کد خبر: 734078 A

آنتوان گریزمان گفته فرنکی د‌یونگ بهترین بازیکنی است که تاکنون رودررویش قرار گرفته است. او همچنین گفته دیه‌گو کاستا هم‌تیمی محبوبش است.

به گزارش ایلنا، گریزمان با فرانسه در لیگ ملت‌های اروپا دوبار مقابل هلند با د‌یونگ قرار گرفت. این دو بازی گریزمان را تحت تاثیر قرار داده است.  او می‌گوید بازیکن جدید بارسلونا سخت‌ترین رقیب او بوده است.

هنگامی که از او سوال شد مقابل کدام بازیکن بیشتر از همه سختی کشیده، او گفت: «من می‌گویم د‌یونگ از آژاکس آمستردام چون من تلاش می‌کردم به او فشار بیاورم و او را پرس کنم اما هرگز موفق نشدم.»

از او سوال شد بهترین بازیکن تاریخ کیست؟ او پاسخی محافظه‌کارانه داد: «بهترین بازیکن تمام دوران‌ها؟ خب شما می‌دانید همه چیز بستگی به این دارد که کدام دوران را در نظر بگیریم، اما من می‌گویم مسی یا کریستیانو. من هرگز بازی پله و مارادونا را ندیده‌ام. این سوال سختی است. هر کسی سبک خودش را دارد. زیدان هم هست. زیدان قهرمان جام جهانی شد. مسی و رونالدو هرگز این رقابت‌ها را فتح نکرده‌اند.»

از او سوال شد کدام هم‌تیمی را بیش از همه دوست دارد و او به دیگر مهاجم اتلتیکو اشاره کرد، اما مساله فقط گلزنی کاستا نیست، بلکه رفتار و تعهد او است که گریزمان را تحت تاثیر قرار داده: «من می‌گویم دیه‌گو کاستا به‌دلیل حمایتی که او در میدان از من دارد. او به من اجازه می‌دهد آزادانه بازی کنم. او بازیکنی است که در زمین بسیار عالی با او همکاری می‌کنم. ما حرف همدیگر را با یک نگاه می‌خوانیم. ما حرکت‌های همدیگر را بلد هستیم. او بازیکنی جنگنده است و باعث می‌شود من هم جنگنده بازی کنم. به‌ندرت پیش می‌آید یک هم‌تیمی چنین تاثیری روی شما بگذارد.»

گریزمان همچنین گفت بازی ویدئویی فورتنایت برای او اضطراب‌آور است.

از او سوال شد آیا گلزنی برایش سخت‌تر و استرس‌زاتر بوده یا بازی فورتنایت و او گفت: «به نظرم فورتنایت. هنگامی که فورتنایت بازی می‌کنم استرس بیشتری دارم تا زمانی که در محوطه جریمه هستم. به نظرم فورتنایت سخت‌تر است.»

از گریزمان خواسته شد تیم رویایی پنج‌نفره‌اش را انتخاب کند. او هم یکی از هم‌تیمی‌هایش در اتلتیکومادرید، ستارگان تیم ملی فرانسه و یک اسطوره را در تیمش قرار داد: «من عثمان دمبله را انتخاب می‌کنم، همچنین ان‌جی را؛ یعنی انگولو کانته، چون زمانی که او در تیم شما باشد هرگز نمی‌بازید. گودین را هم انتخاب می‌کنم چون همیشه راهی برای تقلب و پیروز شدن پیدا می‌کند. خب من سه نفر را انتخاب کردم، درست است؟ خودم را هم در تیم می‌گذارم. شدیم چهار نفر. آخرین نفر هم دیوید بکام. دروازه‌بانی هم انتخاب نمی‌کنم و تیمم بدون دروازه‌بان خواهد بود!»

گریزمان و هم‌تیمی‌هایش در اتلتیکومادرید روز یکشنبه به مصاف تیم سابق او، رئال‌سوسیداد خواهند رفت.

اتلتیکو مادرید آنتوان گریزمان دیگو کاستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر