کد خبر: 732508 A

کی‌روش اگرچه در فوتبال ایران موفقیت بزرگی را تجربه نکرد اما تیمی را ساخت تا بعد از سال‌ها به آن افتخار کنیم و امیدوار باشیم.

به گزارش ایلنا، هنوز او را فراموش نکرده‌ایم. مردی که 8 سال تمام در ایران روی نیمکت تیم ملی می‌نشست و جمیع اضداد بود. مردی که اگرچه در فوتبال ایران موفقیت بزرگی را تجربه نکرد اما تیمی را ساخت تا بعد از سال‌ها به آن افتخار کنیم و امیدوار باشیم. یک تیم ملی واقعی، متحد و هماهنگ که در آن از حاشیه‌های کبود و عصیانگری‌های گذشته خبری نبود اگرچه خود آقای سرمربی یک تنه همه آنها را در بیرون از میدان جبران می‌کرد! حالا کی‌روش رفته و میراث او تیمی است که می‌توان با آن به افق‌های بلندتر و روشن‌تر خیره شد اما سرمربی سابق ایران در ماجراجویی جدیدش کیلومترها آنطرف‌تر در آمریکای جنوبی رویاهایش را جست‌وجو می‌کند. آنجا که در فوتبال وحشی کلمبیا باید به جام و موفقیت فکر کند تا همه خاطرات تلخ و شیرین در ایران را فراموش کند.

کی‌روش بعد از گذشته قریب به دو هفته از معرفی‌اش به‌عنوان سرمربی کلمبیا، کار را خیلی زود شروع کرده. او ابتدا هفته گذشته یکی از بازی‌های لیگ کلمبیا را از نزدیک دید و حالا به‌عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان کلمبیا، بر سر تمرینات تیم جوانان کلمبیا حاضر شده تا همه چیز را تحت سیطره خود بگیرد. چه آنکه او را با روحیه تمامیت خواه و قدرت طلب می‌شناسیم که نمی‌خواهد ذره‌ای از اقتدار و دایره اختیاراتش کم شود.

کارلوس کی‌روش که در 8 سال اخیر عادت کرده بودیم او را با پیراهن‌هایی منقش به آرم فدراسیون فوتبال ایران ببینیم حالا با پیراهن‌های رسمی تیم ملی کلمبیا در مصاحبه‌ها و نشست‌ها حاضر می‌شود تا ما هم با دیدن تصاویر جدید او و اکت‌های همیشگی‌اش باورمان بشود که دیگر پیوند خود را با فوتبال کلمبیا بسته است. سرمربی پرتغالی کلمبیایی‌ها، بر سر تمرینات تیم زیر 17 ساله‌های این کشور حاضر شد تا کار خود را رسما در فوتبال کلمبیا آغاز کرده باشد.

کارلوس در یکی از نخستین اقدامات خود برای فوتبال کلمبیا، در تمرین تیم زیر 17 ساله‌های این کشور حضور یافت و به گفت و گو با عوامل این تیم و بازیکنان جوانش پرداخت و در این میان نکته جالب اینکه شخصیت و دیسیپلین مرد پرتغالی کاملا اوضاع را تحت تاثیر قرار داده بود و خوشحالی نفرات حاضر در این تیم و این تمرین کاملا مشخص بود.

جالب اینکه حالا کارلوس کی‌روش در فوتبال کلمبیا به نام پروفسور معروف است و بازیکنان و مسوولان و البته خبرنگارانی که درباره او می‌نویسند از لقب پروفسور به‌عنوان پیشوند نام او استفاده می‌کنند. آنها معتقدند پروفسور کی‌روش همچنان به گروه‌های جوان فوتبالی این کشور همچون تیم‌های نوجوانان و جوانان سر خواهد زد و همراهی خود با این تیم‌ها را قطع نخواهد کرد و قرار بر این شد تا او دانش و تجربه خود را در جهت توسعه فوتبال کلمبیا قرار دهد. این موضوع دقیقا در راستای صحبت‌های خود کی‌روش بود که می‌گفت باید از تیم‌های پایه حمایت کرد چرا که آنها تیم ملی بزرگسالان را تغذیه خواهند کرد.

تیم ملی زیر 17 ساله‌های کلمبیا در بوگوتا تمرینات خود را رسما آغاز کرد و در دقایقی نیز میزبان سرمربی سابق تیم ملی ایران بود. دقایقی که کارلوس کی‌روش در آن برای بازیکنان به صحبت پرداخت و همچنین شاهد تمرینات این تیم بود.

بازیکنان نوجوان کلمبیایی که در این تمرین حضور داشتند در مصاحبه‌های خود به صحبت درباره کارلوس کی‌روش نیز پرداختند. دیلان بورو هافبک تیم زیر 17 ساله‌های کلمبیا درباره کی‌روش می‌گوید: ما تیمی با روحیه و انگیزه بالا هستیم و به لطف دانش فنی و کارهایی که پروفسور (کی‌روش) به ما یاد خواهد داد می‌توانیم قوی‌تر از این شویم.

میگوئل سانچز مدافع این تیم نیز در این باره گفت: پروفسور (کی‌روش) امروز در تمرین ما شرکت کرد و همه ما را دید. او به ما اطمینان داد که می‌توانیم با موفقیت پیش برویم. او بهترین آموزش‌ها را به ما خواهد داد تا همیشه بهترین راه را انتخاب کنیم.

هکتور کارنداس، مدیرفنی کلمبیایی‌ها نیز درباره حضور کارلوس کی‌روش گفت: او ایده‌های روشن و واضحی برای تیم ما دارد. کی‌روش یک مربی بزرگ است که برای به اشتراک گذاشتن دانش خود با ما به اینجا آمده است. ما یک خانواده هستیم که می‌خواهیم به راحتی و با تجربه بالا به کارمان ادامه دهیم.

 

تیم ملی فوتبال ایران کارلوس کی‌روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر