کد خبر: 734659 A

وینفرد شفر امسال دو دروازه‌بان آماده در اختیار دارد.

به گزارش ایلنا، وینفرد شفر امسال دو دروازه‌بان آماده در اختیار دارد. حسین حسینی جوان سال گذشته رکورد جدیدی با کلین‌شیت 873 دقیقه‌ای به نام خود ثبت کرد و مهدی رحمتیِ باتجربه نیز رکورددار تعداد کلین‌شیت تاریخ لیگ برتر با ثبت 181 کلین‌شیت در تاریخ مسابقات، دو سنگربان اصلی آبی‌ها هستند که خیال پیرمرد آلمانی را از دروازه راحت کرده‌اند.

روزهای سخت حسینی

این فصل کمتر به حسینی فرصت بازی رسید و ملی‌پوش 26 ساله استقلال تنها در چهارمسابقه به میدان رفت. حسینی این فصل در دیدار برابر سایپا، سپاهان و سپیدرود وفولاد در قفس توری آبی‌ها قرار گرفت که دروازه خود را در یکی از این بازی‌ها بسته نگه داشت. رحمتی اما در 16 مسابقه‌ای که درون دروازه آبی‌های پایتخت جای داشت، 12 بار کلین‌شیت کرده که از این حیث، گوی سبقت را از سایر دروازه‌بانان کنونی لیگ برتر ربوده است.

21 کلین‌شیت در 34 مسابقه

رحمتی با ثبت 21 کلین‌شیت در 34 مسابقه در فصل 92-91، رکورددار بیشترین تعداد کلین‌شیت در یک فصل لیگ برتر است و امسال می‌تواند رکورد خود را ارتقا بخشد. کاپیتان باسابقه استقلال که فصل گذشته تقریبا به صورت کامل دروازه‌بان نیمکت‌نشین حسینی بود، این فصل به سنگربان ثابت وینفرد شفر تبدیل شده است. رحمتی که سال گذشته در شکست تلخ استقلال در آزادی مقابل السد در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تاثیرگذار بود، این فصل تلاش می‌کند با درخشش در این رقابت‌ها، ناکامی‌های قبلی خود را جبران کند.

استقلال مهدی رحمتی حسین حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر