کد خبر: 737132 A

استقلال بدون شماره شش، 6 گل خورد!

استقلال در چندفصل اخیر 3 شکست سنگین را در آسیا تجربه کرده است. در تمام این شکست‌ها یک نقطه مشترک به نام هافبک دفاعی وجود دارد.

به گزارش ایلنا،استقلال در چندفصل اخیر 3 شکست سنگین را در آسیا تجربه کرده است. در تمام این شکست‌ها یک نقطه مشترک به نام هافبک دفاعی وجود دارد. شاگردان علیرضا منصوریان در شرایطی که بازی رفت را با گل کاوه رضایی برده بودند در خانه العین متحمل شکست سنگین 3 بر صفر شدند. در آن مسابقه فرشید باقری تنها هافبک دفاعی تخصصی استقلال بود.

تا قبل از دقیقه 25 که فرشید آسیب دید و منصوریان جابر انصاری را به جایی او به میدان فرستاد، همه چیز خوب بود. هرایر مگویان به اجبار در پست هافبک دفاعی بازی کرد. نتیجه‌اش این شد که آبی‌ها در 75 دقیقه 6 گل دریافت کردند! این در شرایطی بود که در بازی رفت استقلال با فرشید باقری در 90دقیقه موفق شده بود دروازه‌اش را برابر عمر عبدالرحمن و یارانش بسته نگه دارد. امید نورافکن دیگر هافبک دفاعی استقلال هم در اردوی تیم ملی امید حضور داشت و امید ابراهیمی مصدوم بود. روزبه چشمی هم با توجه به محرومیت آبی‌ها از نقل و انتقالات زمستانی نمی‌توانست بازی کند.

6 گل بدون کریمی

دومین شکست سنگین آسیایی استقلال برابر السد قطر بود که در ورزشگاه آزادی رقم خورد. فرشید باقری تنها هافبک دفاعی تخصصی استقلال بود. علی کریمی قرار بود بازی کند اما در آخرین لحظه آسیب دید و مارکوس نیومایر جای او را گرفت. بدون شماره 6 دروازه استقلال 3 بار باز شد و شانس آوردند که گل‌های بیشتری دریافت نکردند. در بازی مقابل الدوحیل هم که شفر سنگین‌ترین باخت‌اش با استقلال را متحمل شد، فرشید باقری و امید نورافکن ناآماده در پست هافبک دفاعی به میدان رفتند و علی کریمی به دلیل آسیب‌دیدگی غایب بود. بدون کریمی باز هم استقلال از یک تیم قطری 3‌گل دریافت کرد. مانند 2 شکست تلخ آسیایی دیگر، آبی‌ها شماره 6 خودشان را در ترکیب نداشتند.

همیشه پای یک رحمتی در میان است

جدا از نبود هافبک دفاعی اصلی و بازیکن شماره 6، این شکست‌ها یک وجه مشترک دیگر هم داشت. مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال بود و سرمربی، گلر جوان‌اش یعنی حسین حسینی را نیمکت‌نشین کرده بود. جالب اینکه در آن بازی‌ها رحمتی نمایش خوبی از خود نشان نداد و روی یک یا چند گل ضعف و اشتباه او واضح و آشکار بود. مثل بازی با الدوحیل که خروج‌های او در به ثمر رسیدن گل‌ها بی‌تاثیر نبود.

استقلال وینفردشفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر