کد خبر: 731233 A

گاهی اوقات شب‌های اروپایی آنفیلد رنگارنگ و پرهیجان است، چنان سر و صدا و جو و ترسی ایجاد می‌کنند که رقیب در کلاس جهانی را به وحشت می‌اندازند.

به گزارش ایلنا، در واقع لیورپول با همین عناصر فصل قبل تا فینال پیش رفت اما بایرن‌مونیخ توانست در بازی سه‌شنبه شب از این سفر هولناک به تساوی بدون گل برسد.

بایرن که مثل لیورپول پنج قهرمانی اروپا را دارد، نترسید و با جرات در برابر هواداران پرشور لیورپول مقاومت کرد و یک نمایش آموزشی برای نتیجه گرفتن از یک بازی سخت خارج از خانه در لیگ قهرمانان ارائه کرد. آنفیلد هولی به جان قهرمان بوندس‌لیگا نینداخت و هرچه بیشتر در برابر فشار مقاومت کرد، جمعیت را به سکوت بیشتری فرو برد و دست لیورپول را از کمک یار دوازدهمش که پیروزی‌های بزرگی در کنارشان کسب کرده بود، کوتاه کرد.

لیورپول موقعیت‌های خوبی داشت اما نه به آن اندازه که دروازه بایرن باز شود. این بازی کاملا متفاوت بود با آن بردهای درخشان بازی رفت برابر منچسترسیتی و رم در راه رسیدن به فینال فصل قبل. سیتی و رم با ترکیب صدای آنفیلد و کیفیت هجومی محمد صلاح، روبرتو فیرمینو و سادیو مانه منفجر شدند، اما هیچ‌یک از آنها در برابر تیم آلمانی کارآیی نداشت.

اما با وجود ناکامی لیورپول در پیروزی خانگی، تساوی بدون گل نتیجه بدی نیست. خود بایرن هم نتوانست گل بزند بنابراین اگر لیورپول در آلیانتس آره‌نا گل بزند، برتری پیدا می‌کند. ویرجیل فان‌دایک که برای بازی آنفیلد محروم بود، در مونیخ به تیم یورگن کلوپ برمی‌گردد و حس آرامش را به خط دفاع لیورپول برمی‌گرداند. همچنین دژان لوورن شاید تا آن موقع با غلبه بر مصدومیت همسترینگ بتواند تیم را همراهی کند.

بنابراین دلایل زیادی برای خوش‌بینی لیورپول وجود دارد. تنها تفاوت با فصل قبل این است که از تاثیرگذاری آنفیلد که سکوی پرش‌شان برای اطمینان از صعود بود، خبری نشد آن هم در شرایطی که این تیم هر سه بازی خارج از خانه‌اش در مرحله گروهی را باخته و این مایه نگرانی است. از طرف دیگر با تیمی بازی می‌کنند که عادت دارد به رفتن تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان. بر خلاف سیتی و رم که نسبتا تیم‌های خامی در لیگ قهرمانان هستند، بایرن می‌داند چطور کار را تمام کند، نشانه‌اش اینکه در یک دهه اخیر فقط دوبار به نیمه‌نهایی نرسیده‌اند. آنها در 26 بازی خانگی آخرشان در لیگ قهرمانان 22 برد و تنها 2 باخت داشته‌اند و با خودباوری بالایی برای دیدار برگشت آماده می‌شوند.

تیم نیکو کواچ در آنفیلد یک بازی مدرسه‌ای از دهه 80 را به نمایش گذاشت؛ عقب نشست، در زمین خودش با توپ بازی کرد و چندان ریسک نکرد که تیم میزبان فرصت بهره‌برداری پیدا کند. این دیدگاه آنها را به هدف‌شان رساند اما بایرن باید در خانه ابتکار عمل را به دست گیرد و این، کار را برای لیورپول آسان می‌کند که نتوانست در آنفیلد راهی برای نفوذ به دروازه بایرن پیدا کند.

در آلیانتس، متز هوملز و نیکلاس زوله نمی‌توانند بیشتر زمان بازی را در دفاع روی خط محوطه 18 قدم سپری کنند، یاشوا کیمیش محروم است و داوید آلابا باید بیشتر نفوذ کند تا خط حمله بایرن تغذیه شود. برای تیمی مثل لیورپول که در ضدحمله ویران‌کننده است، به نظر می‌رسد بازی برگشت شرایط مناسبی برای صعود به یک‌چهارم‌نهایی را فراهم کند.

اما لیورپول با آریستوکرات اروپایی دیگری مثل خودش روبه‌رو می‌شود و این یعنی از هر مسابقه دیگری در راه رسیدن به فینال فصل قبل در کیف کارش سخت‌تر است. هنوز خیلی زود است اما اشتباه نکنید، تساوی بدون گل در خانه یک کابوس نیست هرچند داستان بازی سه هفته بعد متفاوت خواهد بود.

مارک آگدن

بایرن مونیخ لیورپول لیگ قهرمان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر