کد خبر: 734644 A

در ال کلاسیکوی امشب بارسلونا در تلاش است تا فاصله خود را در جدول بیشتر کند ولی رئالی ها منتظر کم کردن این فاصله هستند.

به گزارش ایلنا، مطمئنا از نظر بسیاری از هواداران فوتبال رویارویی بارسلونا و رئال مادرید مهم‌ترین و البته جذاب‌‌ترین دیدار دنیای فوتبال خواهد بود. این هفته برای هواداران فوتبال خصوصا دوستداران این دو باشگاه بزرگ هفته‌‌ای کاملا متفاوت خواهد بود. دو رقیب سنتی در 3 روز آینده دو بار به مصاف یکدیگر خواهند رفت که هر دو بازی در سانتیاگو برنابئو برگزار خواهد شد.

دیدار اول چهارشنبه شب برگزار خواهد شد که فینالیست این فصل کوپا‌ دل‌ری از دل این بازی بیرون خواهد آمد. شنبه شب نیز دو تیم در دیدار برگشت این فصل لالیگا به مصاف یکدیگر خواهند‌ رفت که می‌تواند تکلیف قهرمان این فصل لالیگا را تا حد زیادی مشخص کند. پیروزی بارسلونا در این بازی می‌تواند اختلاف دو تیم را به عدد 12 برساند و کاتالان ها را در مسیر تکرار قهرمانی فصل گذشته قرار دهد.

از طرفی کهکشانی‌ها برای داغ نگه‌داشتن تنور این فصل لالیگا نیاز مبرمی به پیروزی در این بازی دارند. میزبانی در دو بازی پیشرو و حمایت هواداران می‌تواند کمک زیادی به مادریدی‌ها کند تا با برتری برابر رقیب سنتی فصل بدی که داشتند را فراموش کرده و با امید بیشتری به ادامه‌ی فصل نگاه کنند.

بررسی آمار ثبت شده از بازی‌های دو تیم نشان از برتری کهکشانی‌ها دارد. در 239 بازی برگزار شده بین دو تیم، مادریدی‌ها صاحب 95 پیروزی شده‌اند، آبی‌و اناری ها 93 بار با برتری از زمین خارج شده و 51 بازی هم با تساوی خاتمه یافته‌است.

اگرچه آمار ثبت شده از برتری کهکشانی‌ها خبر ‌می‌دهد اما تقابل‌های سال‌های اخیر دو تیم نشان از برتری مطلق کاتالان‌ها دارد. در دیدارهای 10 فصل اخیر بارسا 17 پیروزی داشته در حالی که رئالی‌ها فقط 10 بار برنده ‌شده‌اند. دو بازی این هفته فرصت خوبی برای کاتالان‌هاست تا با ثبت پیروزی بتوانند پس از سال‌ها فاصله خود با رقیب سنتی را جبران کنند.

بارسلونا ال کلاسیکو رئال مادردید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر