کد خبر: 734095 A

آمار عجیب روزبه چشمی در پیراهن آبی

در سال‌های اخیر هرجا که خطایی به ضرر استقلال اعلام می‌شود، ردپای روزبه چشمی هم دیده می‌شود. در‌حالی هر هفته شاهد اعتراضات بی‌پایان چشمی هستیم که این بازیکن و استقلال قبلا بابت همین عادت بد به شدت مجازات شده‌اند.

به گزارش ایلنا، هنوز هواداران استقلال به یاد دارند که در بازی برگشت برابر السد، چشمی در دقایق ابتدایی بازی روی یک اعتراض به داور کارت زرد گرفت و در ادامه در دقایق ابتدایی نیمه دوم هم کارت زرد دوم را دریافت کرد و از زمین بازی اخراج شد تا رویای صعود استقلال برباد برود. حالا همین داستان هم در‌حال تکرار شدن است و چشمی خیلی از بازی‌های مهم تیمش را به دلیل دریافت همین کارت‌های بی‌مورد از دست داده است. 

حمله‌ور شدن به داور بعد از هر تصمیم، موضوعی است که به یک عادت رفتاری در چشمی تبدیل شده و مسلما با توجه به نقش پررنگ این بازیکن در ترکیب آبی‌ها، این عادت بد برای استقلال گران تمام خواهد شد. شاید دریافت کارت زرد برای بازیکنی با ویژگی‌های چشمی و البته پستی که در آن بازی می‌کند، چندان عجیب نباشد اما تعدد دریافت این کارت‌ها نشان می‌دهد که مشکل فقط بازی فیزیکی و پست این بازیکن در میانه میدان نیست.

چشمی این فصل فقط 11 بار برای استقلال به میدان رفته و در این 11 بازی 4 بار کارت زرد گرفته که 3 کارت آن به دلیل اعتراضات او به داور بازی بوده است؛ چیزی که نشان می‌دهد چشمی در زمین مسابقه کاملا عصبی است و تسلطی روی اعصاب خود ندارد. نگاهی به آمار کلی چشمی در استقلال نشان می‌دهد که تعداد کارت‌های زرد این بازیکن با استانداردهای فوتبال روز دنیا فاصله زیادی دارد. 

چشمی در‌مجموع 59 بار در لیگ برای استقلال به میدان رفته و با دریافت 17 کارت زرد خشن‌ترین بازیکن تیمش در 3 فصل اخیر بوده است. 3 کارت زرد در جام حذفی و 2 کارت زرد در لیگ قهرمانان آسیا، تعداد کارت‌های زرد این بازیکن با پیراهن آبی را به عدد 22 می‌رساند. 

شاید با یک مثال بتوان بهتر و روشن‌تر به مشکل بزرگ روزبه چشمی پی برد. گنارو گتوسو یکی از خشن‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان در 59 بازی پایانی خود با پیراهن روسونری 15 بار از داوران سخت‌گیر ایتالیایی کارت زرد گرفت؛ یعنی 2 کارت کمتر از نسخه ایرانی خود! بدون هیچ تردیدی چشمی از نظر فنی یکی از بهترین‌های فوتبال ایران بوده، اما عادت بد او باعث شده تا در حساس‌ترین مواقع تیمش را تنها بگذارد. همین هفته استقلال باید بدون چشمی به مصاف فولاد برود و بعد هم در آسیا بدون این بازیکن به مصاف الدحیل خواهد رفت. 

بدون‌شک نبود این مهره چند ‌پسته در تیم استقلال می‌تواند تاثیر بسزایی در نتایج پیش‌رو برای کسب سهمیه آسیایی در لیگ برتر یا صعود از گروه آسیایی‌اش داشته باشد و ای کاش چشمی با دانستن این واقعیت کمی در رفتار خود تجدید‌نظر کند تا در برهه‌های حساس دست سرمربی تیمش را خالی نگذارد. فراموش نکنیم که اعتراضات چشمی فقط در مستطیل سبز خلاصه نمی‌شود و این مدافع- هافبک که در نیم‌فصل اول به دلیل اعتراض به فتحی و شکایت رودررو در جمع بازیکنان از وضعیت باشگاه، محکوم به چند روز دوری از تمرینات استقلال شده بود، پس از باخت تیمش به تراکتورسازی نیز در همان فضا به انتقاد از وضعیت زمین تمرین و شرایط مالی خود و هم‌تیمی‌هایش، به مدیران استقلال تاخت.

استقلال روزبه چشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر