کد خبر: 733918 A

پنج بازیکن سابقه بازی در هر دو تیم رئال و بارسا را دارند.

به گزارش ایلنا، ال کلاسیکو یکی از جذاب‌ترین بازی‌های فوتبال در دنیا برگزار می‌شود و دو تیم رئال مادرید و بارسلونا رقابت خود را به فراتر از مرزهای اسپانیا کشانده‌اند. به بهانه دیدار امشب به سراغ معرفی 5 بازیکنی رفته‌ایم که سابقه بازی در هر دو تیم را دارند و به نوعی با خیانت به پیراهن اولیه خود به تیم رقیب پیوستند.

1.  لوئیس فیگو

figo

انتقال فیگو به رئال مادرید را می‌توان یکی از جنجالی‎‌ترین نقل‌وانتقالات تاریخ فوتبال دانست. در روزگاری که خبری از رقم‌های سنگین امروزی نبود، فیگو با مبلغ 54 میلیون یورو راهی مادرید شد تا گران ترین انتقال آن‌‌روزهای فوتبال را ثبت کند. عشقی که فیگو در 5 سال حضور در بارسا به دست آورده‌بود یک شبه تبدیل به نفرت شد. فیگو 5 فصل رویایی را در برنابئو تجربه کرد و با رئال مادرید توانست بردن همه‌ی جام ها را حداقل یکبار تجربه کند. شاید سخت ترین تجربه‌ی فوتبالی فیگو اولین بازی او با پیراهن رئال در نیوکمپ بود که هرگز  از ذهن هواداران فوتبال خارج نخواهد شد.

2.  رونالدو

ronaldo3

مطمئنا بزرگ‌ترین بازیکنی که تجربه حضور در هر دو تیم را داشته رونالدوست. حضور رونالدو در بارسا فقط یکسال طول کشید و در همان یک فصل توانست 47 گل در 49 بازی ثبت کند. بعد از قهرمانی با برزیل در جام‌ جهانی راهی رئال مادرید شد و 5 فصل فوق‌العاده را در برنابئو گذراند. رونالدو یکی از اعضای پرستاره ترین رئال‌های تاریخ بود که در کنار بازیکنانی مثل زیدان، روبرتو کارلوس، رائول، فیگو و بکام تیم فوق‌العاده‌ای را ساخته بودند. شاید بزرگترین حسرت رونالدو در 5 فصلی که تجربه‌ی حضور در مادرید را داشت نرسیدن به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا باشد.

 

3.  لوئیز انریکه

luis-enrique-1491109555-800

تنها بازیکنی که مستقیما از رئال مادرید راهی بارسلونا شد لوئیز انریکه بود. انریکه علاوه بر اینکه تجربه‌ی بازی برای هر دو تیم در ال‌کلاسیکو را داشته سابقه هدایت کاتالان ها به عنوان سرمربی را نیز در کارنامه‌ی خود دارد. انریکه 157 بار لباس کهکشانی‌ها را به تن کرد و 17 گل را به ثبت رساند. اما اوج دوران فوتبالی او در بارسلونا و با ثبت 73 گل در 207 بازی رقم خورد. مطمئنا هواداران فوتبال انریکه را بیشتر از اینکه رئالی بدانند به عنوان یک کاتالان شناخته‌اند.

 

4.  ساموئل اتوئو

default

ساموئل اتوئو را می‌توان برجسته ترین بازیکن آفریقایی نسل خودش دانست. مطمئنا اکثر خاطراتی که از ساموئل اتوئو داریم از بازی‌های او در لباس بارسلوناست اما شاید برایتان جالب باشد قبل از پیوستن به بارسا، سه فصل برای رئال بازی کرد و موفق شد در 145 بازی که با لباس کهکشانی‌ها داشت 108 بار برای رئالی‌ها گلزنی کند. اتوئو سال 2004 وارد نیوکمپ شد و 5 سال فوق‌العاده را تجربه کند. توانایی اتوئو در گلزنی از هر نقطه‌ی زمین و قدرت تمام کنندگی فوق‌العاده‌اش باعث شد هواداران بارسا به او لقب شیر رام‌نشدنی را بدهند. اتوئو را با تجربه‌ی 4 جام جهانی و 6 جام ملت‌های آفریقا می‌توان یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ کامرون دانست.

 

5.  خاویر ساویولا

83d4749bb308b4d76df0a4d80f3b9eee

بین بازیکنانی که برای هر دو تیم به میدان رفته‌اند شاید انتقال ساویولا به اندازه بقیه جنجالی نبوده است. بازیکنی که ابتدا از ریورپلاته راهی بارسلونا شد و پس از 6 فصل حضور در نیوکمپ در سال 2007 راهی مادرید شد. همزمان با ورود ساویولا به بارسلونا رئالی‌ها یکی از بزرگترین انتقال‌های آن‌روزها را ثبت کردند و زیدان وارد مادرید شد. فشاری که مهاجم تکنیکی آرژانتینی از مقایسه با زیدان احساس می‌کرد هرگز باعث نشد عملکرد ضعیفی داشته باشد و در اولین فصل حضورش در بارسلونا موفق به ثبت 17 گل شد. اما دوران حضور او در رئال مادرید برایش زیاد خوب نبود و ترافیک خط حمله‌ی کهکشانی‌ها باعث شد فرصت زیادی برای خودنمایی پیدا نکند.

 

بارسلونا رئال مادرید ال کلاسیکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر