کد خبر: 738111 A

بررسی شرایط تیم های بالای جدول تا پایان لیگ؛

در فاصله 9 بازی مانده تا پایان فصل 5 تیم شانس اصلی قهرمانی هستند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، لیگ برتر به شمارش معکوس پایان خود رسیده و تعداد هفته‌های باقی مانده تک رقمی شده است. در این شرایط دیگر مشخص است که کدام تیم‌ها برای فرار از سقوط، کدام برای سهمیه و کدام برای قهرمانی می‌جنگند و تکلیفشان با خودشان روشن است.

لیگ هجدهم از یک جهت لیگ خاصی است و آن حضور 5 تیم در کورس قهرمانی و فاصله با سایر تیمهاست. فقط همین قدر کافی است که فاصله بین تیم اول تا پنجم 3 امتیاز، تیم پنجم با تیم ششم 14 امتیاز و تیم ششم با استقلال خوزستانِ شانزدهم جدولی هم 14 امتیاز است، یعنی همان میزان امتیازی که پارس جم رتبه ششمی نیاز دارد تا پنجم شود را استقلال خوزستان شانزدهمی نیاز دارد تا به پارس جم برسد.

5 تیم حاضر در کورس قهرمانی شرایط متفاوتی نسبت به هم دارند و بررسی آنها می‌تواند نشان دهد روی کاغذ باید برای کدام یک شانس بیشتری قائل شد و کدام راه سخت‌تری دارد. البته مسیر باقی مانده در انتظار اتفاقات زیادی است و سنجش آن روی کاغذ ممکن نیست. محرومیت ها و مصدومیت ها، مسائل داوری، وضعیت تیم‌های مقابل در بازی‌های باقی مانده و... در این مسیر تاثیرگذار خواهند بود. به هر جهت باید 9 هفته صبر کرد تا مشخص شود جام بالای دست بازیکنان کدام تیم قرار خواهد گرفت.

 

پرسپولیس تهران

1397120922434756716779924

سرخپوشان در حال حاضر صدرنشین جدول هستند و یکی از گزینه‌های اصلی قهرمانی برای سومین بار پیاپی. نتایج پرسپولیس در نیم فصل دوم متزلزل نشان داده و دلیل آن طبق گفته کادرفنی اضافه شدن نفرات جدید و عدم هماهنگی آنها با تیم است و به مرور زمان این مشکل رفع می‌شود. سرخپوشان درگیر دو جام دیگر یعنی رقابت‌های حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم هستند و ممکن است این موضوع کارشان را در ادامه سخت کند.

سرخپوشان از 9 بازی باقی مانده خود 5 بازی در تهران دارند و 4 بار باید به شهرهای مختلف سفر کنند. این تیم از بازی با 4 رقیب مستقیم خود در نیم فصل دوم فقط با پدیده بازی کرده و با 3 تیم دیگر بازی دارد که نشان از کار دشوار شاگردان برانکو تا پایان سال دارد.

 

سپیدرود رشت - پرسپولیس تهران

پرسپولیس تهران - استقلال تهران

پیکان تهران - پرسپولیس تهران

پرسپولیس تهران - سایپا تهران

ذوب آهن اصفهان - پرسپولیس  تهران

پرسپولیس تهران - سپاهان اصفهان

تراکتورسازی تبریز - پرسپولیس تهران

پرسپولیس تهران - ماشین سازی تبریز

پارس جنوبی جم - پرسپولیس تهران

 

سپاهان اصفهان

84420181018183410

طلایی‌پوشان که عنوان پر افتخارترین تیم لیگ برتر را یدک می‌کشند چند سال نا موفق را پشت سر گذاشته و حالا در فصل هجدهم با هدایت قلعه‌نویی دوباره چهره یک مدعی به خود گرفتند. آنها با یک بازی کمتر که دیدار معوقه با ذوب‌آهن است و یک امتیاز کمتر از پرسپولیس در رتبه دوم جدول قرار دارند و اگر بازی باقی‌مانده را پیروز شوند با 2 امتیاز اختلاف صدرنشین خواهند شد. سوای بازی با ذوب آهن، 9 بازی دیگر سپاهان شامل 4 بازی خانگی و 5 دیدار بیرون از خانه می‌شود و از 4 حریف مستقیم خود با 3 تیم بازی دارد و فقط با تراکتورسازی بازی کرده است.

 

فولاد خوزستان - سپاهان اصفهان

سپاهان اصفهان - نفت مسجد سلیمان

نساجی مازندران - سپاهان اصفهان

سپاهان اصفهان - استقلال تهران

سایپا تهران - سپاهان اصفهان

پرسپولیس تهران - سپاهان اصفهان

سپاهان اصفهان - ماشین سازی تبریز

پدیده مشهد - سپاهان اصفهان

سپاهان اصفهان - استقلال خوزستان

 

استقلال تهران

استقلال+و+ذوب+آهن

آبی‌پوشان که طبق رسم سال‌های اخیر خود لیگ را بد شروع کردند و در ادامه اوج گرفتند، در حال حاضر در رتبه سوم جدول و فاصله 2 امتیازی با پرسپولیس در صدر جدول قرار دارند. آنها با خریدهای خوبی که در پنجره زمستانی داشتند توانستند نقاط ضعف خود را پوشش داده و چهره یک مدعی به خود بگیرند و حالا هواداران این تیم امید زیادی به قهرمانی دارند.

از 9 بازی باقی مانده استقلال 6 بازی در تهران و خانه برگزار می‌شود که یک پوئن مثبت برای آبی‌ها محسوب می‌شود. ضمن اینکه شاگردان شفر بازی خود مقابل تراکتورسازی را برگزار کرده و با 3 حریف مستقیم دیگرشان بازی دارند.

 

استقلال تهران - نساجی مازندران

پرسپولیس تهران - استقلال تهران

استقلال تهران - سایپا تهران

سپاهان اصفهان - استقلال تهران

استقلال تهران - ماشین سازی تبریز

پدیده مشهد - استقلال تهران

استقلال تهران - استقلال خوزستان

صنعت نفت آبادان - استقلال تهران

استقلال تهران - سپیدرود رشت

 

تراکتورسازی تبریز

01326018

سرخپوشان تبریزی با تیم پرمهره و پرستاره‌ای که دارند دیرتر از حد تصور به جمع مدعیان اضافه شدند و تغییرات پی در پی و دیر بسته شدن تیم از دلایل نتایج نه چندان خوب سرخ‌های تبریزی در شروع لیگ بود ولی هرچه جلوتر رفتیم این تیم ثبات و قدرت بیشتری پیدا کرد و امروز 40 امتیاز دارد و فاصله‌اش از صدر جدول تنها 2 امتیاز است.

پنج دیدار تراکتور از 9 دیدارش در خانه برگزار می‌شود و فقط 2 بازی با 4 رقیب خود به صورت مستقیم دارد که این شانسش را در قیاس با سایر رقبا بیشتر می‌کند. تراکتورسازی مقابل استقلال و سپاهان بازی کرده و به برتری رسیده است و باید برابر پدیده و پرسپولیس حاضر شود.

 

تراکتورسازی تبریز - پدیده مشهد

استقلال خوزستان - تراکتورسازی تبریز

تراکتورسازی تبریز - صنعت نفت آبادان

سپیدرود رشت - تراکتورسازی تبریز

تراکتورسازی تبریز - پیکان تهران

ذوب آهن اصفهان - تراکتورسازی تبریز

تراکتورسازی تبریز - پرسپولیس تهران

تراکتورسازی تبریز - پارس جنوبی جم

فولاد خوزستان - تراکتورسازی تبریز

 

پدیده مشهد

padideh-mashhad-147193-147214

میهمان ناخوانده جمع مدعیان لیگ برتر که نام پدیده را یدک می‌کشد و به واقع پدیده فصل هجدهم هم هست. آنها لیگ را کمی بهتر از آنچه در حال حاضر هستند شروع کردند و در ادامه کمی دچار تزلزل شدند و همین شد که از صدر جدول به رتبه پنجم سقوط کردند ولی به هر صورت هنوز از شانس‌های قهرمانی هستند و نباید آنها را نادیده گرفت. باید دقت کرد که فاصله پدیده رتبه پنجمی با پرسپولیس صدر جدولی تنها 3 امتیاز است که ممکن است در هر بازی جبران شود.

پدیده تنها 4 بازی خانگی از 9 بازی باقی مانده خود دارد و با 3 تیم از 4 رقیب خود بازی دارد و به نظر می‌رسد علاوه بر اینکه از رقبایش عقب افتاده، کار سخت‌تری هم در بازی‌های باقی مانده دارد.

 

تراکتورسازی تبریز - پدیده مشهد

پدیده مشهد - پارس جنوبی جم

فولاد خوزستان - پدیده مشهد

پدیده مشهد - نفت مسجد سلیمان

نساجی مازندران - پدیده مشهد

پدیده مشهد - استقلال تهران

سایپا تهران - پدیده مشهد

پدیده مشهد - سپاهان اصفهان

ماشین سازی تبریز - پدیده مشهد

 

پرسپولیس تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال استقلال تهران سپاهان اصفهان پدیده مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر