کد خبر: 738384 A

سرمربی فولاد 6 بازیکن جدید برای تیمش به خدمت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فولاد خوزستان با جذب افشین قطبی به عنوان سرمربی جدید خود چهره‌ متفاوتی در نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر گرفته و 6 خرید امپراتور برای این تیم در طول دوران کوتاه حضورش در خوزستان نشان از تلاش او برای اعمال تغییرات مورد نظرش در فولاد است.

قطبی که در خریدهایش هنوز بابت جذب دیکارمو در پرسپولیس مورد شماتت قرار می‌گیرد و باید دید در فولاد چه رزومه‌ای به جا خواهد گذاشت.

به بررسی خریدهای قطبی برای فولاد و عملکردشان تا اینجای کار می‌پردازیم:

 

آرش افشین

01241256

آرش افشین در فولاد به فوتبال ایران معرفی شد و حالا پس از سال‌ها و دور زدن چند تیم لیگ برتری از جمله استقلال، سپاهان، استقلال خوزستان و ملوان به این تیم برگشته و امید زیادی دارد تا به روزهای اوجش برگردد.

افشین مدتی در تمرینات سرخپوشان اهوازی حاضر شد و توانست با جلب نظر مثبت قطبی به این تیم بپیوندد.

او در 6 بازی نیم فصل دوم برای تیمش هرگز در ترکیب اصلی قرار نگرفته و در 4 بازی از دقیقه 75 به بعد برای تیمش به عنوان یار تعویضی وارد زمین شده و موفق به زدن گل هم نشده است. باید دید در ادامه لیگ برتر افشین می‌تواند نظر قطبی را برای حضور بیشتر در زمین جلب کند یا نه.

 

بابک مرادی

capture_144

هافبک - مهاجم چپ پای ملوان هم دیگر خرید زمستانی فولاد بود. وی قراردادش را با ملوان فسخ کرده بود و قصد داشت به آلومینیوم برود که با پیشنهاد اهوازی‌ها روبرو شد.

او هم فرصت حضور در ترکیب اصلی فولاد را تا کنون پیدا نکرده و گزینه تعویضی قطبی در 5 بازی از 6 بازی انجام شده در نیم فصل دوم بوده که ثمره‌ای هم از لحاظ گلزنی برای این تیم نداشته است. این بازیکن در فصل گذشته در لیگ دسته اول برای ملوان در حد ستاره ظاهر شده بود و با تاثیرگذاری روی بیشتر گل‌های این تیم، خواهان زیادی در لیگ برتر داشت در نهایت به فولاد پیوست. او هرچند دقایق کمی برای بازی به دست آورده اما حضور کوتاه مدتش نیز با توجه به کیفیت فنی و نمایش موفقش با تمجید هواداران این تیم همراه بوده و نشان داده در صورت اعتماد بیشتر قادر به این خواهد بود تا رضایت کادرفنی را به طور کامل جلب کند.

 

رافائل مسی

64e92b28-8c75-412c-8942-ffc2765e61e5

بیش از خودش و رزومه‌اش، همنامی او با ابرستاره آرژانتینی سرو صدا کرد و وی را سر زبان‌ها انداخت ولی حضورش در ترکیب فولاد نشان داد بازیکن قابلی است و قطبی می‌تواند روی توانایی‌هایش حساب کند. عملکرد مسی در زمین مسابقه خوب است ولی او هم از نظر گلزنی نتوانست موفقیتی برای تیمش داشته باشد.

او در بازی با پرسپولیس نیمه دوم به زمین آمد و پس از آن اکثرا در ترکیب اصلی بود و فقط یک بار به عنوان گزینه تعویضی وارد زمین شد.

 

عارف غلامی

1397111719124218616569684

اصرارها برای ماندنش در سپاهان در ابتدای فصل جواب نداد و به ذوب آهن، تیم همشهری پیوست ولی پشت ترافیک خط دفاعی این تیم ماند تا در نیم فصل جدا شده و راهی فولاد خوزستان شود.

او به جز بازی با استقلال در سایر دیدارهای تیمش در نیم فصل دوم در ترکیب اصلی حضور داشته و بعضاً در دقایق پایانی جایش را به یک مهاجم داده است.

غلامی تا اینجا توانسته با حضورش در خط دفاع فولاد نظر مثبت قطبی را جلب کند.

 

تاکومی آکاهوشی

97-12-c07-132

بعد از حضور مثبت یوکیا سوگیتا در تراکتورسازی ظاهرا پای ژاپنی‌های بیشتری قرار است به ایران باز شود وپیوستن تاکومی آکاهوشی به فولاد هم نشانگر این موضوع است. بازیکن ژاپنی که حضورش در ایران سرو صدای زیادی به همراه داشت و اوایل مشکلی شبیه آیاندا پاتوسی برایش ایجاد شده بود و گفته می‌شد نمی‌تواند مجوز بازی بگیرد ولی این اتفاق برایش افتاد.

او دیرتر از سایرین به تیم اضافه شد و از زمان حضورش دقایقی کوتاه مقابل نساجی به میدان رفت و در دو بازی بعدی با سایپا و فولاد حضور ثابتی در ترکیب تیمش داشت که حاصلش پاس گلی بود که مقابل استقلال به حسن بیت سعید داد. هنوز برای قضاوت در مورد او زود است و باید بیشتر بازی‌هایش را دید.

 

زیه دیاباته

01387693

 قطبی پس از جذب مهاجم و هافبک خارجی، یک مدافع ساحل عاجی هم به خدمت گرفت تا در این پست هم تیمش را تقویت کند.

این بازیکن 30ساله  از رده های سنی پایه تیم های ملی ساحل عاج آغاز و پس از آن در تیم‌های آژاکسیو فرانسه، خنت بلژیک، استاندارد لیژ بلژیک، دینامو بخارست رومانی و همچنین دیژون فرانسه فوتبال خود را ادامه داده است.

او به تازگی به فولاد پیوسته و هنوز فرصت بازی در ترکیب این تیم را پیدا نکرده است.

 

افشین قطبی که بعد از عملکرد موفق طی روزهای ابتدایی حضورش در فولاد، اکنون طی سه بازی اخیر به نتایج مثبتی دست نیافته، با تغییرات وسیع در ترکیب تیمش قصد دارد سرخ‌های خوزستانی را به سبک بازی مدنظرش نزدیک کند و این مساله مستلزم زمان خواهد بود و باید دید فولاد با تفکرات امپراطور چه زمانی روند کم نوسانی در لیگ خواهد داشت.

افشین قطبی فولاد خوزستان لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر