کد خبر: 736223 A

استقلال اگر الدوحیل را ببرد به صعود امیدوار می شود

علی موسوی مهاجم سابق استقلال معتقد است بازیکنان خارجی این تیم در لیگ برتر جواب داده‌اند

به گزارش ایلنا،علی موسوی مهاجم سابق استقلال معتقد است بازیکنان خارجی این تیم در لیگ برتر جواب داده‌اند اما برای لیگ قهرمانان آسیا باید ببینیم این خریدهای خارجی در آسیا هم جواب می‌دهند یا نه چون سطح مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بالاتر از لیگ برتر ایران است

استقلال در اهواز، فولاد را شکست داد. در مورد این بازی صحبت می‌کنید؟

استقلال روند پیشرفت خودش را قبل از نیم‌فصل شروع کرد که لیگ در آن مقطع تعطیل شد و استقلال در نیم‌فصل بازیکن گرفت که حضور این بازیکنان هم روحیه‌ساز بود و هم در لیگ ما جواب داد و در این چند بازی خوب کار کردند و تیم هم نتیجه گرفت. بازی با فولاد خارج از خانه بود و استقلال از موقعیت‌هایش استفاده کرد و 3 امتیاز را گرفت.

خریدهای خارجی استقلال را چطور می‌بینید؟

بازیکنان خارجی از وقتی آمدند برای استقلال خوشقدم بودند و همان اوایل در تیم جا افتادند. خیلی مهم است که بازیکن خارجی از همان بازی اول گل بزند و این اتفاق افتاد. البته خریدهای خارجی استقلال از نظر بدنی هنوز عقب هستند و اضافه وزن دارند اما در لیگ ایران برای استقلال مثمرثمر بوده‌اند و در آسیا کار سخت‌تر می‌شود و باید ببینیم آنجا چکار می‌کنند. هواداران نباید مثل لیگ ایران از این بازیکنان خارجی توقع داشته باشند چون شرایط بازی در آسیا خیلی فرق می‌کند و امیدوارم آنها مثل لیگ ایران در آسیا هم بدرخشند اما کارشان در آسیا خیلی سخت است.

چه تصوری از بازی استقلال و الدوحیل قطر دارید؟

الان توقع هواداران بالاست چون تیم چند بازی است که روند خوبی داشته اما بازی با الدوحیل خیل سخت است و اینجا نشان می‌دهد که خریدهای استقلال فقط برای لیگ ایران است یا در آسیا هم جواب می‌دهند. خریدهایی که تیم‌های عربی کرده‌اند زمین تا آسمان با خریدهای ما فرق می‌کند چون آنها دنبال قهرمانی آسیا هستند. خریدهای استقلال فعلا در لیگ جواب داده‌اند و امیدوارم در آسیا هم جواب بدهند. البته این بازیکنانی که من در استقلال دیدم برای حضور در آسیا اضافه وزن دارند.

استقلال در قطر شانس برد دارد؟

استقلال اگر الدوحیل را در قطر ببرد که کار خیلی شاخی انجام داده و استارت خوبی برای آنها در آسیاست اما بردن الدوحیل در قطر خیلی سخت است و فقط امیدوارم که دست پر به تهران برگردند.

در مورد محرومیت منشا به خاطر اتفاقات اهواز چه نظری دارید؟

منشا را واقعا تحریک کردند اما کار منشا یعنی حمله به تماشاگر هم درست نبود. منشا بعد از بازی خسته بود و هرکسی جای او بود هم عکس‌العمل نشان می‌داد و به نظرم کمیته انضباطی باید گذشت می‌کرد چون واکنش منشا ناخودآگاه بود و منشا مقصر نبود اما خیلی زود قضاوت کردند و منشا با محرومیت مواجه شد.

در مورد درگیری فرهاد مجیدی و پلیس صحبت می‌کنید؟

بالاخره این قانون و مقررات است و همیشه جلو مرا هم می‌گیرند. بارها و بارها شده که پلیس جلوی مرا گرفته و از ماشین پیاده می‌شوم و خودم را هم معرفی نمی‌کنم بلکه مدارکم را به پلیس می‌دهم و هرچه قانون بگوید را اطاعت می‌کنم و انجام می‌دهم. فرهاد هم اصلا نباید با پلیس بحث می‌کرد و باید مدارکش را به پلیس می‌داد و نهایتا جریمه می‌شد و نباید قضیه را کش می‌داد. فکر می‌کنم به خاطر جو استقلال و حاشیه‌هایی که به وجود می‌آید باید از این اتفاقات دوری شود.

پس کار پلیس در این ماجرا درست بود؟

کار پلیس که درست بوده چون قانون را اجرا کرده است. گاهی اوقات پلیس بد برخورد می‌کند و آدم از کوره در می‌رود اما هر برخوردی هم از طرف پلیس باشد، باید مدارک را به پلیس بدهیم تا اعمال قانون شود اما کش دادن مساله و آوردن آن به فضای مجازی برای استقلال خوب نبود و فرهاد نباید این کار را می‌کرد چون با یک جرقه برای تیم حاشیه درست می‌شود و باید همانجا قضیه حل می‌شد و احتیاج به فضای مجازی و جو درست کردن نبود.

 

 

استقلال علی موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر