کد خبر: 734136 A

مقایسه 19 هفته فصل جاری با لیگ هجدهم

علی کریمی یکی از بازیکنان خوب استقلال در نیم‌فصل اول بود اما در بازی با تراکتورسازی در شرایطی برای این تیم به میدان رفت که بعد از 2 ماه دوری از میادین به تمرینات برگشته بود

به گزارش ایلنا،علی کریمی یکی از بازیکنان خوب استقلال در نیم‌فصل اول بود اما در بازی با تراکتورسازی در شرایطی برای این تیم به میدان رفت که بعد از 2 ماه دوری از میادین به تمرینات برگشته بود و شرایط صد درصد آمادگی نداشت. البته علی کریمی به جز لو دادن توپ در صحنه گل اول تراکتورسازی اشتباه تاثیرگذاری نداشت ولی در کل نمایش او در این بازی مطابق انتظارها نبود و شاید بهتر بود او در این بازی حداقل به عنوان بازیکن اصلی به میدان نمی‌رفت. تصمیم شفر درحالی است که شاید او می‌توانست از منتظری در پست دفاع وسط استفاده کند و چشمی به پست هافبک دفاعی می‌رفت تا کریمی در شرایط مطلوب‌تری به ترکیب اصلی استقلال اضافه می‌شد. البته فرشید باقری در بازی با تراکتورسازی محروم بود و شاید شفر مجبور شد از علی کریمی که در آمادگی صد درصد نبود در ترکیب تیمش استفاده کند. کریمی در یکی از تمرین‌های این تیم قبل از بازی با پارس‌جنوبی مچ پایش آسیب دید و بازی مقابل شاگردان تارتار را از دست داد. علی کریمی در بازی با ذوب‌آهن غایب بود و غیبت او در دیدار مقابل فولاد هم قطعی است و این بازیکن شاید بتواند در بازی با نفت مسجدسلیمان در هفته بیست و یکم لیگ برتر برای تیمش به میدان برود.

علی کریمی فصل قبل هم برای سپاهان تا پایان هفته نوزدهم، 8 بازی را از دست داد و در آن 11 دیداری که حضور داشت تنها در 6 دیدار، در ترکیب اصلی قرار داشت و 90 دقیقه بازی کرد. او فصل قبل هم درسپاهان با مصدومیت دست و پنجه نرم می کرد و تا پایان هفته نوزدهم تنها توانست 798 دقیقه به میدان برود که حتی از مجموع دقایقی که این فصل برای استقلال بازی کرد هم کمتر بود. هافبک دفاعی آبی پوشان در این فصل تا پایان هفته نوزدهم 1282 دقیقه به میدان رفته است.

با درخششی که پاتوسی دربازی با پارس جم داشت این سوال به وجود می‌آید که علی کریمی درچه پستی برای استقلال به میدان برود. پاتوسی مقابل پارس جم یکی از بهترین بازیکنان استقلال بود وحالا با آن نمایش قدری جا را برای بازگشت علی کریمی به ترکیب اصلی تنگ می‌کند مگر آنکه روزبه چشمی یک خط عقب‌تر بازی کند تا جا برای ورود دوباره کریمی به ترکیب بازشود.

استقلال علی کریمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر