کد خبر: 731282 A

سرمربی تیم ملی بسکتبال می گوید شرایط بازی طوری نشد که بتوانیم از آرن استفاده کنیم. گاردهای ما کارشان مشابه است و به همین دلیل فرصت بازی به آرن نرسید. او تصمیم شخصی‌اش بود که از تیم ملی خداحافظی کند.

به گزارش ایلنا، مهران شاهین‌طبع پس از شکست تیم ملی مقابل ژاپن اظهارداشت: بازی سختی بود کسب ۹۷ امتیاز از سوی ژاپنی‌ها نشان داد که آنها روز بسیار خوبی داشتند، در پرتاب‌های ۳ امتیازی و ۲ امتیازی آمار خوبی را از خود به جا گذاشتند. بازیکنان ما هم خیلی سخت کار کردند اما ژاپنی‌ها خوش‌شانس‌تر بودند، در هر صورت من از بازیکنانم راضی هستم.

وی در مورد اینکه فازکاس بازیکن خارجی ژاپنی‌ها گفت: او خیلی خوب بازی کرد، ما نتوانستیم این بازیکن را متوقف کنیم، ما می‌دانستیم که او بازیکن امتیاز‌آوری است و خیلی به ژاپنی‌ها کمک کرد و در مقابل تمرکز ما را گرفت. های‌جیمه دیگر بازیکن آنها بسیار خوب کار کرد، ما فکرش را هم نمی‌کردیم که او به این خوبی بازی کند و به همین دلیل معادلات ما را به هم ریخت.

سرمربی تیم ملی بسکتبال در مورد اینکه شوت‌های بازیکنان ایران وارد سبد نمی‌شد، گفت: بازیکن بلند آنها زیر حلقه مانده بود و متأسفانه شوت‌هایمان را از دست دادیم. فکر می‌کنم اگر یک جایی چرخش توپمان بهتر بود، می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم، در مورد بهنام یخچالی هم باید بگویم او فقط شوت‌هایش وارد سبد نشد اما در کار دفاعی خوب بود.

وی در مورد داوری گفت: داور در ۲-۳ صحنه می‌توانست سوت‌های بهتری بزند اما این اتفاق نیفتاد.

شاهین‌طبع با اشاره به عملکرد مایک رستم‌پور گفت: این بازیکن اشتباهی نداشت و فداکاری زیادی در جریان بازی انجام داد. نیاز به زمان بیشتری دارد که بهتر شود.

وی در مورد خداحافظی آرن داوودی و اینکه چرا بازی نکرد، گفت: شرایط بازی طوری نشد که بتوانیم از او استفاده کنیم. گاردهای ما کارشان مشابه است و به همین دلیل فرصت بازی به آرن نرسید. او تصمیم شخصی‌اش بود که از تیم ملی خداحافظی کند و ما هم برایش آرزوی موفقیت داریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای دیدار مقابل استرالیا تغییر خواهید داشت، گفت: یک یا دو بازیکن برای دیدار بعدی تغییر خواهند کرد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال در پایان در مورد احتمالات صعود به جام جهانی گفت: بهتر بود که در دیدار با ژاپن با ۶ امتیاز اختلاف ببازیم و در لحظات آخر می‌توانست این اتفاق بیفتد اما نشد حالا در نهایت امیدوارم بتوانیم صعود کنیم. بازی فردای اردن و لبنان هم برای ما خیلی مهم است.

تیم ملی بسکتبال ایران شاهین طبع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر