کد خبر: 738789 A

امکانات در بسکتبال بانوان و آقایان قابل مقایسه نیست

بازیکن تیم دانشگاه آزاد با گلایه از عدم حمایت حامیان مالی از بسکتبال بانوان از رویای خود برای لژیونر شدن خبر داد.

به گزارش ایلنا، فینال لیگ برتر بسکتبال بانوان روز شنبه بین دو تیم نامی نو و دانشگاه آزاد برگزار که که درنهایت دانشگاه آزاد توانست عنوان قهرمانی این دوره لیگ را از آن خود کند. سحر نجفی بازیکن این تیم در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص بازی فینال گفت: بازی پر افت و خیزی بود اما خداراشکر با استفاده از تجربه بچه‌ها توانستیم پیروز بازی باشیم. ما از ابتدای فصل تمرینات هدفمندی داشتیم و برای قهرمانی آماده می‌شدیم و به همین علت تمرینات سنگینی را انجام می‌دادیم و رفته رفته خود را به چهار تیم اول نزدیک کردیم و توانستیم به فینال مسابقات برسیم.

نجفی درباره کیفیت این دوره لیگ برتر گفت: امسال سال خوبی بود و تیم‌ها عملکرد خیلی خوبی را از خود به نمایش گذاشتند و این موضوع لیگ را حساس‌تر و غیرقابل پیش‌بینی‌تر از قبل کرده بود و همه تیم‌ها برای قهرمانی بازی می‌کردند. نحوه برگزاری مسابقات هم به صورت منظمی انجام شد و ما هفته یک بازی انجام می‌دادیم.

او درباره‌ی حضور تیم‌های ایرانی در مسابقات برون مرزی گفت: اواخر فروردین مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا برگزار می‌شود که تیم‌های ایرانی با حضور در این مسابقات می‌توانند تجارب زیادی کسب کنند البته نمایش خوب در این مسابقات به امکانات و زیرساخت‌های زیادی بستگی دارد. امکاناتی که در اختیار بانوان بسکتبالیست قرار می‌گیرد با مردان هم رشته در ایران قابل مقایسه نیست و ما هم برای قرار گرفتن در مسیر پیشرفت به امکانات و شرایط بهتری نیاز داریم.

سحر نجفی همچنین درمورد مشکلات مالی در این رشته گفت: به علت مشکلات اقتصادی که در کشور برقرار است اسپانسرها حاضر به حمایت از تیم‌ها خصوصا در بخش بانوان نمی‌شوند.

ملی‌پوش بسکتبال ایران که هم اکنون 26 سال دارد در انتها ضمن مساعد دانستن وضعیت فعلی خود گفت: ما تاکنون نتوانسته‌ایم در خارج از کشور به مسابقات 5 نفره اعزام بشیم و به همین علت فرصت دیده شدن نداشتیم ولی قطعا به لژیونر شدن فکر می‌کنم.

بازی بسکتبال دانشگاه آزاد فینال لیگ برتر بسکتبال مشکلات مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر