کد خبر: 731076 A

روحیه‌ای که منصوریان در رختکن داد ما را به بازی برگرداند

ذوب‌آهن در شبی که سایپای علی دایی مقابل الریان حذف و به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نرسید، با یک کامبک رویایی از اعتبار فوتبال ایران دفاع کرد.

به گزارش ایلنا، ذوب‌آهن در شبی که سایپای علی دایی مقابل الریان حذف و به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نرسید، با یک کامبک رویایی از اعتبار فوتبال ایران دفاع کرد. بعد از دو گلی که تیم منصوریان در قطر و در نیمه اول از الغرافه خورد، همه فکر می‌کردند بعد از سایپا، تیم منصوریان هم دیگر حذف‌شده ایران در آسیا باشد؛ اتفاقی که نیفتاد و یک شب فوق‌العاده را سبزپوشان اصفهانی رقم زدند. ارسلان مطهری بدون شک نقش ویژه‌ای در این کامبک داشت و گل او که باعث به تساوی رسیدن بازی مقابل الغرافه شد، این جرات را به شاگردان علیمنصور داد که به برنده شدن فکر کنند. این مهاجم گلزن ذوبی‌ها با قطعیت می‌گوید که کامبک این تیم در لیگ هم به زودی شروع می‌شود.

ذوب آهن کار بزرگی در قطر کرد. بازی با الغرافه چطور بود؟

ذوب آهن پیش از این بازی یک مسابقه خیلی سخت مقابل الکویت داشت که به 120 دقیقه کشید. در آن بازی هر بازیکن 14، 15 کیلومتر دویده بودند و به همین خاطر برای بازی با الغرافه بازیکنان خسته بودند. این مساله خیلی روی تیم در این بازی تاثیرگذاشت و باعث شد در نیمه اول به رغم همه تلاشی که داشتیم دو گل دریافت کنیم. البته تغییر هوا هم روی ما تاثیر داشت اما در نیمه دوم بدن ما عادت کرد و توانستیم بازی خیلی بهتری را به نمایش بگذاریم. خدا را شکر توانستیم خودمان را جمع و جور کنیم و در نیمه دوم بازی را به تساوی بکشانیم و بعد هم گل برتری را بزنیم. الغرافه یکی از تیم‌های قدیمی قطر است که امکانات فوق‌العاده‌ای دارد که خدا را شکر توانستیم با تدابیر کادرفنی و مدیریت در این مسابقه موفق شده و دست پر به ایران برگردیم.

داور هم به نظر می‌رسد در قضاوت در چند صحنه اشتباه داشت و یک پنالتی هم نگرفت.

در مورد صحنه‌های بازی قطعا باید کارشناسان صحبت کنند اما در آن صحنه‌ای که گفتید داور می‌توانست یک پنالتی برای ما بگیرد.  مطمئن باشید اگر آن صحنه برای الغرافه اتفاق می‌افتاد هزار درصد آن را پنالتی می‌گرفت.

چه اتفاقی بین دو نیمه در رختکن ذوب‌آهن افتاد که توانستید یک برگشت عالی داشته باشید و به مرحله گروهی لیگ قهرمانان صعود کنید؟

بعد از دو گلی که خوردیم حال بدی در رختکن داشتیم چون جبران کردن دو گل در زمین حریف واقعا سخت است. سخت بود چون الغرافه با آن همه هزینه، بازیکنان بسیار با کیفیتی در اختیار دارد و این تیم یکی از تیم‌های قوی لیگ ستارگان قطر است. در بین دو نیمه بچه‌ها و کادرفنی همدل شدیم چون چیزی برای از دست دادن نداشتیم. بچه‌ها گفتند باید از آبروی خودمان دفاع کنیم و همین انگیزه و عامل باعث شد تا خوب بازی کنیم. باید خیلی زود گل می‌زدیم تا به گل دوم برسیم و خدا را شکر این اتفاق افتاد و با فشاری که آوردیم بعد از گل تساوی موفق به زدن گل سوم شدیم.

و گلی که تو زدی زمینه‌ساز کامبک عالی ذوب‌آهن شد.

خوشحالم توانستم به تیم کمک کنم چون بچه‌ها یک پرس و توپگیری عالی داشتند. در ادامه هم یک سانتر خوب از محمدرضا حسینی باعث شد تا من گلزنی کنم و به نظرم با زحمتی که بچه‌های تیم کشیدند، این راحت‌ترین کاری بود که من برای ذوب‌آهن انجام دادم. خدا را شکر با این گل فشار از روی تیم کم شد تا امیدوارانه بازی را ادامه دهیم. از این بابت خوشحالم و فکرش را می‌کردم در این مسابقه گل نه یکی، بلکه بیشتر بزنم و از بچه‌ها واقعا ممنون هستم.

واکنش منصوریان در رختکن به این نتیجه چه بود؟

هر تیمی که دو گل در نیمه اول می‌خورد واقعا شوکه می‌شود. در نیمه اول دنبال این بودیم که گل نخوریم اما تمام برنامه‌های ما بهم ریخت. حال و هوای تیم در بین دو نیمه خوب نبود و در رختکن علی آقا به بچه‌ها گفت طوری در نیمه دوم کار کنید که انگار گلی نخورده‌اید و قطعا می‌توانید با سه گل از این بازی برنده بیرون بیایید. اتفاقی که خدا را شکر افتاد و حرف علی‌آقا منصوریان درست از آب درآمد و با یک همدلی تیمی، این برد را به دست آوردیم.

به نظرت این کامبک را ذوب‌آهن که در لیگ خوب نتیجه نگرفته می‌تواند داشته باشد؟

دلیل اصلی اینکه ذوب‌آهن در لیگ نتیجه نگرفت بدشانسی بود. زمان امیدخان نمازی هم تیم خوب کار می‌کرد اما با بدشانسی زود گل می‌خوردیم و توپ‌های ما به گل تبدیل نمی‌شد. خدا را شکر به شخصیت و انضباط تیمی رسیدیم که از موقعیت‌ها استفاده کنیم و راحت گل نخوریم. اگر یک مقدار خوش‌شانس بودیم الان جایگاه ما رتبه‌های بالاتر بود چون مثل همیشه باید جزو تیم‌های بالانشین باشیم. با این حال مطمئن باشید کامبک ذوب‌آهن با علیرضا منصوریان در لیگ هم زیاد طول نخواهد کشید و در ادامه شرایط بهتری از تیم خواهید دید.

ذوب‌آهن اصفهان ارسلان مطهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر