کد خبر: 736771 A

به دلیل مشکلات مالی

بولتون نامی آشنا برای فوتبال دوستان ایرانی است. این تیم یادآور بازی‌های خوب آندرانیک تیموریان در لیگ جزیره است.

به گزارش ایلنا، باشگاه بولتون واندررز برای فوتبال ایران یک نام خاص و نوستالژیک است، باشگاهی که با دوران اوج آندو تیموریان هافبک ایرانی نامش گره خورده. روزهایی که آندو در فوتبال جزیره در ترکیب این تیم با مربیگری سم آلاردایس می‌درخشید و یکی از بهترین هافبک‌های آسیا بود. از آن دوران باشکوه سالها گذشته و مدتهاست که از بولتون در سطح اول فوتبال انگلیس خبری نیست اما حالا خبر رسیده که این تیم دوست داشتنی در آستانه نابودی قرار گرفته و در این ایام، حال و روز خوبی ندارد. این باشگاه دسته اولی که زمانی آندرانیک تیموریان، هافبک سابق تیم ملی ایران را در اختیار داشت و او در آن توپ می‌زد، این روزها با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند.

بولتون به دلیل مشکلات مالی، روز دوشنبه مجبور شد تمریناتش را تعطیل کند، چرا که از نظر مالی آنقدر در مضیقه قرار گرفته که حتی بودجه خرید غذا و نوشیدنی برای بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم را ندارد و این وضعیت هم قرار نیست به این زودی‌ها برطرف شود.

بولتون در این فصل از رقابت‌های چمپیونشیپ انگلیس (لیگ دسته اول فوتبال جزیره) روزهای سختی را سپری کرده و نتایج ضعیفی گرفته که سبب شد اکنون در جدول رده‌بندی جایگاه دوم از آخر را داشته باشد. گزارش‌ها حاکی از آن است که بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم هنوز حقوق‌های ماه گذشته‌شان را دریافت نکرده‌اند و حالا به جایی رسیده که باشگاه توان مالی پرداخت خورد و خوراک آنها در زمان حضورشان در تمرینات را هم ندارد.

در همین حال مالک بولتون «کن اندرسون» که در صدد فروش باشگاه است گفته تا زمانی که یک مشتری برای خرید این تیم مستقر در منطقه منچستر بزرگ پیدا نکند، نمی‌تواند ضمانتی برای پرداخت حقوق بازیکنان و پرسنل باشگاه بدهد. وضعیت مالی باشگاه اما آنقدر بحرانی شده است که روز دوشنبه با وجود عدم حضور اکثر بازیکنان در تمرینات تیم تحت هدایت فیل پارکینسون، به آنهایی که ملزم به حضور بودند (افرادی نظیر مسوولان کادر پزشکی و تدارکات) هم اطلاع داده شد که به زمین تمرینی بولتون نروند چون در آنجا هیچ خبری از غذا و نوشیدنی نخواهد بود.

این وضعیت سبب شد که تمرینات تیم زیر 21 سال باشگاه هم پیش از مصاف با کریستال پالاس لغو شود و گویا به بازیکنان این تیم هم اطلاع داده شده که زمین تمرینی تعطیل است. مشکلات مالی باشگاه بولتون در چند ماه اخیر شدت گرفته و پرداخت نشدن حقوق‌های معوق بازیکنان و اعضای تیم سبب خودداری آنها در تمرینات شده است.

باشگاه بولتون در ماه اکتبر سال 2018 تا مرز ورشکستگی هم پیش رفت اما اعطای یک وام از سوی شرکت بلوماربل کپیتال بخشی از مشکلات باشگاه را برطرف کرد تا مجازات‌هایی نظیر کسر امتیاز یا محرومیت از نقل و انتقالات بازیکن برای بولتون در نظر گرفته نشود. در همین حال اما شکایت اداره مالیات و گمرکات انگلیس از بولتون، سبب به جریان افتادن پرونده‌ای برای رسیدگی به تخلفات مالیاتی این باشگاه شده که قرار است در ماه آینده نخستین جلسه محاکمه آن برگزار شود.

در این اوضاع، کانون هواداران باشگاه بولتون هفته جاری اعلام کرد که درصدد جمع‌آوری کمک‌های مالی است تا از بحرانی‌تر شدن وضعیت اضطراری موجود جلوگیری کند.

تلاش‌های اندرسون برای فروش بولتون تا الان به بن‌بست خورده و آخرین مشتری این باشگاه، شرکت «ونچرز فوتبال» هم هفته گذشته به مذاکراتش با او پایان داد. گفته می‌شود که بولتون دو مشتری دیگر هم دارد اما آهسته بودن فرآیند مذاکرات سبب شده که احتمال ورشکستی تیم سابق آندرانیک تیموریان روز به روز بیشتر شود. بولتون در حال حاضر با 26 امتیاز در رده بیست و سوم جدول بیست و چهار تیمی چمپیونشیپ قرار دارد و در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر است.

 

آندرانیك تیموریان بولتون چمپیونشیپ انگلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر