کد خبر: 731067 A

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران تاکید کرد: با برگزاری چهار مرحله اردوی داخلی تمام تلاش و هدفمان فقط روی کسب جواز صعود به جام جهانی متمرکز شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مارکو اوکتاویو در ابتدا درباره شرایط کنونی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در گفت: بطور صد درصدی این اطمینان را دارم که تیم بسیار خوبی داریم . امسال برایمان سال بسیار مهمی بود و در طول سال موفق شدیم که 86 بازیکن را از سطح کشور انتخاب و به اردوهای انتخابی دعوت کنیم. در واقع این موضوع برای آینده فوتبال ساحلی ایران بسیار مهم است. از نظرم دپارتمان فوتبال ساحلی دقیقا در مسیر درستی درحال پیشروی است و امیدوارم که فدراسیون هم به حمایت بیشتری جهت تقویت لیگ فوتبال ساحلی بپردازد تا فوتبال ساحلی ایران همچنان در سطح استاندارد پیشروی کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران ادامه داد: اگر اشتباه نکنم، تیم فوتبال ساحلی ایران تنها تیم از بین تیم های ملی زیرمجموعه فدراسیون فوتبال است که تاکنون توانسته برزیل را در فوتبال شکست بدهد. اگر واقع گرا باشیم متوجه می شویم که تنها تیم ملی فوتبال ساحلی توانسته تمامی تیم های فوتبالی قدرتمند جهان مانند برزیل، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و روسیه و برزیل را شکست بدهد. پس جایگاه این تیم به لحاظ افتخارات کسب شده بسیار ویژه و نیازمند توجه بیشتری است.

اوکتاویو تاکید کرد: وقتی در خیابان ها با مردم مواجه می شویم، به وضوح می بینیم که آنها کاملا از موفقیت های تیم آگاه هستند پس فوتبال ساحلی برای مردم جذاب است. از سال 2012 که به ایران آمدم تاکنون 9 عنوان بین المللی را کسب کرده ایم که اصلا کم نیست. از نظرم میزان سرمایه گذاری و حمایت از این تیم باید بیشتر از شرایط فعلی باشد و تعدد افتخاراتش این موضوع را تایید می کند.

وی ادامه داد: اکنون با توجه به شرایط موجود، به طور صد درصدی روی مسابقات مهم پیش رویمان متمرکز شدیم تا هدفمان یعنی صعود به جام جهانی برسیم. بی تردید در تایلند، کار برایمان بسیار سخت خواهد شد. درحال آماده سازی تیم در ایران هستیم و همه تلاشمان را بکار گرفته ایم تا بتوانیم با عملکردی خوب به تنها هدف اصلی خود ، یعنی کسب یکی از سه تیم صعودکننده به جام جهانی پاراگوئه برسیم.  

 پرافتخارترین مربی فوتبال ساحلی جهان میزان آمادگی تیمش در شرایط فعلی در مقایسه با پیش از اعزام به جام بین قاره ای را اینگونه تشریح کرد: مسابقات قهرمانی آسیا برخلاف مسابقات جام بین قاره ای از نظر زمانبندی برایمان مناسب نیست، چراکه پیش از فصل مسابقاتی لیگ قرار گرفته است اما برای مسابقات بین قاره ای بازیکنانی را دراختیار داشتیم که به دلیل پایان لیگ ، در اوج آمادگی جسمانی خود قرار داشتند. درحال حاضر هم بازیکنانی را داریم که همچنان درگیر رفع مصدومیت هایشان هستیم اما برای غلبه به اینگونه مشکلات و رسیدن به اعتماد به نفس کافی، سخت در تلاش هستیم.

اوکتاویو نظرش درباره قرارگرفتن ایران در تنها گروه سه تیمی در مسابقات قهرمانی آسیا را بیان کرد: متاسفانه این موضوع مثبتی نیست. با دو تیم بسیار رقابت پذیر عراق و عمان همگروه هستیم. به هرحال تنها چاره ما این است که در هربازی با تمرکز کامل به میدان برویم.

وی در پاسخ به سوال آخر مبنی بر اینکه سطح کیفی دو تیم عراق و عمان را چگونه ارزیابی می کند ، تصریح کرد: عراق حریف قدرتمندی برای ایران خواهد بود و از اینکه انگیزه بالایی برای رویارویی با ما دارند ، کاملا آگاه هستیم. به همین دلیل باید با چشمانی باز و هوش بالایی برای غلبه به آنها در زمین حاضر شویم. عمان هم تیم به شدت سر سختی است و از تجربه حضور در جام جهانی برخوردار است. بازیکنان عمان، سال های طولانی است که درکنار هم بازی کرده اند و کار برای ما مقابل این تیم آسان نخواهد بود. امیدوارم بتوانیم درنهایت یکی از سه جواز حضور در جام جهانی را برای ایران کسب کنیم.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران مارکو اوکتاویو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر