کد خبر: 737151 A

بیانی: نفت مسجدسلیمان را راحت می‌بریم

شاهین بیانی کاپیتان سابق استقلال معتقد است تیم شفر با توجه به شرایطی که دارد، نمی‌تواند در آسیا قهرمان شود و بهتر است استقلال فکر آسیا را از سرش بیرون کند

به گزارش ایلنا،شاهین بیانی کاپیتان سابق استقلال معتقد است تیم شفر با توجه به شرایطی که دارد، نمی‌تواند در آسیا قهرمان شود و بهتر است استقلال فکر آسیا را از سرش بیرون کند و تمام توان و تمرکزش را روی لیگ برتر و قهرمانی در لیگ ایران بگذارد و در لیگ قهرمانان آسیا به بازیکنان جوان و آینده‌دار خودش میدان بدهد تا تجربه کسب کنند و در آینده به درد استقلال بخورند.

استقلال مقابل الدوحیل قطر شکست خورد. در مورد این بازی صحبت می‌کنید؟

واقعا نمی‌دانم چرا این بازی دو نیمه کاملا متفاوت داشت. اگر یک نفر فقط نیمه اول این بازی را دیده بود و بعد از بازی نتیجه را به او می‌گفتند، شوکه می‌شد چون واقعا بازی دو نیمه کاملا متفاوت داشت. مگر می‌شود یک تیم در یک بازی دو نیمه کاملا متفاوت داشته باشد؟ واقعا نمی‌دانم چه بگویم و ما اصلا نباید به آسیا فکر کنیم و استقلال در حال حاضر فقط باید روی لیگ خودمان متمرکز باشد و اگر به یک سری بازیکن جوان و آینده‌دار خودمان بازی بدهیم، ضرر نکرده‌ایم. در آسیا برای قهرمانی 10 فاکتور لازم است که استقلال فقط 2 تا از آن فاکتورها را دارد پس چه بهتر که در آسیا به یک سری بازیکن جوان میدان بدهیم. اگر قرار است ما در مرحله گروهی آسیا از چنین تیمی 3 گل بخوریم اگر از جوان‌های خودمان استفاده کنیم مطمئنا نتیجه بدتری نمی‌گیریم. شفر الان باید تمام تمرکزش را روی لیگ برتر خودمان بگذارد و در آسیا از جوان‌ها استفاده کند تا تجربه به دست بیاورند. یک بازی در آسیا مطابق با 5 بازی در لیگ از نظر تجربه برای جوان‌هاست و اگر جوان‌های ما 5 بازی در آسیا انجام بدهند مثل این است که یک فصل در لیگ خودمان بازی کرده‌اند پس چرا از این فرصت استفاده نکنیم.

چرا استقلال در آسیا باید در یک بازی دو نیمه این‌قدر متفاوت داشته باشد؟

من در عمر فوتبالی‌ام این‌قدر تفاوت در دو نیمه یک بازی را هرگز ندیده‌ام. همه جای دنیا این اتفاق می‌افتد که مثلا نیمی از دقیقه 75 یا 80 دچار افت بدنی شود و متفاوت بازی کند اما از شروع نیمه دوم هرگز ندیدم که چنین اتفاقی بیفتد و تیمی این‌قدر متفاوت بازی کند. ضعف بدنی تا حدودی در تیم بود و اگر مشکل فقط ضعف بدنی بود باید 10 دقیقه آخر این اتفاق می‌افتاد. الان در قطر بهترین آب و هواست و نمی‌توانیم بگوییم به خاطر گرما این اتفاق افتاده است. اگر تابستان بود، فرق می‌کرد اما الان بهترین فصل برای قطر است و شفر باید به این موضوع فکر کند که چرا تیمش در یک بازی دو نیمه اینقدر متفاوت داشت. به کادر فنی استقلال پیشنهاد می‌کنم که تمام قدرت تیم را روی لیگ برتر معطوف کنند تا در لیگ خودمان نتیجه بگیریم.

استقلال در آسیا از این گروه صعود می‌کند؟

ما حتی اگر به عنوان تیم اول از این گروه صعود کنیم در دور بعد به مشکل می‌خوریم. الان امکان ندارد استقلال در آسیا قهرمان شود و بهتر است از جوان‌ها در آسیا استفاده کنیم تا سال‌های بعد به درد تیم بخورند و بتوانند تجربه به دست بیاورند. ما در لیگ چند بازی داریم و باید قدرت تیم‌مان را برای این بازی‌ها بگذاریم و به خوبی ریکاوری کنیم و اصلا به آسیا فکر نکنیم و در آسیا به جوان‌های آینده‌دار خودمان میدان بدهیم.

اما شفر اعلام کرده آسیا تازه شروع شده و انگار تمرکزش روی لیگ قهرمانان آسیا است. اینطور فکر نمی‌کنید؟

ما با استقلال رویایی دهه 90 یک سال قهرمان آسیا و یک سال هم نایب قهرمان آسیا شدیم و این تجربه را داشته‌ام. برای قهرمانی در آسیا خیلی فاکتورها لازم است و یکی از مهم‌ترین فاکتورها این است که در مراحله پایانی باید از بازیکنان خارجی باکلاس بالا استفاده کنیم که چنین بازیکنانی را نداریم و نمی‌توانیم به خدمت بگیریم اما کشورهای عربی این بودجه را دارند و ما حتی اگر به جمع 4 تیم بیاییم باید چنین بازیکنانی را به خدمت بگیریم که نمی‌توانیم و بهتر است اصلا به قهرمانی آسیا فکر نکنیم و از جوان‌ها در آسیا استفاده کنیم تا به درد آینده استقلال بخورند. الان استقلال این چند بازی را با قدرت در لیگ برتر ادامه بدهد چون شانس قهرمانی داریم و باید روی لیگ متمرکز شویم.

چه تصوری از بازی استقلال و نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه آزادی دارید؟

تیمی که می‌خواهد قهرمان شود اگر بخواهد در آزادی به نفت مسجدسلیمان فکر کند پس ما باید در مورد چه چیزی صحبت کنیم. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود اگر بخواهد در آزادی به نفت مسجدسلیمان فکر کند پس ما باید در مورد چه چیزی صحبت کنیم. استقلال باید در تهران ببرد چون وضعیت نفت مسجدسلیمان مشخص است که کجای جدول هستند و مقابل آنها مشکلی نداریم و می‌توانیم ببریم. البته همه بازی‌ها سخت است اما مسجدسلیمان را می‌بریم و راحت هم می‌بریم اما باید به بازی‌های بعد فکر کنیم.

نفت مسجدسلیمان در آزادی هیچ شانسی برای قهرمانی ندارد؟

همه تیم‌ها مقابل استقلال انگیزه دارند اما ما داریم به قهرمانی استقلال در لیگ برتر فکر می‌کنیم. تیمی که شانس قهرمانی دارد و به قهرمانی فکر می‌کند نباید در خانه به تیمی مثل نفت مسجدسلیمان فکر کند و باید ببرد.

واقعا به قهرمانی استقلال در لیگ برتر امیدوار هستید؟

من قول می‌دهم استقلال اگر از بازی‌های بعدی‌اش امتیازات لازم را بگیرد راحت قهرمان می‌شود. استقلال می‌تواند قهرمان شود به شرطی که امتیازات لازم را در این هفته‌های پایانی بگیرد.

فکر می‌کنید تیم‌هایی مثل پرسپولیس، سپاهان، پدیده و تراکتورسازی اجازه می‌دهند استقلال قهرمان شود؟

الان استقلال، پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی هستند و باید ببینیم این مدعیان چند بازی 6 امتیازی تا پایان فصل دارند و باید با رقیبان اصلی‌شان بازی کنند یعنی استقلال اگر بخواهد قهرمان شود دربی را حتما باید ببرد چون بازی مستقیم با یکی از مدعیان است. استقلال تا پایان لیگ حتما باید بازی‌های 6‌امتیازی را ببرد تا قهرمان شود.

 

 

استقلال شاهین بیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر