کد خبر: 735867 A

بیست و چهارمین تقابل آقا معلم و پرسپولیس

پرسپولیس بعد از برگزاری بازی‌اش در لیگ قهرمانان آسیا به فاصله چند روز باید روز جمعه در ورزشگاه وطنی قائمشهر به مصاف تیم نساجی مازندران برود.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس بعد از برگزاری بازی‌اش در لیگ قهرمانان آسیا به فاصله چند روز باید روز جمعه در ورزشگاه وطنی قائمشهر به مصاف تیم نساجی مازندران برود. جلالی با وجود آنکه در 23 تقابل قبلی‌اش برابر پرسپولیس تعداد شکست‌های بیشتری دارد اما آمار او برابر یکی از قدرت های اصلی فوتبال ایران حکایت از نتایج خوب آقا معلم برابر سرخ‌های تهرانی دارد.

23 بازی با سرخ‌ها

مجید جلالی در لیگ برتر فوتبال ایران و تا قبل از بازی حساس هفته بیست و یکم نساجی و پرسپولیس، 23 بار به عنوان مربی رودرروی سرخ‌های تهران قرار گرفته است. این رقابت‌ها از سومین دوره لیگ برتر آغاز و در طول پانزده دوره دیگر ادامه داشته است. تنها در لیگ‌های چهارم و پنجم بود که جلالی و پرسپولیس برابر هم قرار نگرفتند.

فقط در لیگ

نکته جالب کارنامه جلالی در برابر پرسپولیس در طول دو دهه اخیر این است که او فقط در لیگ برتر با پرسپولیس دیدار کرده و هرگز در رقابت‌های دیگر از جمله جام حذفی یا لیگ قهرمانان آسیا این دو تیم با هم بازی نکرده‌اند.

پرسپولیس 9 آقا معلم 7

از مجموع 23 جدال مستقیم مجید جلالی به عنوان سرمربی با پرسپولیس در لیگ برتر، تیم سرخپوش تهرانی در مجموع 9 برد و آقا معلم 7 برد کسب کرده است. 7 جدال رودرروی دو تیم نیز در تمام ادوار لیگ برتر به تساوی رسیده است.

دو برد تاریخی

مجید جلالی در سال‌های مربیگری‌اش دو برد جالب برابر پرسپولیس کسب کرده است. اولین بار در دور برگشت لیگ سوم حرفه‌ای پاس با مربیگری او در یک بازی جنجالی و جالب با نتیجه 4 بر 3 پرسپولیس را شکست داد. او در لیگ هفتم و در حالی که در نیم‌فصل دوم روی نیمکت استقلال اهواز نشسته بود توانست پرسپولیس مدعی قهرمانی را با افشین قطبی در اهواز با نتیجه 4 بر یک شکست دهد. مسابقه‌‌ای که باعث جنجال‌های زیادی برای پرسپولیس و قطبی شد. جلالی در لیگ هشتم نیز با فولاد خوزستان در نیم‌فصل اول با نتیجه سه بر دو پرسپولیس را برد.

سخت‌ترین شکست

مجید جلالی اصولا در برابر پرسپولیس شکست سنگین نخورده و باخت‌هایش معمولا با اختلاف یک گل بوده است. برد سه بر یک پرسپولیس برابر پیکان در بازی برگشت لیگ هفدهم سنگین‌ترین شکست جلالی برابر پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر بوده است.

برانکو 3 جلالی 2

مجید جلالی طی 4 فصل اخیر 8 بار به  عنوان سرمربی با برانکو ایوانکوویچ دیدار کرده است. اولین دیدار دو تیم در هفته 27 لیگ چهاردهم و در بدو ورود برانکو و جانشینی‌اش به جای حمید درخشان برگزار شد و دو تیم به تساوی دو - دو رسیدند.  جلالی اما در لیگ پانزدهم در بازی رفت توانست پرسپولیس و برانکو را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد. بازی برگشت دو تیم در این دوره با نتیجه تساوی به پایان رسید.

جلالی در لیگ شانزدهم هدایت پیکان را به عهده گرفت و بعد از تساوی بدون گل در بازی رفت در بازی برگشت با نتیجه دو بر صفر مغلوب برانکو شد. در لیگ هفدهم اما آقا معلم با شکست پرسپولیس دست به کار بزرگی زد اما در بازی برگشت با نتیجه سه بر یک مغلوب برانکو شد. بازی رفت دو تیم پرسپولیس و پیکان در لیگ هجدهم را هم مربی کروات از جلالی برد تا در جدال‌های رودررو سه بر دو از آقا معلم پیش بیفتد. در مجموع هشت جدال دو مربی 3 برد برانکو و 2 برد جلالی کسب کرده و 3 جدال این دو مربی به تساوی انجامیده است.

پرسپولیس نساجی برانکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر