کد خبر: 734221 A

مسی علیه شفر و یاران

در یکی از مهم ترین بازی‌های هفته بیستم لیگ برتر فولاد در خوزستان میزبان استقلال خواهد بود.

به گزارش ایلنا، رقابت های هفته بیستم لیگ برتر از امروز آغاز خواهد شد که دیدار فولاد خوزستان و استقلال با توجه به آمادگی بالای دو تیم از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار خواهد بود.

تیم شفر با توجه به تغییرات زیادی که داشت نتوانست در ابتدای فصل نتایج خوبی کسب کند اما با هماهنگی بازیکنان و اضافه شدن مهره‌های مناسب در نیم فصل کم‌کم خودش را پیدا کرد و به تیم‌های بالانشین جدول نزدیک شد.

فولادی‌ها نیز چند فصلی است که عملکرد مناسبی نداشته‌اند. با ورود افشین قطبی به این تیم خون تازه‌ای در رگ‌های تیم اهوازی تزریق شد که نتایج این تیم در هفته‌های اخیر گواهی بر این ادعاست. شکست دادن تراکتورسازی و پرسپولیس که از مدعی‌های جدی قهرمانی این فصل هستند نشان از آمادگی بالای فولاد دارد.

با ورود قطبی به تیم مطابق انتظار فولاد در نیم فصل تغییراتی داشت که ورود رافائل مسی و تاکومی آکاهوشی ژاپنی از مهم‌ترین خریدهای این تیم بود تا این دو بازیکن به همراه شیمبا ترکیب سه نفره خارجی‌های این فصل فولاد را تشکیل دهند.

لوسیانو پریرا تا اینجای فصل تاثیرگذارترین بازیکن فولادی‌ها بوده است و با زدن 7 گل در لیست برترین گلزنان این فصل لیگ برتر قرار دارد. مهاجمی که این روزها آمادگی بالایی دارد و گلزنی به پرسپولیس و تراکتورسازی نشان می‌دهد می‌تواند برای هر تیمی دردسرساز شود.

مهاجمی که با 63 گل در لیست برترین گلزنان تاریخ لیگ برتر قرار دارد و قطعا امید اصلی فولادی ها برای گلزنی خواهد بود.

رافائل مسی دیگر بازیکن خارجی فولاد است که در نیم فصل به همراه افشین قطبی وارد اهواز شد. تشابه اسمی او با ابرستاره‌ی بارسلونا از همان روز اول توجه اهالی فوتبال را به سمت خود جذب کرد.

مهاجم 26 ساله کامرونی سابقه‌ی عضویت در تیم ملی کامرون را هم دارد و اهوازی‌ها می‌توانند امیدوار باشند در کنار پریرا خط حمله‌ی ترسناکی تشکیل دهند.

از طرفی با توجه به سابقه‌ی حضور مسی در چین و اینکه افشین قطبی سابقه‌ی مربیگری در این لیگ را دارد می‌توان حدس زد با شناخت بالایی این بازیکن را برای تیمش انتخاب کرده و مسی همان بازیکنی‌ است که فولادی‌ها به آن نیاز دارند.

تاکومی آکاهوشی ژاپنی آخرین بازیکنی بود که به فولاد پیوست. هافبک ژاپنی که بعد از یوکی سوگیتا دومین بازیکن ژاپنی تاریخ فوتبال ایران است و فولادی ها او را برای محکم کردن کمربند میانی تیمشان در نیم فصل جذب کردند.

ابهامات ایجاد شده در صدور مجوز بازی تاکومی باعث شد این بازیکن چند بازی ابتدایی نیم فصل را از دست بدهد اما در نهایت مجوز بازی گرفت و در بازی برابر نساجی برای اولین بار پیراهن فولاد را به تن کرد.

اولین بازی تاکومی در تیم اهوازی برای او خوش یمن نبود اما امیدوار است در بازی برابر استقلال از ابتدا در ترکیب تیمش قرار بگیرد و این بار با پیروزی زمین بازی را ترک کند.

 با توجه به دقایق کم حضور دو بازیکن جدید فولاد در زمین و اینکه چند هفته است که وارد فوتبال ایران شده‌اند نمی‌توان به طور قطعی در مورد کیفیت آن‌ها نظر داد. خصوصا اینکه تجربه ثابت کرده خارجی‌هایی که وارد فوتبال ایران شده‌اند همیشه هندوانه سر بسته بوده‌اند و فقط زمان می‌تواند کیفیت آن‌ها را نشان دهد. 

 

 

 

وینفردشفر فولاد خوزستان و استقلال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر