کد خبر: 731493 A

اسکواش، اسنوکر و شطرنج ناکام بودند

بعد از حذف کاراته حالا خبر می رسد که "بریک دنس" به عنوان یک رشته ورزشی به المپیک 2024 اضافه شده است.

به گزارش ایلنا، در فاصله 18 ماه مانده تا المپیک 2020، درباره رشته های حاضر در المپیک 2024 تصمیم گیری شده؛ اگرچه این تصمیمات باید در هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک(IOC) مورد تایید قرار بگیرد. 

به گزارش ایلنا، در حالی که کاراته به عنوان یک رشته شناخته شده به المپیک 2020 اضافه شده بود، گویا فقط حضور این رشته رزمی به همین یک دوره ختم می شود و از دوره بعدی که بزرگترین رویداد ورزشی جهان در پاریس برگزار خواهد شد، دیگر خبری از کاراته نیست.

نکته جالب و البته عجیب انتخاب یک رشته عجیب به عنوان جایگزین کاراته در المپیک 2024 است. طبق تصمیم گیری انجام شده، بریک دنس(Break Dance) یکی از رشته های حاضر در المپیک پاریس است؛ ورزشی که ایرانی ها فعالیت رسمی در آن ندارند. 

ورزش‌های صعودی، موج سواری و اسکیت برد 3 رشته دیگر در کنار بریک دنس هستند که به عنوان 4 رشته غیراصلی به المپیک 2024 اضافه شدند و احتمالا در دوره بعدی این رقابت ها در سال 2028 حضور نخواهند داشت.

کاراته و بیس بال که در المپیک 2020 توکیو حاضر هستند، شانس خود را برای دوره بعدی این رقابت ها از دست دادند و چند رشته دیگر از جمله اسکواش، اسنوکر و شطرنج هم که برای راهیابی به المپیک 2024 تلاش می کردند، در این راه ناکام بودند.

اسنوکر شطرنج اسکواچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر