کد خبر: 737365 A

عملکرد ضعیف خط دفاع ماشین سازی در دربی تبریز حواشی زیادی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دربی حساس تبریز میان دو تیم ماشین‌سازی و تراکتورسازی‌ انجام شد و برخلاف اینکه پیش بینی می‌شد بعد از پایان بازی این حاشیه‌ها تمام شود، همچنان در موردش صحبت می‌شود و اتفاقاتی که در بازی رخ داد واکنش‌های مختلفی را برانگیخته است.

سوای اینکه تا چه حد می‌توان به این مسائل توجه کرد، روز گذشته اتفاقات عجیبی در دربی تبریز رخ داد و اشتباهات سریالی و دور از انتظار مدافعان ماشین‌سازی سهم عمده‌ای در شکست این تیم داشت.

ماشین‌سازی از بهترین تیم‌های لیگ برتر از نظر ساختار دفاعی است و بازی‌های زیادی را به لطف قدرت خط دفاع خود برده است یا در آن از شکست گریخته است. آنها پیش از این فقط 3 بار بیش از یک گل در دیداری دریافت کرده بودند و 3 بار قبلی هم به بازی رفت با ذوب آهن، بازی برگشت با پدیده و بازی رفت با همین تراکتور سازی بوده است.

شاگردان مهاجری با 18 گل خورده تا اینجای کار ششمین خط دفاع برتر لیگ را در اختیار دارند و فقط 5 تیم بالای جدول از این تیم گل‌های کمتری خورده‌اند و اشتباهات فاحشی که در بازی با تراکتورسازی دیدیم از تیمی با چنین آماری بعید است.

به بررسی چند صحنه در دیدار می‌پردازیم:

 

موقعیت گل اسماعیلی‌فر

مدافع پیش تاخته تراکتورسازی نفوذ خوبی داشت و با استفاده از اشتباه خط دفاع ماشین سازی فرصت ایجاد کرد ولی ضربه او به تیر دروازه خورد. توپ در برگشت نزدیکی خط دروازه زیر پای مدافع ماشین سازی افتاد ولی او عجله‌ای برای دفع توپ نداشت و تعلل او می‌رفت با رسیدن مهاجم تراکتور تبدیل به گل اول این تیم شود ولی در نهایت با تاخیر زیاد ضربه را از دروازه دور کرد.

 

گل اول تراکتورسازی

در این صحنه بازهم اشتباهات سریالی مدافعان ماشین سازی فرصت گلزنی برای تراکتور ایجاد کرد. ضربه به سمت دروازه زده شد و در حالی که توپ در اختیار دخسوس بود و خطری نداشت با تکل اهل شاخه مقابل پای دژاگه افتاد تا او دروازه خالی را به راحتی باز کند. اگر دخالت اهل شاخه نبود این توپ هیچ خطری برای دروازه ماشین سازی نداشت.

 

مدافع در انتظار مهاجم

توپ مقابل پای مدافع ماشین سازی فرود می آید و او بدون مزاحم می‌تواند توپ را دفع کند ولی تعلل بیش از حدش باعث می‌شود مهاجم از راه برسد و توپ ربایی کرده و با گلر تک به تک شود. این موقعیت در فضای مجازی بازتاب زیادی داشت و در آن عنوان شده بود مدافع ماشین سازی منتظر رسیدن مهاجم تراکتور است.

 

یارگیری ضعیف روی گل دوم

گل دوم تراکتورسازی هم در شرایطی رقم خورد که استوکس بدون مزاحمت صاحب توپ شد و ضربه زد.

به هر صورت همه تیم‌ها روز بد هم دارند و صرفاً بد بازی کردن یک تیم نشان از اتفاقات عجیب و غیر معمول در آن بازی ندارد ولی هرچه هست اینها حواشی به وجود آمده برای دو تیم تبریزی است که به نظر می‌رسد به این زودی‌ها تمامی ندارد.

تراکتورسازی تبریز ماشین سازی تبریز لیک برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر