کد خبر: 731230 A

جدال بارسلونا، لیون، لیورپول و بایرن مونیخ این هفته با تساوی بدون گل خاتمه یافت تا فوتبالدوستان با اتفاق ویژه ای مواجه باشند.

به گزارش ایلنا، شاید هواداران فوتبال در فصل‌های اخیر لیگ قهرمانان بیش از حد معمول به فوتبال هجومی و پرگل میان تیم‌های پرستاره این رقابت‌ها عادت کرده‌اند اما بازی سه‌شنبه در ورزشگاه آنفیلد میان دو تیمی که روی هم 10 قهرمانی اروپا را دارند و از هجومی‌ترین تیم‌های حال حاضر قاره محسوب می‌شوند، شرایط را تغییر داد. همچنین بازی بارسلونا و لیون در فرانسه میان دو تیمی که روی هم در مرحله گروهی 25 گل زده بودند، گلی در بر نداشت.

اینکه گلی در دو بازی زده نشد البته به معنای ارائه فوتبال دفاعی یا تلاش برای بستن بازی از سوی هیچ‌یک از چهار تیم نیست، اما شاید رقبا به یکدیگر احترام زیادی گذاشتند و این محافظه‌کاری انتظار بالای هواداران را بخصوص در آنفیلد برآورده نکرد.

لیون اگرچه از تساوی بدون گل برابر بارسلونا رضایت بیشتری دارد و ارنستو والورده مربی بارسا این نتیجه را خطرناک توصیف کرده، اما در بازی دیگر، دو مربی به‌خوبی از خطری که در صورت باز شدن مسابقه تیم‌شان را تهدید می‌کرد، باخبر بودند. یورگن کلوپ بارها در بوندس‌لیگا مربیگری کرده و از قدرت هجومی بایرن‌مونیخ آگاه است. آن طرف هم نیکو کوواچ با بلایی که سال گذشته لیورپول بر سر منچسترسیتی و رم آورد، ترجیح داد تیمش چندان هجومی بازی نکند. شناخت و آشنایی ثمری جز احتیاط نداشت و این با خواست هواداران در تضاد بود.

بارسلونا بایرن مونیخ لیورپول لیون فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر