کد خبر: 728861 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

بازیکن ایرانی سابق سووان سامسونگ در مورد فسخ قراردادش توضیح داد.

شهاب زاهدی در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص انتقال پر سرو صدایش به سووان سامسونگ و فسخ قراردادش اظهار داشت: این پیشنهاد از طریق مدیر برنامه‌هایم به دستم رسید و فکر کردم پیشنهاد خوبی است. قبل از بستن قرارداد با مربی تیم صحبت کردم و دیدم درک خوبی از هم داریم و می‌توانم زیر نظر او پیشرفت کنم. به کره سفر کردم و بعد از بررسی جوانب قرارداد بستیم.

وی در مورد مشکلات به وجود آمده در ادامه بابت دوپینگش افزود: قبل از رفتنم به کره جنوبی تمام شرایطم را به آنها گفته بودم و اعلام کردم از 18 سالگی چند سالی به دلیل دوپینگ محروم بودم. رابط من به باشگاه تمام مسائل را توضیح داده بود ولی فکر می‌کنم بعد از بستن قراردادم این مسائل پیش آمد که عده‌ای در باشگاه می‌خواستند بازیکن استرالیایی استفاده کنند چرا که یک سهمیه آسیایی به طور کلی دارند. مربی پشت من ایستاد و گفت به او نیاز دارم و بعد از بستن قرارداد شخصی که مشکل را ایجاد کرد قدرت خاصی در باشگاه داشت و باعث بولد شدن موضوع شد. همین قضیه باعث واکنش هواداران باشگاه شد و به باشگاه فشار آوردند و کار از دست باشگاه خارج شد و کارخانه سامسونگ وارد شد و مسئول نقل و انتقالات را برکنار کرد و قرارداد من را یک طرفه فسخ کرد.

زاهدی در مورد حس و حالش پس از این اتفاق گفت: این اتفاق برای من خیلی عجیب بود چرا که تجربه آن را نداشتم که بخواهم در مورد ماجرایی که تمام شده و مربوط به 5 سال قبل است مواخذه شوم و جواب دهم چرا که موضوع تمام شده است و این اتفاق عادی نبود. مربی سامسونگ علاقه زیادی به من داشت و به فوتبالم اعتقاد داشت و می‌توانست اتفاق خوبی برایم بیافتد. از طرفی من پیشنهادات دیگری همزمان با این پیشنهاد داشتم و به خاطر بستن قرارداد آنها را رد کردم که پیشنهاد خوبی بودند ولی دیگر آنها را هم ندارم و بازیکنان مورد نظرشان را گرفته‌اند.

بازیکن ایرانی سابق سامسونگ در مورد اتفاقات بعد از فسخ قرارداشد خاطرنشان کرد: بعد از فسخ قرارداد چند وقت در کره ماندم تا ببینم برنامه‌ام به چه شکل می‌شود ولی بعد از آن مسائل به ایران آمدم و با وکیلم صحبت کردم و پیگیر شکایت از تیم سامسونگ هستم و ترجیح می‌دهم این پرونده بسته شود چرا که در آینده فوتبالی من موثر است و چرا که من قرارداد داشتم با تیم قبلیم و به خاطر سامسونگ فسخ کردم و کار آنها از لحاظ حرفه‌ای درست نبود.

زاهدی در مورد شباهت ماجرایش به قرارداد مهدی شیری با تیم عربستانی و اینکه آیا شکایتش به جایی می‌رسد یا نه گفت: در جریان ماجرای شیری نیستم ولی وقتی با وکیلم صحبت کردم و گفت می‌توانم خسارت بگیرم و مطالباتم را دریافت کنم و منتظر به نتیجه رسیدن این پرونده هستم. فکر می‌کنم سامسونگ جریمه سنگینی بابت این موضوع بدهد.

وی در مورد شرایطش در تیم سابقش ایستن عنوان داشت: ایستن شرایط خوبی داشت و کشور قشنگی بود و شرایط خوبی در تیم داشتم و جا افتاده بودم و رو به رشد بودم ولی فکر می‌کنم تصمیم خوبی بود و به آینده و پیشرفتم کمک بزرگی می‌کرد. درست است برگشت به آسیا بود ولی یک تیم خوب آسیایی بود و چون کار اشتباهی نکردم پیشمان نیستم و اتفاقاتی افتاد که از دست من خارج بود.

زاهدی در مورد اینکه بعد از فسخ با سامسونگ با تیمی صحبت کرده یا نه گفت: بعد از آن اتفاقی که افتاد با هیچ تیمی صحبت نکردم و همانطور که گفتم پیگیر شکایتم هستم و این شاید مدتی از من زمان بگیرد ولی دوست دارم بعد از این ماجرا به فکر تیم بعدی باشم.

وی در مورد اینکه آیا از ایران کسی بازهم می‌تواند به ایسلند برود و اینکه نماد باشگاه به چه معنی بود، گفت: بله می‌تواند چون ایران بازیکنان با کیفیت زیادی دارد. آن نماد مربوط به اسپانسر تیم ما بود که مربوط به فروشگاه زنجیره‌ای بود و مربوط به 2 سال قبل بود که عوض شده است.

زاهدی در پایان در مورد رابطه اش با باشگاه سابقش گفت: بعد از پایان فصل قبل کلا تشکیلات تیم عوض شد و مسئولان باشگاه جابجا شدند ولی مشکل دریافتی از باشگاه نداشتیم و مسئولیت پذیر بودند و من با آنها مشکلی نداشتم.

لیگ برتر فوتبال شهاب زاهدی سووان سامسونگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر