سرخط خبرها:
کد خبر: 729992 A

به دنبال ساختن یک تیم آماده برای رقابت‌های آسیایی هستیم

سیروس پورموسوی همان طور که قول داده بود تمام هم و غم خودش را گذاشته تا یک نسل طلایی را به فوتبال ایران معرفی کند

به گزارش ایلنا، سیروس پورموسوی همان طور که قول داده بود تمام هم و غم خودش را گذاشته تا یک نسل طلایی را به فوتبال ایران معرفی کند و برگزاری چهار اردوی انتخابی و زیر نظر گرفتن حدود هزار بازیکن در این رده سنی نشان از این عزم جزم دارد. گویا اینقدر برای پورموسوی تیم جوانان و نتیجه‌گیری آن مهم است که در واکنش به سوالی درخصوص شرایط فولاد با قطبی و بعد از آن رفتن کی‌روش تنها به این نکته اشاره می‌کند که به هیچ چیز جز موفقیت با این تیم فکر نمی‌کند.

شرایط اردوی تیم جوانان ایران چطور پیش می‌رود؟

طبق برنامه‌ریزی که داشتیم در چهار مرحله اردوهای مختلفی را برگزار کردیم تا به صورت مرتب و طبق برنامه، بازیکنان مورد ارزیابی قرار بگیرند. در این اردو که مرحله چهارم بود دسته‌ای دیگر از بازیکنان این رده را بررسی و از بین آنها بازیکنان مدنظرمان را انتخاب می‌کنیم.

بعد از بازیکنان تیم ملی نوجوانان، بازیکنان معرفی شده توسط استعدادیاب‌ها و در نهایت بازیکنان مسابقات آموزشگاه‌ها، در این اردو چه بازیکنانی را دعوت کردید؟

بعد از آن سه گروه ما این بار بازیکنانی را به اردو فراخواندیم که توسط اعضای کادر فنی تیم‌ها در رقابت‌های لیگ برتر و دسته اول جوانان معرفی شدند تا بتوانیم این نفرات را مورد ارزیابی قرار داده و نفرات مدنظر و با کیفیت‌شان را شناسایی کنیم.

تا الان چند بازیکن در این چهار اردو مورد ارزیابی قرار گرفتند؟

در این چهار اردویی که تا به حال برگزار کردیم طبق نفراتی که دعوت شده‌اند حدود هزار نفر را زیر نظر داریم تا در نهایت از بین آنها برای اردوهای اصلی نفرات مورد نظرمان را انتخاب و بتوانیم با گلچین این بازیکنان کار اصلی خودمان را جهت مسابقات آغاز و شروع به کار کنیم.

این ارزیابی‌ها تا چه موقع ادامه دارد؟

طبق برنامه‌ریزی که از ابتدا به فدراسیون ارایه دادیم ارزیابی بازیکنان ما تا پایان فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت تا بعد از آن بتوانیم تمرینات اصلی و جدی خودمان را با شناسایی بازیکنان مدنظر آغاز کنیم.

پیش از رقابت‌های قهرمانی آسیا که شهریورماه برگزار می‌شود برنامه‌های آماده‌سازی تیم جوانان ایران به چه نحو است؟

رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا از اواخر شهریورماه شروع می‌شود. به همین خاطر بعد از اردیبهشت ماه اردوهای اصلی تیم آغاز می‌شود تا بتوانیم خودمان را برای این مسابقات آماده کنیم. برای برگزاری بازی‌های دوستانه و حضور در تورنمنت‌های مختلف برنامه خودمان را به فدراسیون اعلام کردیم چون بدون شک هر چه بازی‌ها بیشتر و بین‌المللی باشد تجربه و کیفیت کار تیم بالا می‌رود و بهتر می‌توانیم نقاط ضعف و قوت‌مان را شناسایی کنیم.

گفته بودید یا به قولی قول داده بودید که یک نسل طلایی را به فوتبال ایران معرفی خواهید کرد. در بین این حدود هزار نفر این نفرات طلایی را دیده‌اید و هنوز هم سر قول تان هستید؟

چیزی که مشخص است فوتبال ما در همه رده‌ها استعدادهای زیادی دارد که شاید خیلی از آنها دیده نشوند. سعی کردیم به بهترین شکل تا جایی که امکان دارد نفرات برتر را ببینیم و آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم اما هیچ وقت درهای تیم به روی هیچ استعدادی بسته نیست و از آنها بهره خواهیم برد. خدا را شکر نفرات خوبی در این بین حضور دارند و قطعا تمام تلاش‌مان را در تیم جوانان ایران به کار می‌بندیم که یک پشتوانه و یک نسل خوب برای فوتبال ایران شناسایی و به آن معرفی کنیم.

بحث مطالبات شما از فولادی که با قطبی اوج گرفته به کجا رسید و رفتن کی‌روش را چطور می‌بینید؟ 

اگر اجازه بدهید در این خصوص صحبتی نکنم چون فعلا تمرکزم روی تیم جوانان ایران است تا بتوانیم به بهترین شکل کار را پیش ببریم.

سیروس پورموسوی فولادخوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر