کد خبر: 731586 A

بازیکنان موثر و اصلی پرسپولیس در خط دفاعی که در موفقیت‌های این تیم نقشی اساسی ایفا کرده بودند مقابل نفت مسجدسلیمان غایب خواهند بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در لیگ پانزدهم و پس از اینکه قهرمانی پرسپولیس به دلیل تفاضل گل از دست رفت برانکو تصمیم گرفت با یک خانه‌تکانی اساسی عناصر دفاعی خود را شخم بزند و نفرات جدیدی را جایگزین کند.

به همین خاطر سیدجلال حسینی و محسن ربیع‌خواه جذب این تیم شدند و حسین ماهینی نیز با اتمام دوران سربازی خود به جمع سرخپوشان بازگشت تا با محمد انصاری چهار بازیکن اصلی پرسپولیس در خط دفاعی را تشکیل دهند. در لیگ شانزدهم این خط دفاعی عملکرد بی‌نظیری از خود به ثبت رساندند و توانستند در 30 مسابقه تنها 14 گل دریافت کنند تا نقش موثر و بالایی در قهرمانی مقتدرانه پرسپولیس ایفا کنند. البته صادق محرمی، رامین رضاییان و فرشاد احمدزاده نیز به تناوب در خط دفاعی این تیم به میدان رفتند اما شاکله اصلی خط دفاعی این تیم همان چهار بازیکنی بودند که گفته شد.

سرمربی کروات پرسپولیس پس از لیگ شانزدهم به لزوم حضور یک دفاع چپ رونده در ترکیب تیم خود پی برد و به همین دلیل تصمیم گرفت انصاری را از قلب خط دفاع به دفاع چپ منتقل کند و با جذب شجاع خلیل زاده وی را به عنوان زوج سیدجلال حسینی در قلب خط دفاعی مورد استفاده قرار دهد. در جناح راست نیز به تناوب از حسین ماهینی و صادق محرمی استفاده می‌شد. پرسپولیس در انتهای این فصل در 30 مسابقه تنها 15 گل دریافت کرد تا برای دومین سال متوالی عنوان بهترین خط دفاعی لیگ را مال خود کند.

این تیم لیگ هجدهم را با ترکیب خط دفاعی حسین ماهینی در جناح راست، سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده در قلب خط دفاع و محمد انصاری در جناح چپ آغاز کرد و با این خط دفاعی تا فینال لیگ قهرمانان هم پیش رفت. اما این بازیکنان هر کدام به با دلیلی مشترک در دیدار مقابل نفت مسجد سلیمان غایب خواهند بود و علیرضا بیرانوند کار سختی را برای بسته نگه داشتن دروازه خود خواهد داشت.

محمد انصاری در فینال لیگ قهرمانان مقابل کاشیما رباط صلیبی خود را از دست داد، حسین ماهینی در دیدار مقابل استقلال دچار پارگی رباط صلیبی شد، سید جلال حسینی در جدال با پدیده در جام حذفی دچار کشیدگی کشاله شد و از زمین مسابقه بیرون رفت و شجاع خلیل زاده هم در تمرین روز قبل از بازی با نفت مسجدسلیمان دچار مصدومیت از ناحیه کشاله چهار سر ران شد و حضور در این مسابقه را از دست داد.

باید منتظر باشیم و ببینیم چه نتیجه‌ای در این دیدار رخ خواهد داد و پرسپولیس در غیاب مهره‌های تاثیر گذار خود در خط دفاعی چه عملکردی را مقابل شاگردان مرزبان خواهد داشت.

پرسپولیس لیگ برتر برانکو نفت مسجدسلیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر