کد خبر: 730782 A

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در خصوص شرایط تیم ملی به اظهار نظر پرداخته است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی ایران در گفت و گو با سایت فدراسیون درباره وضعیت لیگ برتر بیان کرد: امسال فرصت خوبی برای خیلی از بازیکنان ایران بود زیرا بسیاری از بازیکنان ملی در خارج بازی می کنند و بازیکنان خارجی نیز امسال به لیگ ایران نیامدند و آنها فرصت داشتند تا کیفیت خود را نشان دهند. ممکن است کیفیت تیم ها مانند سال قبل نباشد زیرا آنها بازیکنان زیادی را از دست دادند اما بازی های خیلی خوبی در لیگ از تیم های مختلف تماشا کردیم.

وی ادامه داد: ورامین از ابتدا صدرنشین بود و دیگر تیم ها برای جایگاه های دیگر جنگیدند. فکر می کنم مرحله پلی آف جذاب خواهد بود. ورامین در جایگاه اول است و به دنبال اثبات این است که بهترین تیم بوده و می خواهد کیفیت خود را به نمایش بگذارد. این دیدارهای پلی آف برای باشگاه ها خیلی مهم است و فکر می کنم مردم از این دیدارهای هیجان انگیز لذت خواهند برد.

سرمربی تیم ملی درباره جام ملت های آسیا، بیان کرد: ایران در این تورنمنت در خانه بازی می کند و باز هم به تیم های دیگر نشان می دهیم که تیم اول آسیا هستیم. این مسابقات نزدیک به رقابت های جام جهانی است و میان این مسابقات و جام جهانی کمتر از یک هفته فرصت داریم. جام ملت های آسیا 12 روز طول خواهد کشید و سپس جام جهانی در ژاپن شروع می شود. این تقویم خوبی برای ما نیست اما تلاش می کنیم در میزبانی عملکرد خوبی داشته باشیم.

او درباره حریفان ایران تصریح کرد: مهم نیست ما با چه تیم هایی بازی داریم. استرالیا، ژاپن، کره جنوبی یا قطر. در هر صورت ما باید قهرمان شویم و این انتظاری است که از ما می رود. البته رسیدن به قهرمانی آسان نیست و ما با تیم های خوبی مانند کره جنوبی دیدار خواهیم داشت. ما در خانه بازی می کنیم و باید نشان دهیم بهترین تیم آسیا هستیم.

کولاکوویچ درباره برنامه آماده سازی تیم ملی توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: ما از ابتدای ماه آوریل برنامه خود را شروع می کنیم. خیلی از بازیکنان در اروپا بازی می کنند و بعد از مسابقات نیاز به ریکاوری و استراحت دارند و این فرصت مناسبی است تا بازیکنان جدید و جوانتر ها با تیم ملی تمرین کنند و خود را نشان دهند. فصل مسابقات ما خیلی شلوغ خواهد بود. بازی های انتخابی المپیک، جام ملت های آسیا و جام جهانی را خواهیم داشت. ما بازیکنان جوان خیلی خوبی در تیم خود داریم که امسال در مسابقات جوانان جهان شرکت می کنند و این موضوع با برنامه های ما تداخل زمانی دارد و ما باید برنامه آماده سازی و ریکاوری خیلی خوبی داشته باشیم تا موفق شویم.

سرمربی تیم ملی درباره لژیونرهای ایران، اضافه کرد: من تمام بازی ها را دنبال می کنم و بیشتر بازیکنان ما خوب هستند اما برخی بازیکنان نیز به میدان نمی روند. معنوی نژاد بازی های زیادی انجام داده و عملکرد خوبی در این دیدارها داشته است. سعید معروف در تیم خود بسیار خوب بازی کرده اما تیم آنها کامل نیست. معروف تلاش کرده تا سطح کیفیت تیم خود را بالا ببرد و آنها در تمام بازی ها به حریف خود نزدیک بودند و با نتایج نزدیک شکست خوردند. میلاد عبادی پور و بلچاتو قدرت فصل قبل خود را به دلیل مصدومیت برخی بازیکنان نداشتند که این موضوع روی عملکرد آنها تاثیر گذاشت. در مجموع فکر می کنم وضعیت لژیونرهای ما خوب است. بازیکنان زیادی فرصت حضور در خارج از ایران را دارند و بازیکنان آنجا تجربه جدیدی درباره تفاوت های آماده سازی، فرهنگ والیبالی، فرهنگ زندگی و یادگیری زبان کسب می کنند. این فرصت خوبی است تا بازیکنان کیفیت زندگی و والیبال خود را ارتقا دهند.

کولاکوویچ در پایان درباره جلسه با امیرخوش خبر و همکاری دوباره با او، افزود: مرتبه قبل که به ایران آمدم، به من گفتند که او در فدراسیون نیست و من متعجب شدم زیرا از ظرفیت خوب ایشان در مدیریت تیم و خصوصا شخصیت خوب ایشان آگاه بودم و از همکاری با ایشان راضی بودم. امروز خیلی خوشحالم که همکاری با او ادامه دارد. ما درباره مسائل فنی، اردوی آماده سازی و مسائل پیش روی تیم ملی صحبت کردیم و من تکرار می کنم که از حضور ایشان بسیار خوشحال هستم. حالا فکر می کنم وضعیت خوبی برای کار داریم و همچنین از جلساتی که با آقای داوری سرپرست فدراسیون داشتم، بسیار خوشحال هستم. از همکاری ایشان در جهت آماده سازی بهتر تیم ملی تشکر می کنم.

تیم ملی والیبال ایگو کولاکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر