کد خبر: 735005 A

دومین المپیاد سراسری اتحادیه بانوان کارگر؛

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ورزش بانوان در کل کشور تنگ مظریهایی وجود دارد از مدیران دست اندرکار در این زمینه درخواست کرد برای رفع این محدودیتها در ورزش بانوان تلاش کنند.

به گزارش ایلنا، ناهید تاج‌الدین در افتتاحیه دومین المپیاد سراسری اتحادیه بانوان کارگر با اشاره به موفقیت‌های استان اصفهان در عرصه ورزش گفت: اصفهان در عرصه‌های وررشی بسیار خوب درخشیده و تیم‌های مختلفی مانند سپاهان و ذوب‌آهن از این استان در عرصه‌های مختلف درخشیده و قهرمان شده‌اند.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان پتانسیل‌های ورزشی بالقوه‌ای وجود دارد، افزود: متاسفانه در ورزش بانوان در کل کشور تنگ نظری‌هایی هست که می‌طلبد مدیران ما تلاش کنند محدودیتها در این زمینه حل شود.

وی افزود: ما امروز میزبان زنان کارگر ورزشکار هستیم که هم در جامعه مشارکت افتصادی و هم مشارکت فرهنگی و اجتماعی و ورزشی دارند، این امر نشاط اجتماعی را ایجاد می‌کتد که یکی از مشکلات ما در جامعه بانوان کمبود این نشاط است، اگر بتوانیم این مشارکت بانوان در ورزش را افزایش دهیم می‌توان نشاط اجتماعی را در جامعه افزایش داد.

وی با بیان اینکه آمار افسردگی در بانوان 3 الی 4 برابر آقایان است، گفت: این در حالی است که خانم‌ها ستون خانواده هستند و اگر نشاط داشته باشند این نشاط در خانواده هم دیده می‌شود، همچنین علاوه بر اثرات روحی و روانی در مباحث جسمی هم ورزش بسیاری از مشکلات را حل می‌کند زیرا درصد بسیاری از بیماری‌ها به دلیل بی‌تحرکی است.

محسن نیرومند، دبیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اصفهان  هم در این جلسه با اشاره به اهمیت ورزش به ویژه برای بانوان کارگر اظهار داشت: در جامعه ورزش و اهمیت دادن به آن می‌تواند اثربخشی بسیار سریعی در سلامت جامعه داشته و نقش بسیار موثری را ایفا کند.

اصفهان المپیاد ورزشی بانوان کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر