کد خبر: 730967 A

آخرین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی باشگاه‌های انگلیس با برتری 2- صفر شیاطین سرخ در خانه چلسی بحران‌زده به پایان رسید و شرایط ساری در تیم لندنی بحرانی‌تر از هر زمان دیگری شد.

به گزارش ایلنا، شعارهای طعنه‌آمیز هواداران یونایتد علیه ساری، شعارهای تند هواداران چلسی علیه او و در‌نهایت همراهی هر 2 گروه تماشاچی‌ها و سر دادن شعار برای اخراج ساری، از جالب‌ترین اتفاقات بازی دوشنبه شب بود. واکنش‌های تند هواداران تیم لندنی حاکی از آن است که صبرشان لبریز شده. 

درحالی‌که چلسی با نتیجه 2- صفر از حریفش منچستریونایتد عقب‌افتاده بود هواداران چلسی با شعارهای تند، انتقادشان از ساری را ابراز کردند. شعارهایی که در‌واقع فحاشی علیه او بود. در عین‌حال، هواداران منچستریونایتد هم شروع به شعار دادن علیه ساری کردند و با حالتی مسخره‌آمیز با شعارهایشان خواهان بازگشت خوزه مورینیو به تیم آبی‌پوش لندنی شدند. 

هواداران یونایتد سپس شروع به سر دادن شعاری کردند که خطاب به ساری بود: «تا فردا صبح اخراج می‌شوی!» بعد از گذشت مدتی هواداران چلسی هم با هواداران میهمان یونایتد همراه شدند و شروع به سر دادن همین شعار کردند. تقریبا‌ تمام ورزشگاه یک‌صدا فریاد می‌زد که ساری تا فردا صبح از چلسی اخراج خواهد شد. 

در این دقایق وقتی دوربین‌های تلویزیونی روی صورت ساری زوم می‌کردند، ناراحتی و استرس در چهره او موج می‌زد. به نظر می‌رسد ساری سال‌هاست که با چنین فشاری از سوی هواداران روبه‌رو نشده بود. شعارهای هواداران چلسی علیه ساری در‌واقع از زمانی شروع شد که او ماتئو کواچیچ را از زمین بیرون کشید و راس بارکلی را وارد زمین کرد. 

این بیستمین بار در فصل جاری بود که ساری از این تعویض استفاده می‌کرد. ولی به نظر می‌رسید طاقت هواداران چلسی طاق شده، چرا‌که از همین لحظه شعارهای تند علیه سرمربی ایتالیایی را شروع کردند. بخش دیگری از شعارهای هواداران چلسی، شعار در طرفداری از فرانک لمپارد، اسطوره این تیم بود. بخش زیادی از هواداران آبی‌پوش خواهان به دست گرفتن سکان هدایت تیم‌شان توسط لمپارد بودند. 

شعارهای طعنه‌آمیز و کنایی که از طرف هواداران یونایتد سر داده می‌شد تا مدتی به نمکی بر روی زخم هواداران چلسی تبدیل شده بود. هواداران یونایتد ابتدا به کنایه خواهان انتصاب آقای خاص به سرمربی‌گری چلسی بودند؛ مربی‌ای که هر 2‌ باشگاه سابقه اخراج او را از باشگاه‌هایشان دارند. اما بعد یونایتدی‌ها شروع به سر دادن این شعار کردند که «ساری، تو تا فردا صبح هم دوام نخواهی آورد و اخراج خواهی شد.» اینجا بود که ناراحتی آبی‌ها از شعارهای هواداران یونایتد ناگهان از بین رفت و سمت آبی ورزشگاه هم شروع به تکرار این شعار کرد. 

چیزی نگذشت که ورزشگاه یک‌صدا خطاب به ساری فریاد می‌زد که تا فردا صبح اخراج خواهد شد. البته ساری بعد از بازی در مصاحبه مطبوعاتی خود سعی کرد شعارهای هواداران را کم‌اهمیت جلوه دهد و گفت بیشتر به خاطر نتیجه بازی نگران و ناراحت است و نه شعارهای هواداران. ولی کیست که نداند یک ساعت قرار گرفتن در چنین جوی در یک استادیوم پر از تماشاچی، چه فشار روانی‌ای به یک سرمربی وارد خواهد کرد؟ باید منتظر ماند و دید آینده برای رابطه مائوریتسیو ساری و باشگاه چلسی چه در چنته خواهد داشت و این‌که آیا اخبار مربوط به استخدام زیدان در چلسی رنگ حقیقت به خود می‌گیرد یا خیر.

ساری منچستریوناتید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر