کد خبر: 737629 A

باید قبول کنیم گروه استقلال خیلی سخت است

پیشکسوت استقلال تهران شانس قهرمانی شاگردان وینفرد شفر را همانند سایر مدعیان در صدر جدول می‌داند و معتقد است وینفرد شفر با کسب این عنوان ارزشمند می‌تواند نامش را ماندگار کند.

مهدی امیرآبادی در گفت و گو با ایلنا، درباره برتری استقلال تهران مقابل نفت مسجد سلیمان اظهار داشت:‌ با توجه به فشردگی بازی‌ها آقای شفر تصمیم گرفتند ترکیب را مقداری تغییر بدهند. قبل از این بازی هم از سوی کمیته پیشکسوتان تجلیلی صورت گرفته که از این بابت باید از آنها تشکر کنم. در این بازی علی کریمی بعد از پایان مصدومیت گلزنی کرد از این بابت خوشحالم. سه امتیاز بیشتر از هر چیز دیگری ارزش داشت که خداراشکر استقلال به آن دست یافت و به صدر جدول نزدیک‌تر شد. 

او درباره شکست استقلال مقابل الدحیل گفت: باید قبول کنیم گروه استقلال خیلی سخت است. استقلال در کنار تیم‌های صاحب سبکی باید خودش را نشان بدهد. الدحیل بازیکنان ارزشمندی داشت و نمایش خوبی هم داشت. به نظرم می‌شد استقلال یک تساوی به دست بیاورد اما شکست خورد و حالا پنج بازی دیگر برای صعود از این گروه پیش رو دارد.

امیرآبادی درباره شانس استقلال برای صعود از مرحله گروهی گفت: فشردگی مسابقات نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان را دچار مشکل کرده و به همین دلیل بازیکنان نتوانستد توان صد در صد خود را اجرا کنند. دیدید که اغلب بازیکنانی که در لیگ برتر فیکس بودند مقابل الدحیل نمایش چندان مناسبی نداشتند. درباره با صعود به مرحله بعدی هم باید ببینیم که بازی‌های بعدی می‌توانند نمایش صد در صدی داشته باشند یا خیر. در حال حاضر بازی‌های خانگی می‌تواند امتیاز بزرگی برای کسب امتیازات بیشتر برای آنها باشد.

مدافع اسبق استقلال درباره رویارویی با العین در ورزشگاه آزادی گفت:‌ ​استقلال در این بازی امتیاز میزبانی را در اختیار دارد؛ طرفداران حالا باید حمایت همه جانبه از تیم داشته باشند تا بتوانند با انرژی مقابل این تیم حاضر شوند. آنها هم در بازی گذشته مقابل الهلال شکست خورده‌اند و صد در صد برای سه امتیار به تهران می‌آیند. در حال حاضر تنها آرامش و تمرکز روی موفقیت می‌تواند ملزومه برتری استقلال باشد و امیدوارم این نکته را فراموش نکنند.

پیشکسوت آبی‌ها در پایان درباره شانس قهرمانی شاگردان وینفرد شفر گفت: سه برد متوالی در شروع نیم فصل دوم بعد از شکست مقابل تراکتورسازی خیلی خوب بود و تاثیر مستقیم روی روحیه بچه‌ها داشت. آقای شفر ترکیب ثابت را پیدا کرده‌اند و تنها با توجه به محرومیت و مصدومیت در تیم‌شان تغییر می‌دهند. تیم‌های مدعی امسال بیشتر از سال گذشته هستند و هیچ تیمی نمی‌تواند تضمین کند که امسال جام قهرمانی را بالای سر ببرد. امیدوارم بهترین نتایج برای استقلال رقم بخورد و اگر قهرمان هم شوند نام آقای شفر در تیم ماندگار می‌شود و این نسل هم یکی از اتفاقات جالب را تجربه خواهند کرد. بعد از قهرمانی سال گذشته در جام حذفی، شفر تلاش زیادی داشت تا استقلال را مدعی نگه دارد و حالا اگر قهرمان لیگ برتر هم شوند، قابل تقدیر خواهد بود.

استقلال تهران مهدی امیر آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر