کد خبر: 731239 A

رضا قوچان‌نژاد بعد از چند ماه بازی در آپوئل قبرس، در نقل و انتقالات زمستانی پیشنهادهایی از لیگ ایران دریافت کرد اما به هیچ‌یک از آنها پاسخ مثبت نداد.

به گزارش ایلنا، استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی خواهان جذب گوچی بودند و با مهاجم سابق تیم ملی مذاکره هم کردند اما به توافق نرسیدند. رقم بالای درخواستی از سوی قوچان‌نژاد و همچنین مخالفت خانواده او با حضور در ایران باعث شد تا گوچی قید بازی در لیگ برتر را بزند و پیراهن سیدنی در لیگ استرالیا را بپوشد.

قوچان‌نژاد برای بازی در سیدنی، خیلی زود با مدیران این باشگاه به توافق رسید، عکس یادگاری گرفت و پیراهن آبی را پوشید. او در این باشگاه همکاری با استیو کوریکا، مربی 45 ساله و اهل استرالیا را تجربه می‌کند. قوچان‌نژاد تا امروز 2 بازی برای سیدنی انجام داده اما در گلزنی ناکام بوده. او ابتدا برای بازی مقابل بریزبان در هفته هجدهم لیگ استرالیا در ترکیب سیدنی قرار گرفت و 75 دقیقه در زمین ماند اما نتوانست توفیقی در گلزنی به‌دست بیاورد. این بازی با شکست 2 بر یک سیدنی همراه شد تا گوچی در نخستین تجربه، یک روز تلخ را سپری کند.

استیو کوریکا در بازی هفته نوزدهم مقابل سنترال‌مارینرز نیز نام گوچی را در ترکیب اصلی قرار داد اما باز هم حضور 62 دقیقه‌ای قوچان‌نژاد سودی برای سیدنی نداشت. این بازی در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید. سیدنی با این تساوی، 36 امتیازی شد تا در رده سوم ای‌لیگ استرالیا قرار بگیرد. پرت‌گلوری با 46 امتیاز صدرنشین است و ملبورن‌ویکتوری نیز با 37 امتیاز در رده دوم قرار دارد.

نکته جالب درباره قوچان‌نژاد، دوری 4 ماهه او از گلزنی است. آخرین بار 27 اکتبر 2018 (5 آبان 1397 ) و در بازی مقابل آلکی که با نتیجه 4 بر 2 به سود آپوئل به پایان رسید، گوچی گل زد و از آن به بعد تا امروز پای او در هیچ دیداری به گلزنی باز نشده است. قوچان‌نژاد در این مدت 7 بازی برای آپوئل و سیدنی انجام داده، 421 دقیقه در زمین بوده اما حتی یک بار هم موفق به گشودن دروازه حریفان نشده است.

این آمار برای قوچان‌نژاد به هیچ‌وجه امیدوارکننده نیست. آماری ضعیف از مهاجمی که زمانی بهترین گلزن هیرنفین در لیگ هلند و تیم ملی ایران بود. برای گوچی، روزها تلخ‌تر از همیشه سپری می‌شود مگر اینکه او به روند خوب گذشته برگردد و گلزنی‌های خود را در لیگ استرالیا ادامه بدهد. با ادامه این روند، قوچان‌نژاد هم می‌داند که بعد از پایان قرارداد 6 ماهه، آینده‌ای در سیدنی و لیگ استرالیا نخواهد داشت.

رضا قوچان نژاد سیدنی استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر