کد خبر: 732678 A

تا بحال مربیان تیم‌هاى ملى را برای تماشای مسابقاتمان ندیدم

نویدفریدی مربی تیم‌های پایه ای استقلال با دستور محمد مومنی مدیر آکادمی به کیش سفر کرد تا تست گیری را برای رده های پایه استقلال در فصل جاری را آغاز نماید.

به گزارش ایلنا، نوید فریدی مربی تیم‌های پایه ای استقلال با دستور محمد مومنی مدیر آکادمی به کیش سفر کرد تا تست گیری را برای رده های پایه استقلال در فصل جاری را اغاز نماید.

*عملکرد تیم‌هاى پایه در باشگاه استقلال امسال چطور بود؟

امسال فصل پر فراز و نشیبى براى تیمهاى ما در رده هاى مختلف بود ، از همه بهتر تیم امید خوب کار کرد و قهرمان شد، با تیم جوانان چهارم شدیم ، نوجوانان نتایج خوبی نداشت و نونهالان در آخر فصل با آمدن اکبر پور جان تازه اى گرفت .

*فکر می کنید چقدر به فوتبال پایه در فوتبال ایران اهمیت داده می شود؟  

در بخش برگزارى مسابقات و هیات ها زحمات زیادى می کشند تا این مسابقات برگزار شوند اما مدیران باشگاهها اصلا توجهى به تیمهاى پایه نمیکنند و حواسشان فقط به تیم بزرگسالان است که ویترین باشگاه است.تمام هزینه هاهم خرج تیم بزرگسالان می شود، بجز چند تیم محدود 

* امسال کدوم باشگاهها رو در رده پایه خوب دیدید؟

استقلال، پیکان، مقاومت، سایپا،

* به نظرتان کدام باشگاه امسال بیشتر برای تیمهای پایه سرمایه گذارى کرده بود؟

 بدون شک در تهران باشگاه پیکان اما با آمدن گروه جدید در استقلال و جناب مومنی سال جدید استقلال بهترین خواهد شد و مطمئنم کارهای بزرگی در آکادمی استقلال در راه است.

*چرا ما تیمهاى ملی خوبی در رده پایه هیچوقت نداشتیم ؟

استعداد ناب ملى پیدا کردن مثل ماهیگیرى در رودخانه گل آلود است و خیلى سخت . باید سختی کشید و انرژى و وقت زیاد صرف کرد تا بازیکن مستعد خوب را پیدا کرد ، تا موقعى که سیستم استعداد یابى درست وبا برنامه اى با نظارت مستقیم خوده سر مربى تیمهاى پایه نداشته باشیم و بازیکنان در تمام مسابقات رسمى دیده نشوند استعدادها را پیدا نمیکنیم و در مسابقات بین المللى وضع همینطور خواهد بود .

* بازیکنان تیمهاى ملى پایه چگونه انتخاب می شوند ؟

من مربی نونهالان و جوانان بوده ام و هیچوقت تا بحال مربیان تیمهاى ملى را برای تماشایمسابقاتمان  ندیدم .

* چند وقت پیش کیش بودید براى تست گیرى شرایط آنجا در تیمهاى پایه چطور بود ؟

 در استقلال کیش در دهه هشتاد بازى کرده ام و با مردم و خلق و خوى آنها آشنا هستم ، می دانستم استعدادهاى خوبى دارد مخصوصا" بومیان عرب آنجا و با هماهنگى آقاى مومنى و هیات فوتبال کیش در سه رده نونهالان، نوجوانان و جوانان از چند تیم تست گیرى کردم و شش ، هفت بازیکن مستعد را براى تست نهایى در تمرینات فصل جدید تیمهاى رده سنى خودشان در تهران انتخاب کردم. دوست دارم در مناطق محروم و مناطقى که در فوتبال دیده نمى شوند استعدادى اگر باشد ببینم و به آنهاکمک کنم ، به امید روزى که همه مربیان پایه دنبال استعدادهاى واقعى باشند.

تیم‌های پایه استقلال نویدفریدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر