کد خبر: 734279 A

جای خالی امید ابراهیمی؛

سرمربی آلمانی استقلال با معضل بزرگ از دست رفتن پنالتی‌های تیمش در این فصل مواجه شده و شاید اکنون بیش از هر زمانی جای خالی امید ابراهیمی به چشم بیاید.

به گزارش ایلنا، استقلالی که در تمام طول تاریخ لیگ برتر، جزو یکی از بهترین تیم‌های پنالتی زن بوده، حالا در دوران مربیگری شفر کارنامه خوبی در زمینه گل کردن پنالتی‌ها از خود به جای نگذاشته است.

این در شرایطی است که در هفته‌های اخیر وینفرد شفر توانسته امید قهرمانی را در استقلالی‌ها زنده کند. برای تیمی که در مسیر قهرمانی گام برمی‌دارد اما نقص در گل کردن پنالتی‌ها، می‌تواند مانع بزرگی بر سر راه موفقیت باشد.

بخصوص که درباره استقلال، آمار می‌گوید از ۶ پنالتی که در لیگ نصیب این تیم شده تنها ۲ پنالتی به گل تبدیل شده است.

البته استقلال در روزهای اخیر اینقدر خوب و گلزن ظاهر شده که گل نشدن پنالتی‌ها خللی در نتیجه‌گیری این تیم ایجاد نکرده اما در بازی‌های دشوارتر ممکن است این نقص استقلال را زمینگیر کند و پیرمرد آلمانی باید هر چه زودتر پنالتی‌زن مطمئن خود را انتخاب کند. حال باید دید وینفرد شفر برای این وظیفه خطیر چه گزینه‌هایی دارد.

وینفرد شفر حالا برای انتخاب یک پنالتی‌زن مطمئن، یک دایره انتخاب 5 گزینه‌ای پیش رو دارد. در فهرست این فصل استقلال ۵ بازیکن سابقه گل کردن پنالتی در لیگ ایران را دارند. این بازیکنان وریا غفوری، داریوش شجاعیان، مرتضی تبریزی و فرشاد محمدی مهر هستند. البته استقلال این فصل مرتضی آقاخان که پنالتی‌زن ماهری به حساب می‌آید را هم به خدمت گرفته که به دلیل مصدومیت قادر به استفاده از او نیست. آقاخان در زمان بازی در پیکان هر ۵ پنالتی خود را به گل تبدیل کرده بود و اگر می‌توانست برای استقلال بازی کند تا اندازه زیادی تکلیف پنالتی‌زن آبی‌پوشان مشخص بود. حالا اما آقاخان نیست و شفر باید به قابلیت‌های 5 پنالتی‌زن داخلی و بازیکنان خارجی‌اش توجه کند.

وریا غفوری

وریا غفوری که از ابتدای فصل پنالتی‌زن اول استقلال بود، در دوران حضور خود در نفت تهران، سپاهان و استقلال در رقابت‌های مختلف ۷ پنالتی زده که به جز آخرین پنالتی، همه این پنالتی‌ها تبدیل به گل شده است و به نظر می‌رسد با توجه به حضور این بازیکن در ترکیب اصلی استقلال، همچنان می‌تواند گزینه اصلی پنالتی زدن برای آبی‌پوشان باشد.

گادوین منشا

مهاجم جدید استقلال در زمان حضور پرسپولیس و پیکان جزو پنالتی‌زنان اصلی بود و آمار نسبتاً قابل قبولی از خود به جای گذاشت و از ۶ ضربه پنالتی خود در رقابت‌ها ۴ پنالتی را درون دروازه جای داد.

داریوش شجاعیان

هافبک تکنیکی استقلال که

به تازگی از بند مصدومیت رهایی یافته در زمان حضور در گسترش‌فولاد، ۳ بار پشت ضربه پنالتی قرار گرفت که ۲ نوبت موفق به گل‌زنی شد.

مرتضی تبریزی

این بازیکن سابقه چندان درخشانی در گل کردن پنالتی ندارد و از ۲ پنالتی آخر او، تنها یک پنالتی منجر به باز شدن دروازه حریف شده است.

فرشاد محمدی‌مهر

دفاع راست استقلال که این روزها کاملاً از ترکیب اصلی فاصله گرفته است، فصل گذشته در پارس جنوبی حضور داشت و یک بار برای این تیم از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شد.

خارجی‌های جدید الورود به لیگ ایران

استقلال در فرصت نقل و انتقالات زمستانی، پر سر و صدا ظاهر شد و دو بازیکن آفریقایی را خارج از لیگ ایران به خدمت گرفت. آیاندا پاتوسی که این روزها تبدیل به کلیدی‌ترین مهره استقلال شده است در زمان حضور در لیگ آفریقای جنوبی یک بار از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شده است.

 ایسما دیگر خرید آبی‌پوشان پنالتی‌زن قاهری است و از ۱۸ پنالتی خود، ۱۶ بار موفق به گلزنی شده است و این بازیکن نیز در صورت حضور در ترکیب اصلی می‌تواند شانس بالایی برای زدن پنالتی داشته باشد.

استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر