کد خبر: 730468 A

آخرین شکست امیر قلعه‌نویی در لیگ برتر به 19 بهمن سال گذشته برمی‌گردد که در ورزشگاه دستگردی و با نتیجه عجیب 4-2 مغلوب سایپا و علی دایی شد.

به گزارش ایلنا، سپاهان فصل هجدهم را برخلاف 3 فصل گذشته خوب شروع کرد و بهتر ادامه داد تا در هفته‌های انتهایی نیم‌فصل به صدر جدول برسد و تا پایان هفته هجدهم هم موفق به حفظ این رتبه شده. بی‌شک نتایج این فصل سپاهان قبل از هر چیزی به حضور امیر قلعه‌نویی روی نیمکت طلایی‌پوشان برمی‌گردد؛ مربی که 2 قهرمانی از 5 قهرمانی خود در لیگ برتر را همراه سپاهان ثبت کرده و توانسته در بازگشت به سپاهان شخصیت از دست‌رفته را به این تیم برگرداند.

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با شکست پرسپولیس مقابل فولاد و پیروزی سپاهان برابر سپیدرود همراه بود تا امیر قلعه‌نویی و تیمش حالا تنها تیم شکست‌ناپذیر مسابقات باشند. البته این شکست‌ناپذیری را اگر فقط بخواهیم در مورد امیر قلعه‌نویی و کادر فنی‌اش مورد بررسی قرار دهیم، آن‌ها بیش از یک سال است که هیچ شکستی را تجربه نکرده‌اند (البته این آمار به بازی‌های آسیایی ذوب‌آهن اشاره‌ای ندارد و فقط رقابت‌های لیگ برتر مدنظر هستند.) فصل گذشته امیرقلعه‌نویی با ذوب‌آهن شروع خوبی نداشت ولی از نیم‌فصل دوم توانست شرایط بسیار خوبی را برای تیمش رقم بزند و آن‌ها با همین نتایج بود که توانستند استقلال آماده نیم‌فصل دوم را پشت سر بگذارند و در انتهای فصل نایب قهرمانی لیگ هفدهم را به نام خود ثبت کنند. 

در واقع آخرین شکست امیر قلعه‌نویی به 19 بهمن 1396 که سرمربی ذوب‌آهن بود می‌گردد که با نتیجه 4-2 مغلوب شاگردان علی دایی شد؛ آن‌ها سپس در 7 دیدار باقی مانده 5 پیروزی و 2 تساوی کسب کردند که می‌توان به 2 پیروزی 3-صفر برابر تراکتورسازی و سپیدرود و همینطور شکست 2-یک پرسپولیس اشاره کرد. در لیگ هجدهم هم تیم امیر قلعه‌نویی تاکنون شکستی را تجربه نکرده. این مربی در آخرین دیدار با نتیجه یک-صفر مقابل پیکان به برتری دست یافت تا به رکورد 10 پیروزی و 8 تساوی دست یابد و حالا بسیاری از هواداران سپاهان امیدوارند که ششمین قهرمانی سپاهان و البته مربی آن‌ها در لیگ هجدهم ثبت شود. طلایی‌پوشان به اجبار و به دلیل حضور ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا که باید در هفته نوزدهم با آن‌ها بازی می‌کردند، تا 10 اسفند با استراحت اجباری مواجه شده ولی باید در دیدار بعدی به مصاف تراکتورسازی در یادگار امام تبریز بروند که این روزها بسیار آماده نشان داده و بازی با تیم‌های سختی نظیر فولاد، استقلال و پرسپولیس هم پیش روی این تیم است که باید منتظر بمانیم و ببینیم این رکورد شکست‌ناپذیری که روز 10 اسفندماه 1397 به یک سال و 21 روز می‌رسد، تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد.

در مورد قلعه‌نویی به این نکته هم باید اشاره کرد که این مربی رکورد شکست‌ناپذیری در رقابت‌های لیگ برتر را هم با 21 بازی در اختیار دارد و اگر 3 بازی دیگر همراه با سپاهان در لیگ هجدهم شکست نخورد، می‌تواند رکورد خودش را بهبود ببخشد.

امیر قلعه نویی سپاهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر