کد خبر: 732216 A

ادعای توتو اسپورت:

سرمربی سابق میلان و سویا به نیمکت تیم ملی فوتبال ایران نزدیک شده و به احتمال زیاد جانشین کارلوس کی روش می‌شود.

به گزارش ایلنا، توتو اسپورت ایتالیا صبح امروز گزارش داد که فدراسیون فوتبال ایران با ارائه پیشنهادی رسمی خواهان حضور وینچنزو مونتلا روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران شده است. سایت گل ایتالیا به دنبال ارائه این پیشنهاد اعلام کرد پس از نتایج ناموفق مونتلا در تیم‌های میلان و سویا او فرصت مناسبی پیش رو خود می‌بیند تا چالش بزرگی را این بار با تیم ملی ایران تجربه کند.

طبق ادعای این دو رسانه پیشنهاد مونتلا تا سال 2022 است و او ماموریت دارد تا ایران را برای ششمین بار به مسابقات جام جهانی برساند. توتو اسپورت همچنین اعلام کرد قرارداد سه ساله و نیم مونتلا ارزش یک و نیم میلیون یورویی خواهد داشت.

تیم ملی فوتبال ایران طی 8 سال گذشته با هدایت کارلوس کی روش در دو جام جهانی شرکت کرد و سرمربی پرتغالی پس از عدم نتیجه گیری در جام ملت‌های آسیا 2018 ایران را ترک کرد و به همکاری خود پایان داد.

Image result for Vincenzo Montella

مونتلا 44 ساله که 10 سال سابقه برتن کردن تیم رم را در کارنامه داشت عرصه مربیگری را 10 سال پیش از تیم زیر 15 سال رم آغاز کرد. او در سال 2011 برای مدتی کوتاه سرمربی موقت جالورسی بود و پس از آن یک فصل هدایت کاتانیا را عهده دار بود. 

وینچنزو مونتلا پیش از قبول هدایت میلان در فصل 15-2016 ،‌ سه فصل روی نیمکت فیورنتینا بود و یک فصل هم با سمپدوریا در سری آ سرمربیگری کرد. نتایج ضعیف او به همراه روسونری در نهایت منجر به پایان همکاری او شد و وینچنزو نزدیک به 10 ماه پیش برای آخرین بار هدایت سویا در لالیگا را در دست داشت.

او در 328 مسابقه رسمی طی 6 سال عرصه سرمربیگری به 150 پیروزی،‌ 77 تساوی و 101 شکست رسیده است.

تیم ملی فوتبال ایران کارلوس کی روش وینچنزو مونتلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر