپ از زمین به سمت داور رفته و معترض شدند ولی توپ در زمین بود و ژاپنی‌های فرصت طلب اولین گل را وارد دروازه ما کرده و برتری خودشان را رقم زدند.

 

12- خداحافظ مستر C.Q

13971118000952_Test_PhotoN

اگرچه پیشتر عنوان شده بود کی‌روش بعد از جام ملت‌ها برای همیشه از ایران جدا می‌شود ولی هنوز هیچ فوتبالدوستی تا زمانی که عکس او با لباس کلمبیا را ندیده بود باور به این جدایی نداشت.

تصویر کی‌روش با پیراهن کلمبیان ربط زیادی به تیم ملی ندارد ولی به جدایی سرمربی پرتغالی بعد از 8 سال قطعیت می‌دهد.

تیم ملی ایران کارلوس کی‌روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر