کد خبر: 733215 A

سرمربی سایپا تحت فشار مشکلات شدید تیمش صحبت‌هایی مطرح کرد که بعید است در شرایط عادی آنها را برزبان بیاورد.

به گزارش ایلنا، «قصد داشتیم برای برپایی یک اردوی تمرینی به ترکیه برویم، اما پس از بازدید از کارخانه و درک شرایط دشوار اقتصادی، تصمیم به لغو اردو گرفتم. شرایط سخت اقتصادی در کشور وجود دارد و در محیط کارخانه نیز برای کارگران و زحمت‌کشان شاغل در آن نیز این وضعیت را کاملاً می‌توان درک کرد. تصمیم ما این است که کنار کارکنان باشیم و ...»

اینها همه جملاتی است که علی دایی حدود دوماه پیش در بازدید از کارخانه سایپا و دیدار با جمعی از کارگران در خطوط تولید این شرکت بر زبان آورد؛ اظهاراتی که پیوست آن، تصمیم به لغو اردوی ترکیه به دلیل شرایط دشوار اقتصادی کارگران سایپا بود؛ اقدام دایی در لغو اردوی ترکیه، در همان زمان موجب شد کارشناسان ورزش کشور لب به تحسین او بگشایند و از اقدام سرمربی تیم فوتبال سایپا، به‌عنوان حرکتی جوانمردانه و پهلوانانه یاد کنند.

اما روز گذشته همزمان با شایعه استعفای مدیرعامل باشگاه سایپا، علی دایی سرمربی این تیم، ضمن برگزاری یک نشست خبری، انتقادهای تندی را بر زبان آورد که با مواضع دو ماه قبل او زمین تا آسمان تفاوت داشت؛ بیان عباراتی نظیر:  «سایپا 5 هزار کارمند اضافه دارد، چرا پول باشگاه را نداده‌اند؟ ، سایپا در 15 دقیقه میلیاردها تومان خودرو می‌فروشد» و بسیاری عبارات و اظهارات تند دیگر برعلیه این شرکت، بیانگر چرخش مواضع کوتاه‌مدت علی دایی در یک بازه زمانی کمتر از دو ماه است.

به‌نظر می‌رسد سرمربی نام‌آشنای تیم فوتبال سایپا، در مقام یک چهره ورزشی شناخته‌شده و محبوب برای رسانه‌ها، بهتر است قبل از هر اظهارنظری، به نتایج و آثار مواضعش بیشتر تأمل کند؛ تیم فوتبال سایپا تحت رهبری دایی همین چند روز پیش در مسابقات آسیایی شکست سنگینی خورد و از ادامه رقابت‌ها بازماند؛ این در حالی است که مسئولان کارخانه و همچنین مدیران باشگاه سایپا، در همه حال همیشه با احترام از شهریار فوتبال ایران یاد کرده‌اند و حمایت از او را تحت هر شرایطی در دستورکار دارند؛ پس بهتر است او پشت این اظهارات پنهان نشود و مسئولیت شکست تیمش را برعهده بگیرد. ضمن آن‌که شرایط دشوار اقتصادی، امروز برای کل کشور و در همه حوزه‌ها وجود دارد و تنها تیم فوتبال سایپا نیست که در حد لیاقت و شایستگی‌هایش از مواهب مالی بهره‌مند نشده است.

سایپا علی دایی لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر