کد خبر: 730553 A

سرمربی ذوب آهن با برتری ارزشمندی که مقابل الغرافه کسب کرد، بازگشتی باشکوه بعد از یک وداع تلخ با لیگ قهرمانان آسیا را برای خودش رقم زد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، علیرضا منصوریان، سرمربی ذوب آهن روز گذشته موفق شد با تیمش نمایش خوبی ارائه داده و شکست 2-0 در قطر مقابل الغرافه را به برتری 3-2 تبدیل کند و یکی از سهمیه های ایران در لیگ قهرمانان آسیا را پس بگیرد.

ذوب آهن که در فصل هجدهم شرایط خوبی در لیگ برتر ندارد و برخلاف فصل گذشته، به جای بالای جدول در رتبه‌های پایین جدول سپری می‌کند، پس از جدایی نمازی و آمدن منصوریان هم تغییری در نتایجش حاصل نشد و در شرایطی به پلی آف لیگ قهرمانان آسیا رفت که کمتر کسی شانسی برای دفاع از سهمیه ایران برایش قائل بود.

بازی سخت با الغرافه در قطر چالش بزرگی برای ذوبی‌ها بود و عقب افتادن 2 گل در نیمه نخست هم مزیر بر علت شد تا همه کار نماینده اصفهان را تمام شده بدانند و منتظر خداحافظی آنها با آسیا باشند.

با این وجود نیمه مربیان برای منصوریان و شاگردانش فرصت تازه‌ای برای برگشت بود، برای تیمی که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت و انتحاری حمله کرد تا به نتیجه رسید و 3 بار رسیدن به دروازه حریف برای صعود کار راحتی نبود ولی ذوبی‌ها از پسش بر آمدند.

این نتیجه به نوعی بازگشت باشکوه علی‌منصور به لیگ قهرمانان آسیا پس از وداع تلخش بود.

خرداد 96 بود که استقلال با منصوریان به امارات سفر کرد تا بازی برابر العین را برگزار کند. در ظاهر همه چیز خوب بود و برتری یک بر صفر در دیدار رفت در آزادی شرایط را برای صعود محیا کرده بود ولی اوضاع سخت‌تر از آن چیزی که به نظر می‌رسید پیش رفت.

34

بهترین روز العین با بدترین روز استقلال همزمان شد تا یک فاجعه در امارات رخ دهد و شکست سنگین 6-1 دیگر جایی برای دفاع نگذاشته بود. کار استقلال با آسیا تمام شده بود و کار منصوریان با استقلال،‌ اگرچه علی‌منصور در تیم ماند و فصل بعد را هم تا هفته ششم روی نیمکت تیمش بود ولی به عقیده خیلی‌ها، کلید جدایی او از تیم محبوبش از همان دیدار و همان نتیجه شکل گرفت.

پایان مغموم و نا امید کننده برای منصوریان، بازگشت باشکوهش را رقم زد و فریم‌های متفاوتی که از او به ثبت رسید نشان از حس و حال خوب یک کامبک رویایی می‌دهد.

photo_۲۰۱۹-۰۲-۲۰_۰۹-۵۴-۰۵

علیرضا منصوریان لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر