کد خبر: 731196 A

مروری بر عملکرد خارجی های استقلال برابر پارس جنوبی

پس از جدایی تیام و جپاروف در ابتدای فصل هواداران منتظر خریدهای پر سروصدا و جانشین های مناسب برای ستاره‌های فصل قبل استقلال بودند اما الحاجی گرو و نیومایر انتظارات را برآورده نکردند و خیلی زود از جمع شاگردان شفر جدا شدند.

به گزارش ایلنا، با شروع نقل‌وانتقالات نیم فصل آبی‌ها برای برطرف کردن نقاط ضعف خود از جمله نداشتن هافبک بازیساز و مهاجم گلزن، ایسما، منشا و پاتوسی را جذب کردند تا شاید خلا تیام و جپاروف را پر کنند. خریدهایی که اتفاقا در ابتدای حضورشان جنجال‌های زیادی به پا کردند. 

بالاخره بعد از چند هفته کارت بازی پاتوسی برای حضور در دیدار پارس جنوبی صادر شد تا انتظارات برای رونمایی از خرید جدید استقلال به پایان برسد. ناآمادگی داریوش شجاعیان این فرصت را برای هافبک تازه وارد استقلال فراهم کرد تا از همان ابتدا در ترکیب قرار بگیرد و این فرصت را داشته باشد ارزش های خود را نشان دهد. هافبک تازه وارد استقلال خیلی زود تاثیر خودش را نشان داد و در دقیقه‌ی 11 با سانتری که از نقطه ی کرنر داشت زمینه‌ی گل اول استقلال را فراهم کرد. 

تاثیرگذاری پاتوسی در روند بازی استقلال و نظم دهی به خط هافبک این تیم در بازی دیروز کاملا مشخص بود و پس از مدت‌ها آبی‌ها به داشتن بازیکنی که بتواند خلا جپاروف را پر کند امیدوار شدند. ارسال های خوب و پاس های طولی مناسب از جمله نکات مثبت بازی او بود که در نهایت یکی از همین ارسال‌ها با اشتباه مدافعان پارس در دقیقه 38 به گل دوم استقلال تبدیل شد تا پاتوسی در اولین بازی خود برای استقلال، اولین گلش را ثبت کند. 

طبق آمار سایت متریکا، پاتوسی 3 شوت در چهارچوب داشت و 45 پاس صحیح به همبازیانش داد تا نقش مهمی در ریتم بازی تیم شفر داشته باشد. شاید تنها نقطه‌ی تاریک پاتوسی در بازی دیروز اضافه وزن او باشد که مطمئنا در ادامه‌ی فصل برطرف خواهد شد. با همه ‌ی این تفاسیر، اولین بازی هافبک آفریقایی استقلال فراتر از انتظارات بود و شفر را به ادامه‌ی فصل امیدوار کرد. 

گادوین منشا یکی از مهاجمانی بود که در کنار ایسما برای حل مشکل گلزنی تیم شفر در نیم فصل و با سروصدای زیاد از رقیب همشهری به استقلال پیوست. بازی با پارس جنوبی اولین دیداری بود که منشا از ابتدا در ترکیب استقلال قرار گرفت و فرصت این را داشت که توانایی های خود را اثبات کند. 

عملکرد منشا برابر پارس جنوبی با آنچه هواداران از او انتظار داشتند فاصله‌ی زیادی داشت و نتوانست تاثیرگذاری زیادی در روند بازی تیم شفر داشته باشد. شاید هماهنگی منشا با هافبک های استقلال در ادامه فصل به بهتر شدن این مهاجم کمک کند اما اگر قرار باشد این روند ادامه دار باشد، باتوجه به ترافیک خط حمله‌ی استقلال و داشتن مهاجمان پرتعداد احتمال نیمکت نشینی منشا بالاست. 

ایسما دیگر بازیکنی بود که دیروز برای استقلال به میدان رفت اما با توجه به حضور کوتاه او در زمین نمی‌توان نظری درمورد بازی دیروز او داد. شاید برای مشخص شدن کیفیت بازی ایسما بهتر باشد چند هفته‌ای صبر کرد و سپس در مورد توانایی‌هایش نظر داد.

استقلال گادوین منشا پاتوسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر