کد خبر: 732529 A

رییس هیات هاکی استان تهران گفت: سعی می‌کنیم در مجامعی که استعدادیابی انجام می‌شود حضور فعال داشته باشیم و مبنای بعدی ما توجه به ورزش قهرمانی است.

به گزارش ایلنا، مسعود مختاری رییس هیات هاکی استان تهران درخصوص اقدامات انجام شده توسط این هیات برای هاکی استان تهران صحبت کرد.

مختاری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه‌ها اظهار داشت: یکی از اهداف ما حضور ویژه در لیگ است و با توجه به برنامه ریزی که انجام دادیم امید داریم که یکی از عناوین مهم را به دست آوریم. تابحال توانستیم ۹ هیات شهرستانی را فعال کنیم و استعدادیابی را در شهرهای خودمان شروع کردیم. در حال حاضر آموزش تیم‌های پایه یکی از برنامه‌های اصلی ما در هیات تهران بوده است. توانسته‌ایم هاکی را به مدارس بکشانیم و در حال حاضر این رشته به صورت پایه‌ای به آن پرداخته می‌شود.

وی در ادامه افزود: تدوین برنامه پنج ساله استان را با دو رویکرد به آن پرداخته‌ایم و برای هرسال تقویم جداگانه‌ای تدوین شده و به دنبال رصد برنامه‌ها برای سال ۹۷ هستیم و اینکه می‌خواهیم تهران به جایگاه واقعی خود در هاکی برسد. استان  تهران می‌تواند موتور محرک باشد برای هاکی کشور باشد.

مختاری گفت: سعی می‌کنیم در مجامعی که استعدادیابی انجام می‌شود حضور فعال داشته باشیم و مبنای بعدی ما توجه به ورزش قهرمانی است. هاکی به آن اندازه که رشته‌های دیگر در بحث قهرمانی شناخته نشده است و به آن نپرداخته‌اند و باید بیشتر این رشته شناخته شود. قدم بعدی ما برای موفقیت در آسیا است. متاسفانه به جز همدان که دارای زمین استاندارد است مابقی استانهای ما فاقد زمین چمن برای هاکی چمنی هستند و این یک ضعف بزرگ برای ما محسوب میشود

وی اظهار داشت: همه سعی و تلاش ما این است که مشکلات این رشته را خارج از وزارت ورزش حل کنیم و از ظرفیت‌های شهرداری‌ها و بخش خصوصی استفاده کنیم. آموزش و پرورش نیز دارای ظرفیت‌های خوبی است که می‌توانیم در بحث پایه نیز از آن استفاده کنیم. مرحوم بهرام شفیع زحمت زیادی برای هاکی کشور کشید و اسم او برای همیشه در تاریخ این رشته ماندگار خواهد شد.

رییس هیات هاکی استان تهران گفت: هاکی تهران حضور موثر در لیگ ‌کشور دارد و چه در بخش آقایان و چه در بخش بانوان به موفقیت رسیده‌ایم. خود من راضی هستم از عملکرد مجموعه استان تهران ولی کافی نیست و راه درازی در پیش داریم. عمده‌ترین هدف ما استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی است.

مسعود مختاری هیات هاکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر