کد خبر: 734344 A

دو بازیکن جوان استقلال بین دوراهی تیم ملی و استقلال کدام یک را انتخاب می کنند؟

به گزراش ایلنا، تمرینات تیم امید ایران برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک که به‌زودی برگزار خواهد شد، قرار است از 11 اسفندماه آغاز شود. 

این تمرینات در شرایطی کلید می‌خورد که استقلال در همان روز راهی قطر می‌شود تا در تاریخ 14 اسفندماه نخستین بازی‌اش در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم الدحیل قطر را انجام دهد. تداخل برنامه‌های آماده‌سازی تیم امید ایران با بازی‌های مهم آسیایی استقلال سبب شده امید نورافکن و صیادمنش در دوراهی انتخاب میان تیم امید و باشگاه‌شان استقلال قرار بگیرند.

هرچند به‌دلیل قوانین رایج در فوتبال، باشگاه‌ها تنها موظف به در اختیار گذاشتن بازیکنان تیم خود به تیم ملی هستند و تیم امید در واقع تیم ملی محسوب نمی‌شود، اما غیبت نورافکن و صیادمنش در تمرینات تیم امید نیز در روند آماده‌سازی تیم زلاتکو کرانچار اخلال ایجاد خواهد کرد.

 از طرفی این دو بازیکن در هفته‌های اخیر آمادگی قابل توجهی در بازی‌های استقلال داشته‌اند و مورد تمجید وینفرد شفر هم قرار گرفته‌اند و غیبت‌شان در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا هماهنگی استقلال را با چالش مواجه خواهد کرد.

 این وضعیت باعث شده هم صیادمنش و هم نورافکن در موقعیت سختی برای انتخاب قرار بگیرند.

در عین حال وینفرد شفر نیز تاکید دارد هر دو بازیکن در سفر به قطر استقلال را همراهی کنند و بالطبع غیبت این بازیکنان در تمرینات تیم امید زلاتکو کرانچار را هم به حذف نام این دو بازیکن ترغیب خواهد کرد، به همین دلیل سرمربی کروات تیم امید ایران در آخرین مصاحبه‌اش نیز تاکید کرده بود هر بازیکنی از حضور در تمرینات تیمش سر باز بزند، بدون شک از لیست مسافران بازی‌های انتخابی حذف خواهد شد. با توجه به اصرار هر دو مربی برای حضور بازیکنان در تمرینات خود به نظر می‌رسد تنها فدراسیون فوتبال است که می‌تواند با هماهنگی با مدیران باشگاه استقلال به‌نوعی این مشکل را برطرف کند تا نه صیادمنش لطمه ببیند و نه نورافکن.

البته استقلال 3 بازیکن دیگر نیز در تمرینات تیم امید دارد که شفر با حضور آنها در اردوی آماده‌سازی مخالفتی ندارد و قصد دارد قائدی، نوراللهی و آذری را در اختیار تیم امید قرار دهد.

استقلال در مجموع دارای 5 سهمیه در تیم امید ایران است و بالاترین تعداد بازیکن در این تیم را دارد و با توجه به اینکه تعداد نسبتا قابل توجهی از بازیکنان این تیم به دور جدید تمرینات تیم ملی اضافه خواهند شد، شفر باید خود را آماده غیبت تعداد قابل توجهی از بازیکنان خود در جریان برگزاری اردوهای تیم ملی و تیم امید ایران کند.

به هر حال این مساله باید با کدخدامنشی فدراسیون فوتبال و تعامل باشگاه استقلال و شخص شفر به‌نوعی مدیریت شود تا نه استقلال، نه تیم امید و مهم‌تر از همه بازیکنان جوان این باشگاه از تصمیم‌های انضباطی علیه خود لطمه‌ای نبینند.

راه‌حلی که شاید هر دو طرف را راضی کند حضور بازیکنان استقلال بعد از بازی با الدحیل در تمرینات تیم امید است.

 گرچه استقلال بلافاصله بعد از بازی با الدحیل در تاریخ 21 اسفندماه نیز باید رودرروی تیم پرمهره العین قرار بگیرد، اما با یک برنامه‌ریزی مناسب می‌شود حضور بازیکنان دعوت‌شده استقلال به تیم امید را در تمرینات باشگاهی و تیم امید تا حدودی مدیریت کرد.

استقلال نورافکن تیم ملی امید ایران صیاد منش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر