کد خبر: 737351 A

فرانک پرتوآذر از آرزوهایش در سال 98 می‌گوید؛

فرانک پرتوآذر کاپیتان باتجربه تیم‌ملی دوچرخه‌سواری کوهستان بانوان ایران، اولین دختر دوچرخه‌سوار ایرانی است که توانست در مسابقات کراس کانتری آسیا برای ایران مدال‌آور باشد.

به گزارش ایلنا او که مدال بازی‌های آسیایی جاکارتا را هم با بدشانسی از دست داد سال 97 را سال خوبی برای دوچرخه‌سواری بانوان دانسته و کسب اولین مدال توسط دختران دوچرخه‌سواری ایران، شکستن طلسم حضور در مسابقات آسیایی و حضور در مسابقات قهرمانی جهان را اتفاقات ویژه دوچرخه‌سواری بانوان در این سال می‌داند.

فرانک پرتو آذر در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه دوست دارم همیشه لحظه تحویل سال را در کنار خانواده باشم، گفت: به خاطر حرفه ورزشی که داریم و مسابقاتی که در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود و ممکن است با نوروز و سال تحویل برخورد داشته باشد ممکن است پیش بیاید که نتوانیم این ایام را در کنار خانواده باشیم، برای من تاکنون این اتفاق نیفتاده اما در سال 97 سه یا چهار ساعت قبل از عید با آخرین پرواز شیراز خود را رساندم تا لحظه سال تحویل را در کنار خانواده باشم.

207f3108-4d35-436a-a98c-c57125df9fe9

وی با بیان اینکه در کشور ما خانمها به این باور رسیده‌اند که می‌توانند فارغ از پوششی که دارند در ورزش موفق شوند، افزود: خانمهای ورزشکار ما برای پیشرفت و مطرح شدن در سطح بین‌المللی تلاش می‌کنند و سال به سال هم بهتر می‌شوند.

پرتوآذر افزود: آرزوی ورزشی من برای سال 98 که بیشتر هدفم است که برای آن برنامه‌ریزی و تلاش می‌کنم کسب اولین سهمیه المپیک برای بانوان دوچرخه‌سوار است که می‌تواند یک اتفاق بسیار ویژه و بزرگ و یک جهش برای دوچرخه سواری ما محسوب شود.

وی با اظهار امیدواری برای گرایش بیشتر خانم‌ها به سمت رشته دوچرخه‌سواری گفت: با اینکه ما نسبت به رشته‌های دیگر خیلی دیده نشدیم تعداد بانوان در دوچرخه‌سواری در حال افزایش است و این نشان می‌دهد که به زودی قهرمان‌های بسیار خوبی خواهیم داشت.

وی با اشاره به موفقیتهای دوچرخه‌سواری بانوان در سال 97 اظهار داشت: در سال 97 بسیاری از اتفاقات عیرممکن برای ما رخ داد، کسب اولین مدال در این رشته چیز کمی نیست و حالا دیگر می‌دانیم که کسب مدال برای ما دور از دسترس نیست. طلسم نبودن در بازی‌های آسیایی شکست که قدم بسیار بزرگی است و حضور در مسابقات قهرمانی جهان برای اولین بار هم افتخار دیگری برای بانوان دوچرخه‌سوار ایران بود.

11910440_890477807656256_905265870_n

 

 

 

عید نوروز دوچرخه سواری بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر