کد خبر: 730481 A

اولین آزمون پاتوسی

آبی‌های تهرانی در ورزشگاه آزادی میزبان طلایی پوشان شهر جم هستند و برای کسب سه امتیاز این مسابقه باانگیزه فراوانی حاضر خواهند شد.

به گزارش ایلنا، در اولین دیدار مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال استقلال تهران از ساعت 18:30 امروز در ورزشگاه آزادی میزبان تیم پارس جنوبی جم رده هفتمی است. پارس جنوبی در نیم فصل دوم دو تساوی و یک برتری داشته که سه امتیاز کامل در بازی گذشته مقابل نساجی کسب شد. شاگردان مهدی تارتار با وجود اینکه سه امتیاز با استقلال و رده پنجم جدول فاصله دارند در صورت برتری در بازی خارج از خانه هم نمی‌توانند شاگردان شفر را به رتبه ششم بفرستند چراکه تفاضل گل بین تیم یازده گل است.

در سوی دیگر میدان، تیم میزبان هفته سختی را سپری کرده و به سه امتیاز بازی خانگی بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد. آنها در بازی گذشته مقابل تراکتورسازی شکست خوردند تا پس از سپاهان در هفته‌های پایانی نیم فصل اول برابر یکی دیگر از تیم‌های مدعی و حاضر در کورس قهرمانی سه امتیاز ارزشمند را از دست بدهند. شاگردان وینفرد شفر البته با شرایط کاملا متفاوتی پا به این مسابقه گذاشته بودند در کنار مشکلات مالی، عدم هماهنگی بازیکنان به این جهت قابل توجه بود که علاوه بر تعطیلی تمرینات آنها شرایط بازی کردن برابر سرخپوشان تبریزی را در زمین تمرین نامناسب تمرین کرده بودند.

در بازی گذشته مقابل محمد دانشگر و فرشید باقری به دلیل دو اخطاره شدن در دیدار برابر پیکان محروم بودند و شفر به ناچار در ترکیب برنده مقابل خودروسازان دست برد تا مقابل تراکتورسازی با مشکلاتی هم مواجه شود. در کنار این دو بازیکن که مشکلی برای همراهی استقلال ندارند، علی کریمی در جلسات تمرینی پیش از این مسابقه دچار مصدومیت از ناحیه مچ پا شد و امروز غایب است. همچنین آیاندا پاتوسی که طی دو هفته گذشته از مسابقات نیم فصل دوم به دلیل عدم صدور ITC موفق نشده بود در ترکیب استقلال قرار بگیرد کارت بازی دریافت کرده است.

سیدمهدی رحمتی که آمار موفقی که در کلین شیت داشت مقابل تراکتورسازی با ضربه اشکان دژاگه تسلیم شد و با توجه به اینکه به نظر می‌رسید شفر تصمیم دارد به او استراحت بدهد؛ در بازی امروز او سنگربان آبی‌هاست. برابر تراکتورسازی آرمین سهرابیان و روزبه چشمی دو مدافع میانی بودند و میلاد زکی پور و پژمان منتظری کناره‌ها را پوشش دادند. حالا با بازگشت دانشگر زوج او در کنار منتظری تشکیل می‌شود؛ وریا غفوری یک خط عقب‌تر در پست تخصصی خودش بازی می‌کند و امید نورافکن در گوش چپ جانشین زکی پور است.

در خط میانی همانند ترکیب همیشگی که سرمربی آلمانی به کار گرفته شاهد دو هافبک دفاعی خواهیم بود. فرشید باقری و روزبه چشمی یک خط عقب‌تر از فرشید اسماعیلی، آیاندا پاتوسی و الهیار صیادمنش  حضور خواهند داشت و راس سیستم 1-3-2-4 آبی‌ها را گادوین منشا تکمیل می‌کند که طرفداران هم چشم انتظار نماش قوی او هستند.

پاتوسی که چند روز اخیر وضعیت حضورش در استقلال نامشخص نبود همانطور که شفر در نشست خبری اعلا کرد انگیزه فراوانی داشته و حالا آماده است تا برای اولین بار با پیراهن آبی و آن هم در ورزشگاه آزادی به میدان برود.

ترکیب استقلال مقابل پارس جنوبی به شرح زیر است:

مهدی رحمتی، وریا غفوری، پژمان منتظری، محمد دانشگر، امید نورافکن، فرشید باقری، روزبه چشمی، فرشید اسماعیلی، پاتوسی، منشا و صیادمنش

استقلال تهران پارس جنوبی جم وینفرد شفر هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر