سرخط خبرها:
کد خبر: 729013 A

ایسما و پاتوسی باید در ترکیه به ما اضافه می‌شدند

سرمربی استقلال تهران درباره بازی مقابل تراکتورسازی تبریز و نحوه آماده سازی شاگردانش صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، وینفرد شفر در حاشیه جلسه تمرینی امروز استقلال تهران درباره میزان آمادگی شاگردانش اظهار داشت: می‌خواهم اگر می‌شود درباره آماده سازی قبل از بازی با تراکتورسازی صحبت کنم، همه می‌دانستند که بازی بسیار مهمی برای ماست، دوران آماده سازی که برای شروع نیم فصل دوم نیاز داشتیم خیلی خوب نبود و بازیکنان از این مسائل خوشحال نبودند. یک هفته قبل از اینکه بخواهیم با تراکتورسازی بازی کنیم زمین تمرین خوب نداشتیم و مجبور شدیم برنامه تمرینی را تعطیل کنیم.

شفر افزود: ما سه بار زمین تمرین را از بد به خیلی بد تغییر دادیم. ما استقلال هستیم و برای کارهای تمرینی و آماده سازی و پاس نیاز به تمرین خیلی خوب داریم. اگر شما زمین تمرین را نگاه کنید می‌بینید که خیلی برای تمرینات و پاس دادن ها خیلی خوب نیست. همه بازیکنان با نهایت ظرفیت شان برای استقلال تلاش می‌کنند. می‌خواهند با صد در صد وجودشان برای استقلال و هواداران تلاش کنند. این طبیعی و مشخص است که هواداران انتظار تلاش صد در صد را دارند اما آن چیزی‌هایی که ما نیاز داریم شاید 50 درصد باشد. ما یک زمین تمرین خوب نیاز داریم. یک بار تمرین را کنسل کردیم چون زمین خیلی بد بود و رختکن ما وضعیت نامناسبی داشت و این طبیعی نیست.

شفر در پاسخ به این که چرا این مشکلات را به مسئولان باشگاه ارائه نکرده‌اند، گفت: من همیشه با باشگاه صحبت می‌کنم، امشب جلسه‌ای با مدیرعامل باشگاه دارم و باید بگویم که تیم و کادر، کادر پزشکی و دکتر نوروزی همه مانند یک خانواده هستیم. تمام چیزهایی که مهم است را امشب به مدیرعامل می‌گویم. مطمئنم که می‌توانیم این مشکلات را حل کنیم.

سرمربی استقلال درباره مشکلات با علی خطیر و شایعه‌ی اینکه خطیر در نظر داشته سرمربی استقلال تغییر کند، گفت: من هم این را شنیده‌ام که بعد از سه هفته می‌خواستند تغییر سرمربی را انجام بدهند، ولی من برای این کارها زمان ندارم و راجع به تمام مشکلات با مدیر باشگاه صحبت می‌کنم و ایشان همه چیز را می‌دانند، همه چیز در گذشته بوده و باور کنید که من اولین باری نیست که چنین چیزی می‌شنوم،‌ همه مشکلات برای هواداران و باشگاه خوب نیست، وقتی که به گذشته برگردید می‌بینید که باشگاه‌هایی با چنین شرایطی به لیگ‌های پایین سقوط می‌کنند.

او ادامه داد: دوباره می‌گویم می‌خواهم با مدیرعامل درباره مشکلات صحبت کنم، ما می‌خواهیم یک استقلال جدید و قدرتمند بسازیم و در ورزشگاه تراکتور شاید 200 هوادار استقلالی بودند و برای حمایت از تیم ما آمده بودند. می‌خواهیم برای این هواداران کار کنیم، ما در قبال آنها مسئولیت داریم  و وقت ندارم در این باره صحبت کنم که چه کسی سه ماه پیش درباره چه موضوعی صحبت کرده است، باید وقت را برای تیم و کارم بگذارم. من عاشق استقلال و هواداران هستم. خواهشم از هواداران این است که صحبت‌هایی که در فضای مجازی و اینستاگرام است را باور نکنند. خیلی راحت می‌شود با پول این مطالب را در فضای مجازی منتشر کرد. واقعیت آن است که کادرفنی یا مدیرعامل چه می‌گویند. ما با هوادارانمان خیلی چیزها را می‌توانیم به شرایط مثبت در باشگاه تغییر بدهیم.

سرمربی استقلال درباره صحبت‌هایی که در اینستاگرام مطرح می‌شود گفت: این را می‌خواهم بگویم هواداران مطمئن باشند صحبتی که انجام می‌دهم واقعیت را می‌گویم.

شفر در این باره که در نشست خبری بعد از بازی با تراکتورسازی گفته بود استقلال باید هر شش ماه یکبار تیمش را تغییر بدهد، اظهار داشت:‌ ما بازیکنان جدیدی که گرفتیم دیر به ما اضافه شدند. ما سطح این بازیکنان را در نرم افزار اینسترات بررسی کردیم و بازیکنان خوبی هستند ولی دیر به ما اضافه شدند. ایسما و پاتوسی یک مقدار دیر آمدند. خیلی آماده نیستند و باید در اردوی پیش فصل به ما ملحق می‌شدند. شاید الان پاتوسی 60 و ایسما 70 درصد آماده باشند. شاید اگر زودتر می‌آمدند بیشتر می‌توانستند بازیکنان ما را بشناسند.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که هنوز به قهرمانی استقلال امیدوار است و همچنین ماجرای عذرخواهی اشکان خورشیدی در بازی برابر تراکتورسازی گفت: دیدید که در بازی با تراکتورسازی به راحتی یک توپ را از دست دادیم، دژاگه خالی بود و یک گل بسیار خوب زد. یک شانس داشتند و بعد از آن ما شانس‌های زیادی داشتیم و گل نزدیم. تمام بازیکنان ما با صد در صد توان تلاش می‌کنند و باید ببینیم که چه می‌شود. فصل در آخرین بازی به پایان می‌رسد.

شفر افزود:‌ در لیگ قهرمانان آسیا کار سختی داریم. الهلال و الدحیل بازیکنان خوبی جذب کردند؛ ما در حال حاضر به بازی با پارس جنوبی فکر می‌کنیم. چیزی که گفتم درست بود هرگز نمیخواهم علیه داور صحبت کنم. کارت قرمز دژاگه واضح بود. بازهم می‌گویم نمی‌خواهم درباره داوری صحبت کنم چون کار سختی دارند. در جلسه‌ای که با فدراسیون هم داشتیم گفتم باید داوران را قدرتمندتر کنند چون شغل خطرناکی دارند. باید به آنها دستمزد بیشتری بدهند و کار بسیار سختی دارند. 

شفر درباره رابطه‌اش با کمیته فنی گفت:‌ ما میگوئل، بیژن طاهری، فرهاد مجیدی را داریم و این مربیان هر روز در تمرینات هستند که این بسیار مهم است. گفتم که مربیان بسیار خوبی داریم و فکر می‌کنم همین کافی است. 

او در پاسخ به این که علاقه‌ای درباره کمیته فنی دارد یا خیر، گفت: می‌بینید که من مشغول هستم و بیشتر روی این مسئله متمرکز هستم که بازیکنان را آماده کنیم.

شفر در این باره که چه خواسته‌ای از فتحی دارد، گفت: ما یک تیم هستیم و تمام اعضای باشگاه مانند یک خانواده هستیم. الان مسئله بین من و مدیرعامل باشگاه است و نه سایر اعضا. ما استقلال هستیم.

تراکتورسازی تبریز استقلال تهران وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر