کد خبر: 734829 A

به مناسبت تقابل آرسنال و تاتنهام در ومبلی

با از دست رفتن شانس تاتنهام برای قهرمانی در لیگ برتر شاگردان پوچتینو به دنبال قطعی کردن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا هستند. از طرفی آرسنال در پی ادامه پیروزی‌های اخیر است.

به گزارش ایلنا، در مهم‌ترین دیدار این هفته لیگ جزیره تاتنهام در استادیوم ومبلی لندن میزبان آرسنال خواهد بود.  

تا چند هفته قبل تاتنهام یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر بود اما دو باخت پیاپی در برابر برنلی و چلسی باعث شد فاصله آن‌ها با صدر جدول به 9 امتیاز برسد و شانس شاگردان پوچتینو برای قهرمانی در رقابت‌های این فصل کمتر از گذشته شود. سرمربی آرژانتینی تاتنهام نیز در کنفرانس خبری پس از بازی با چلسی به این نکته اشاره کرد که قهرمانی برای تاتنهام تقریبا غیرممکن است و منچستر سیتی و لیورپول دو تیمی هستند که برای جام می‌جنگند.  

در سمت دیگر میدان آرسنال شرایط خوبی دارد و با برد 1-5 برابر بونموث با اعتماد به نفس کامل مقابل رقیب سنتی قرار خواهدگرفت. توپچی‌ها به دنبال برتری در این بازی هستند تا با جبران فاصله 4 امتیازی خود را به رقیب نزدیک کنند.  

آرسنال‌ سه فصل اخیر لیگ برتر را پایین‌تر از تاتنهام به اتمام رسانده و از ابتدای فصل نیز تاتنهام همواره بالاتر از رقیب قرار داشته‌است. توپچی‌ها می‌توانند با پیروزی برابر رقیب به فاصله یک امتیازی حریف برسند و این طلسم را بشکنند.  

غیبت دله آلی در این بازی قطعی است و احتمال می‌رود اریک دایر و یان ورتونگن نیز قادر به همراهی تیم خود نباشند. در سمت دیگر آرسنال هم به دلیل مصدومیت طولانی مدت دنی ولبک و هکتور بیرین را در اختیار ندارد و لیخت اشتاینر نیز به احتمال زیاد در این بازی حاضر نخواهدبود.  

باید دید در نهایت چه نتیجه‌ای در این بازی رقم خواهد خورد و در پایان فصل کدام یک از این دو تیم موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا می‌شوند.

آرسنال تاتنهام هفته بیست و نهم لیگ برتر انگلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر