کد خبر: 728793 A

قائم‌مقام باشگاه پدیده شهرخودرو گفت: پرداختن به حواشی ریز و درشت مثل فحاشی در فضای مجازی، صدور بیانیه و اعتراض گسترده به داوران، در فوتبال ایران تبدیل به یک تاکتیک زشته شده و در حال نابود کردن فوتبال است.

به گزارش ایلنا به نقل ازسایت رسمی باشگاه فرهنگی‌ورزشی پدیده شهرخودرو، مجتبی سرآسیایی در خصوص اشتباهات داوری در هفته‌های اخیر علیه پدیده شهرخودرو که منجر به از دست رفتن امتیاز و عقب ماندن این تیم از کورس رقابت با مدعیان قهرمانی در لیگ برتر هجدهم شده، اظهار کرد: لیگ برتر هجدهم یکی از حساس‌ترین و رقابتی‌ترین دوره‌های لیگ است، رقابت بین چند تیم برای رسیدن به قهرمانی و البته کسب سهمیه آسیایی به اوج خود رسیده اما می‌بینیم که به راحتی سر برخی تیم‌ها که مظلوم‌تر و ساکت‌ترند، بریده می‌شود. 

وی افزود: متاسفانه در بازی با صنعت نفت آبادان گل سالم ما توسط داور مسابقه آفساید اعلام شد. دیدار با صنعت نفت در آبادان سختی‌های خاص خود را دارد و باورکردنی نیست که شما حریف و هواداران خونگرمش را شکست دهید، اما از پس تصمیمات اشتباه داور برنیایید! 

سرآسیایی خاطرنشان کرد: در بازی پیش از رقابت حساس با پرسپولیس در جام حذفی که اولین اشتباه مساوی با آخرینِ آن است، دست پدیده شهرخودرو کوتاه ماند و بی‌جهت ۲ امتیاز در جدول رده‌بندی از رقبا عقب افتادیم. چه کسی پاسخ این ۲ امتیاز را می‌دهد؟ در شرایطی‌که بعد از برد خانگی مقابل اسنقلال خوزستان می‌توانستیم با پیروزی دوباره بر صنعت نفت آبادان چه از نظر شرایط جدول و چه از نظر ابعاد شخصیت تیمی کار را پیش ببریم، اما با اشتباه داور خیلی راحت سر تیم ما بریده‌شد. 

وی افزود: با غیرتی که از بازیکنان و کادرفنی تیم پدیده شهرخودرو سراغ دارم، با وجود این اشتباهات تاثیرگذار ما باقدرت بیشتر کار را ادامه می‌دهیم اما چرا باید در یک بازی سخت، وقتی شایسته پیروزی هستیم و حتی به گل هم می‌رسیم، جلوی موفقیت‌مان را بگیرند؟

قائم‌مقام باشگاه پدیده شهرخودرو با اشاره به تصمیمات داور مسابقه پدیده شهرخودرو و استقلال خوزستان گفت: چرا باید در بازی استقلال خوزستان آنقدر داور تصمیمات بحث‌برانگیز بگیرد تا سرمربی بااخلاق پدیده شهرخودرو از کوره در برود؟ داستان زمانی سوال‌برانگیزتر می‌شود که رفتار داور با بازیکن و کادرفنی پدیده شهرخودرو را با یک تیم پرطرفدار مقایسه کنیم. از هیچ تیم و بازیکنی نام نمی‌برم اما چرا باید بازیکنان و کادرفنی برخی تیم‌ها برای اعتراض آزادی عمل کامل داشته‌باشند؟ قانون باید برای همه تیم‌ها یکسان باشد و امروز اتفاقاتی که در فوتبال ایران رقم می‌خورد به همه چیز شبیه است، جز برابری و عدالت!

وی افزود: اگر در دیدار با استقلال خوزستان، به جای ما فلان تیم پرطرفدار بود، آیا باز هم داور مسابقه جرات برخورد اینچنینی با اعتراضات را داشت؟ چرا باید داور لیگ برتری از فحاشی در فضای مجازی و پست‌های اینستاگرامی برخی افراد بترسد؟

قائم‌مقام باشگاه پدیده شهرخودرو با اشاره به دیدار حساس این تیم در برابر پرسپولیس، در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی تصریح کرد: روز دوشنبه با تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی بازی داریم، در لیگ هم تا به امروز شانه به شانه این تیم پرمهره و قدرتمند پیش رفته‌ایم و تنها 2 امتیاز فاصله داریم. سوال ما این است چرا پرسپولیس برای بازی بعدی خود در لیگ برتر، فرصت بیشتری برای استراحت و ریکاوری دارد؟

سرآسیایی خاطرنشان کرد: حتی یک لحظه از اعتقاد خود مبنی بر سهوی بودن اشتباهات در زمین مسابقه دور نشده‌ایم و به سلامت کامل داوران در لیگ برتر ایمان داریم. همچنین از اینکه قضاوت رقابت ما و پرسپولیس در جام حذفی به عهده علیرضا فغانی، داور برجسته و بین‌المللی کشورمان است، خوشحالیم. 

 

وی تاکید کرد: عملکرد چند سال اخیر ما در باشگاه پدیده شهرخودرو نشان می‌دهد که ابدا به دنبال جنجال و پرداختن به حواشی، بیرون از مستطیل سبز نیستیم اما نوع برخوردها در زمین بازی و بیرون از آن، در حال گذار به سمتی ست که خوش‌بین‌ترین علاقه‌مند به فوتبال را هم مجاب می‌کند که بپذیرد، هر تیمی که جنجال راه بیاندازد، موفق‌تر خواهدبود و به آنچه باب میلش است، دست می‌یابد.

سرآسیایی خاطرنشان کرد: باز هم تاکید می‌کنم باشگاه پدیده شهرخودرو به عنوان یکی از معدود باشگاه‌های خصوصی لیگ برتر ایران، ابدا به دنبال جنجال‌سازی و دست یافتن به چیزی بیشتر از حقش نیست. ما تنها یک خواسته داریم و آن هم فراهم شدن شرایط برابر برای تمام تیم‌های لیگ برتری ست. 

مدیر تیم پدیده شهرخودرو تاکید کرد: متاسفانه حال و روز فوتبال ایران ابدا خوب نیست و حواسمان نیست که داریم چه بر سر فوتبال می آوریم. واقعیت تلخ این روزهای فوتبال ایران این است که فوتبال از مسیر فنی خود کاملا خارج شده و حواشی و شرایط خاص تعیین کننده نتایج شده‌اند. 

وی افزود: از هیچ تیمی نام نمی‌برم اما روال کسب امتیاز به این شکل شده که هرکس بیانیه بدهد، به داوری بیشتر اعتراض کند، جاروجنجال بیشتری به راه بیندازد و البته هوادارانش در فضای مجازی از الفاظ رکیک‌تری استفاده کنند، منفعت بیشتری خواهدبرد.

وی در رابطه با درخواست باشگاه پدیده شهرخودرو برای به تعویق افتادن بازی این تیم در برابر سپیدرود رشت تاکید کرد: چند روز قبل به صورت تلفنی و امروز به صورت کتبی از سازمان لیگ درخواست کردیم تا بازی پدیده شهرخودرو در برابر سپیدرود رشت یک روز دیرتر در تاریخ شنبه، چهارم اسفندماه در مشهد برگزار شود.

سرآسیایی تصریح کرد: هرچند برگزاری دیدار خانگی در روز جمعه، به سود ماست و باعث می‌شود بتوانیم در ورزشگاه مملو از جمعیت پذیرای حریف باشیم، اما با توجه به فشردگی بازی‌های پدیده شهرخودرو در لیگ و جام حذفی، از نظر فنی برای‌مان بهتر است که در روز شنبه پذیرای سپیدرود رشت باشیم تا فرصت کافی برای ریکاوری در اختیار کادرفنی قرار بگیرد. 

مدیر تیم پدیده شهرخودرو در پایان با تشکر از حمیداوی، مالک جدید این باشگاه گفت: از روزی که ایشان وارد عرصه تیمداری شده، دیگر نگران مسائل مالی نیستیم و بازیکنان و کادرفنی، تمام تمرکز خود را روی مسائل فنی قرار داده‌اند. باید از حمیداوی به نمایندگی از کل تیم تشکر کنم که با ورود به موقع خود اجازه نداد، تنها سهمیه نماینده خراسان در لیگ برتر فوتبال، از بین برود.

وی افزود: همچنین از یحیی گل‌محمدی، سرمربی بادانش پدیده شهرخودرو و کادرفنی بادانشش نیز ممنونم که با تحمل تمام سختی‌های ریز و درشتی که در نیم‌فصل نخست تحمل کردند، امروز پدیده شهرخودرو یکی از مدعیان کسب هر دو جام فوتبال ایران است. امیدواریم در کنار هم و با حضور گسترده هواداران که الحق، یار دوازدهم را معنا کرده‌اند، در پایان به آنچه استحقاقش را داریم دست یابیم.

پدیده مجتبی سرآسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر