کد خبر: 730004 A

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال از تشکیل تیم ملی 5 نفره بانوان و انتخاب کادر فنی این تیم خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، فریده شجاعی درباره آخرین وضعیت تیم ملی بسکتبال پنج نفره بانوان گفت: سال گذشته رویدادی برای این رشته وجود نداشت تا برای آن برنامه‌ریزی کنیم اما این بدین معنا نبوده است که دختران بسکتبالیست ما تمرینی نداشته‌اند. در حال حاضر به دلیل این که تفکیکی میان بازیکنان بسکتبال سه نفره و پنج نفره نیست، بسکتبالیست‌های ما در اردوهای سه نفره و هم چنین در لیگ تمرینات خود را به صورت منظم پیگیری می‌کنند.

وی درباره زمان تشکیل تیم ملی بسکتبال پنج نفره بانوان گفت: از آن جا که این موضوع بسیار مهم و حساس است، قرار بر این شد یک کمیته فنی برای انتخاب کادر فنی تیم ملی بسکتبال پنج نفره با حضور خبرگان تشکیل شود تا با همفکری یکدیگر کادر فنی این تیم را انتخاب کنیم. تا اواخر هفته آینده تکلیف تیم پنج نفره مشخص خواهد شد و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اردوی این تیم از 20 اسفند در تهران آغاز می‌شود. مسابقات کاپ آسیا در سال آینده، رویداد پیش روی تیم ملی بسکتبال بانوان است.

فریده شجاعی

شجاعی افزود: از ابتدای ورود به فدراسیون بسکتبال فرض را بر این گذاشتم که قرار است 4 سال در این بخش فعالیت کنم به همین دلیل سند راهبردی 4 ساله‌ای برای بانوان با اهداف کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت تدارک دیدم. هم زمان با پیشبرد این اهداف چالش‌ها، تهدیدها، فرصت‌ها و موفقیت‌هایی به وجود آمد. لازم است تمام این مسائل با کمک و همکاری همه حل شود.

وی افزود: خوشبختانه مشکل خاص و ویژه‌ای نداریم و همه از یکدیگر حمایت می‌کنند. ضمن این که در این راه از همه انتقادهای سازنده استقبال می‌کنیم و آن را با جان و دل می‌پذیریم.

نایب رییس بانوان فدراسیون بسکتبال اظهار کرد: صبر و شکیبایی لازمه هر کاری است. ایمان دارم زحمات نیروهای جوان و دختران فعال خانواده بسکتبال که علاقمند به رشد این رشته هستند در آینده‌ای نزدیک نتیجه می‌دهد. خوشبختانه در فدراسیون بسکتبال نگاه جنسیتی وجود ندارد. دوری از میادین بین‌المللی انگیزه دختران بسکتبالیست را چند برابر کرده است.

وی افزود: در بخش بسکتبال سه نفره دختران در همه رده‌های سنی درخشش‌های بسیار خوبی داشته‌ایم که لازم است از زحمات مسئول دپارتمان سه به سه بانوان گلاره کاکاونپور تشکر کنم. عملکرد این بسکتبالیست‌ها به اندازه‌ای قابل توجه بود که توانستند مجوز حضور در مسابقات جهانی را کسب کنند.

شجاعی با اشاره به موفقیتهای لیگ بانوان اظهار داشت: بسیاری از اهالی فن و صاحب‌نظران معتقدند مسابقات لیگ بانوان در سال جاری به بهترین صورت برگزار شده است. همه این اتفاقات خوب حاصل خرد جمعی و هم بستگی میان اهالی بسکتبال است.

بانوان بسکتبال 5 نفره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر