کد خبر: 728494 A

تا پایان فروردین ماه بازیکنان نهایی تیم ملی را انتخاب می‌کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: با برگزاری اردوهای ارزیابی، بایکنان مختلفی را زیر نظر داشته تا بتوانیم برترین ها را به اردوی تیم ملی فوتبال جوانان دعوت کنیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سیروس پورموسوی، سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان در خصوص برگزاری اردوهای انتخابی گفت :ما در 4 مرحله اردوهای مختلفی را برگزار و مرتبا بازیکنان را مورد ارزیابی قرار می دهیم. در گروه اول که بازیکنانی بودند که در تیم ملی فوتبال نوجوانان بوده و تجربه بازیهای بین المللی و اردوهای مختلفی را دارند. گروه دوم توسط استعدادیاب های هر استان انتخاب شده که آنها را مد نظر  داشته و گروه سوم مربوط به بازیکنانی هستند که در مسابقات آموزشگاهها به رقابت پرداخته و استعدادیابی شدند. گروه چهارم نیز توسط اعضای کادر فنی از رقابتهای لیگ برتر و دسته اول جوانان شناسایی شده اند.

وی گفت: در واقع حدود 1000 بازیکن را زیر نظر خواهیم داشت و در نهایت اردوهای انتخابی و ارزیابی بازیکنان تا پایان فروردین ماه ادامه دارد تا بتوانیم شاکله تیم ملی را شناسایی و تمرینات جدی خود را آغاز کنیم.

سرمربی تیم ملی جوانان در پایان گفت: مهمترین مسابقه ای که پیش روی خود داریم رقابتهای قهرمانی جوانان آسیا است که اواخر شهریور ماه برگزا رمی شود. ما پس از برگزاری این اردوهای انتخابی، از اردیبهشت ماه استارت اردوهای اصلی خود را خواهیم زد و بازیکنان زیر نظر کادر فنی برنامه های تمرینی و فعالیتهای آماده سازی خود را جهت شرکت در مسابقات آسیایی آغاز می کنند. در این میان برگزاری بازیهای دوستانه و حضور در تورنمنت های مختلف نیز مد نظرمان است چرا که بازیکنان نیاز به مسابقه دوستانه دارند تا علاوه بر کسب تجربه و اعتماد به نفس، کادر فنی به نقاط ضعف و قوت تیم پی ببرد.

تیم جوانان ایران سیروس پورموسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر