کد خبر: 735157 A

شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ بیشتر از بقیه تیم‌هاست

محمد پنجعلی کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است شاگردان برانکو مقابل صنعت نفت آبادان بهتر از بازی‌های قبل بودند چون هماهنگ شده‌اند و همدیگر را در زمین بهتر از قبل پیدا می‌کنند،

به گزارش ایلنا، محمد پنجعلی کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است شاگردان برانکو مقابل صنعت نفت آبادان بهتر از بازی‌های قبل بودند چون هماهنگ شده‌اند و همدیگر را در زمین بهتر از قبل پیدا می‌کنند، پرسپولیس با این روند شایسته‌ترین تیم برای کسب عنوان قهرمانی است تا بتواند هت‌تریک کرده و سومین قهرمانی متوالی‌اش را به دست آورد.

بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان چطور بود؟

پرسپولیس در این بازی نسبت به بازی‌های قبل بهتر بود و بچه‌ها دارند هماهنگ می‌شوند و همدیگر را در زمین بهتر پیدا می‌کنند. پرسپولیس در بازی با صنعت نفت خیلی هم فکورانه بازی کرد چون یک گل حاشیه امنیت نداشت و هر لحظه ممکن بود این برتری از دست برود اما بچه‌ها تیم خیلی خوب گل‌شان را حفظ کردند و 3 امتیاز بازی را گرفتند.

صنعت نفت را در این دیدار چطور دیدید؟

صنعت نفت تیم خوبی بود و به هرحال جلوی پرسپولیس بازی سنگینی داشت. فکر می‌کنم موقعیت صنعت نفت در جدول بهتر شود اما در تهران شانسی مقابل پرسپولیس نداشت چون تیم ما بهتر بازی کرد و موقعیت‌های بیشتری داشتیم و شک نکنید که این پرسپولیس مدعی است و شانس قهرمانی‌اش از همه تیم‌ها بالاتر است. یک گله هم  داریم که باید بگوییم.

بفرمایید؟

بازی‌ها خیلی نزدیک به هم و فشرده است. به هرحال پرسپولیس باید در آسیا بازی کند و نماینده ایران در این رقابت‌هاست و باید به پرسپولیس و دیگر تیم‌های ما که در آسیا هستند، کمک کنند و از آنها حمایت شود. در همه کشورها این کار را می‌کنند اما اینجا برعکس است. پرسپولیس الان در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و در سه جبهه می‌جنگد و این مصدومیت‌های طولانی مدت ناشی از همین فشارهاست.

چه تصوری از حضور پرسپولیس در آسیا دارید؟

بازی‌ها در مجموع سخت است. الان چند سال است که به آسیا می‌رویم و می‌دانیم راه سختی داریم و باید به مصاف تیم‌هایی که واقعا حرفه‌ای هستند برویم نه اینکه مثل ما حرف حرفه‌ای‌گری بزنند و زیرساخت نداشته باشند. ما حتی یک چمن خوب و استادیوم استاندارد نداریم و درآمدزایی ما مثل تیم‌های حرفه‌ای دنیا نیست و حق پخش تلویزیونی نداریم و تبلیغات دور زمین نداریم و اسپانسر هم نیست و از جیب مردم هزینه می‌کنند در حالی که آنها بیشترین درآمدشان از پخش تلویزیونی بازیهاست و ما اینجا چنین چیزی نداریم.

در مورد اولین بازی پرسپولیس در آسیا مقابل پاختاکور ازبکستان صحبت می‌کنید؟

این تیم را نباید دست کم بگیریم و باید با تمام قدرت بازی کنیم. هیچ تیمی را نباید دست کم بگیریم و باید دنبال قهرمانی باشیم و اگر قهرمانی آسیا را می‌بینیم باید با شجاعت برای بردن همه تیم‌ها به زمین برویم. بازی پاختاکور را قبلا دیده‌ایم و زورشان به فوتبال ما نمی‌رسد اما در مجموع کار سخت است.

عملکرد بودیمیر را در این بازی چطور دیدید؟

بودیمیر در بازی با صنعت نفت نسبتا بهتر از قبل بود اما مردم انتظار دارند بازیکن خارجی که می‌گیریم، سطح آنها بالاتر از بازیکنان خودمان باشد. آنها بازیکنان را رصد می‌کنند و همه بازیکنان جدید را زیرنظر دارند. باید به بودیمیر فرصت داد، البته جلوی صنعت نفت نسبتا بهتر از قبل بود اما انتظارات را هنوز برآورده نکرده و تا جا بیفتد زمان می‌برد.

محمد نادری را در خط دفاع پرسپولیس در این مدت چطور دیدید؟

خوب بود به‌خصوص اینکه ما دو بازیکن باتجربه هم پشت سر ایشان داریم که به نادری کمک می‌کنند. باید به این بازیکنان جوان فرصت داد که فرصت هم داده شده و آنها هم باید قدر این فرصت را بدانند چون پرسپولیس بزرگترین تیم آسیاست و بازیکن در این تیم باید خیلی مراقب باشد.

بازیکنان جدید پرسپولیس توقعات را برآورده کرده‌اند؟

به نسبت خوب بوده‌اند. واقعا در پرسپولیس بازی کردن سخت است چون تیم بزرگی است و با همه جا فرق دارد و زمان می‌برد تا بازیکنان با فضای پرسپولیس آشنا شوند و جا بیفتند. پرسپولیس که هستی همه نگاه‌ها به شماست و باید در اندازه و بزرگی پرسپولیس باشند چون در جامعه همه نگاه‌ها به شماست و الگو هستی و مسوولیت سنگینی داری و در زمین هم بازی کردن سخت است که البته با تمام وجود بازی می‌کنند.

حسین هدایتی دادگاهی شد و اعلام کردند آدم‌های ورزشی که از او پول گرفته‌اند باید پس بدهند. در این رابطه چه نظری دارید؟

به هرحال بنده خدا گرفتار شده است. ایشان فوتبال را دوست داشت و آمد که کمک کند. حق مردم است و این پول‌ها را باید پس بدهند. قانون است و باید پس بدهند.

شما از هدایتی چقدر گرفتید؟

همین که ایشان به ما به عنوان پیشکسوت احترام می‌گذاشت خدا را شکر، ایشان علاقه‌مند به پرسپولیس بود و کمک می‌کرد اما ما هرچه خواستیم از مردم گرفتیم یعنی احترامی که مردم به ما می‌گذارند یک دنیا ارزش دارد و نیاز به چیز دیگری نداریم. ایشان را هم خدا نجاتش بدهد اما حق مردم را بدهند چون مردم گناه دارند.

پرسپولیس صنعت نفت آبادان محمد پنجعلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر