کد خبر: 730016 A

مهاجم ایرانی الغرافه امید اول گلزنی این تیم مقابل ذوب آهن است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، ذوب آهن اصفهان امروز در مرحله پایانی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در قطر میهمان الغرافه است و برای صعود به دور گروهی رقابت‌ها باید سد این تیم عبور کند.

الغرافه با 28 گل زده در لیگ ستارگان قطر، بعد از الدحیل و السد سومین خط حمله برتر کشورش را در اختیار دارد و این آمار را در حالی بدست آورده که در رتبه هشتم لیگ 12 تیمی قرار گرفته است و این نشان از قدرت بالای خط آتش این تیم دارد.

در سوی دیگر ذوب آهن هم که از تیم‌های پایین جدول نشین لیگ ایران محسوب می‌شود، با 18 گل خورده در 18 بازی کمترین آمار را در بین تیم‌های ته جدولی و تا چند تیم بالاتر از خودش دارد و این نشان می‌دهد قدرت دفاعی ذوبی‌ها به قدرت خط حمله‌شان با 12 گل زده می‌چربد.

بدین ترتیب در این دیدار شاهد نبرد خط حمله قدرتمند الغرافه و خط دفاع سرسخت ذوبی‌‌ها و در رأس آنها دو چهره مطرح این بازی هستیم. مهدی طارمی و رشید مظاهری.

طارمی و مظاهری چند فصل در لیگ ایران و در دیدارهای حساس پرسپولیس - ذوب آهن به مصاف هم رفتند و همواره رقابت جذابی رقم زده‌اند. هم مظاهری با انگیزه بالایی در دیدارهای مقابل پرسپولیس ظاهر می‌شد و هم طارمی همیشه گزینه اول پرسپولیس برای رسیدن به دروازه حریف بوده است.

طارمی در تمام دیدارهایی که با پرسپولیس مقابل ذوب آهن قرار گرفت، 2 بار موفق به باز کردن دروازه مظاهری شد.

اولین گل طارمی به ذوب آهن در لیگ چهاردهم به ثمر رسید که پرسپولیس با این گل یک بر صفر پیروز شد. در آن دیدار باقر صادقی در دروازه بود.

دو گل دیگر طارمی که وارد دروازه رشید مظاهری شد مربوط به تساوی 3-3 در لیگ شانزدهم است که طارمی 2 گل پرسپولیس را به ثمر رساند.

طارمی این روزها در الغرافه مهره کلیدی تیمش و امید اول گلزنی محسوب می‌شود و در 16 بازی که در لیگ ستارگان قطر به میدان رفته 6 بار دروازه حریفان را باز کرده است.

mehdi-taremi-134459

رشید مظاهری هم این روزها یکی از ستاره‌های ذوب آهن است که در طول سال‌های حضورش در ترکیب این تیم به خوبی جا افتاده و از بازیکنان با تجربه ترکیب ذوبی‌ها محسوب می‌شود.

mohammad-rashid-mazaheri-3

حتی وقتی حال ذوب آهن خوب نیست بازهم رشید یک نقطه اتکا برای ذوب آهن به حساب می‌آید و با کلین شیت در بازی قبلی مقابل الکویت می‌خواهد برابر الغرافه هم دروازه خود را بسته نگه دارد.

IRIIND-(23)

رشید و طارمی در اردوهای تیم ملی هم کنار یکدیگر حضور داشته و هم تیمی بوده‌اند و حالا باید دید مقابل هم چه عملکردی خواهند داشت.

لیگ برتر فوتبال لیگ قهرمانان آسیا مهدی طارمی رشید مظاهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر